Epson wspiera PROJEKT METROPOLIS – bezprecedensowe międzynarodowe wydarzenie społeczno - kulturalne

Epson, globalny lider w zakresie projektowania i wytwarzania urządzeń do obrazowania oraz drukowania biurowego i wielkoformatowego m.in. projektorów, drukarek i skanerów, zaangażował swój sprzęt i najnowszą technologię w celu wsparcia projektu realizowanego od 2012 r. na obszarze Górnego Śląska przy zaangażowaniu czołowych polskich i międzynarodowych instytucji kultury i sztuki.

Projekt Metropolis podejmuje próbę zmierzenia się ze stereotypowym wizerunkiem Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego oraz stworzenia współczesnego portretu regionu przy użyciu narzędzi sztuk wizualnych. Otwiera dyskusję artystów wizualnych i dźwiękowych, a sztukę traktuje jako narzędzie poznawcze, a nie realizujące tylko z góry przyjęte założenia, życzeniowy obraz – można przeczytać na stronie projektu www.projektmetropolis.pl Artyści zaproszeni do realizacji prac w ramach programu Projekt Metropolis to m.in. autorzy prezentowani przez Museum of Modern Art w Nowym Jorku i Tate Modern w Londynie, laureaci World Press Photo, zwycięzca Złotego Lwa na weneckim Biennale, laureaci „Zdjęć Roku” i „Paszportów Polityki”.

W ostatnich dniach lutego w Muzeum Śląskim w Katowicach otwarta została wystawa finałowa Projektu Metropolis. Część wizualna stanowi jeden z ważniejszych elementów, zarówno projektu jak i wystawy, a zaangażowanie najwyższej jakości projektorów HD firmy Epson pozwoliło na podkreślenie w całej pełni prezentowanych kreacji artystycznych: fotografii, filmu czy video artu. Do wsparcia wystawy wykorzystana została cała paleta urządzeń z instalacyjnych serii Z, serii G, linia EB19xx oraz projektory do kina domowego.

"Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że nasza technologia może pomóc w "Projekcie Metropolis" nie mogliśmy podjąć innej decyzji niż stać się jej partnerem. Dostarczyliśmy projektory, które stały się doskonałym wsparciem wystawy dzięki niezrównanej jakości obrazu" - powiedział Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson.

Kierując się ideą społecznej odpowiedzialności biznesu Epson wielokrotnie angażował swój najwyższej jakości sprzęt w projekty artystyczne, również z obszarów sztuki wizualnej.

Strona wystawy:

http://www.projektmetropolis.pl/Index

Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie innowacyjności, którego rozwiązania wykraczają poza oczekiwania klientów, niezależnie od tego, czy są to produkty do użytku w domu, biurze, handlu czy przemyśle. W szerokiej ofercie firmy znajdują się zarówno drukarki atramentowe, systemy drukowania i projektory 3LCD, jak i roboty przemysłowe, inteligentne okulary i systemy czujników. Są one kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 73 000 pracowników w 94 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy.

http://global.epson.com

Epson Europe

Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2013 osiągnął sprzedaż równą 1517 milionom euro.

www.epson.eu

Wizja środowiskowa 2050   
http://eco.epson.com

OSOBY KONTAKTOWE:

Andrzej Bieniek
EPSON EUROPE B.V. Sp. z o.o.
Oddział w Polsce
Business Account Manager
andrzej.bieniek@epson.eu

Krzysztof Jański
Gamma PR
Brand Manager
krzysztof@gammapr.pl