Epson wspiera technologicznie Heineken Open’er Festival

Epson wspiera technologicznie Heineken Open’er Festival

Epson wspiera technologicznie jubileuszową, dziesiątą edycję Heineken Open’er Festival. Wysokiej jasności (7.000 lumenów) panoramiczne projektory 3LCD EB-Z8050W wykorzystywane będą do projekcji w ‘kinie pod chmurką’ organizowanym w ramach Alter Space oraz do multimedialnych wizualizacji działań artystycznych.

Z okazji jubileuszu zorganizowana będzie wystawa pokazująca 10. letnią historię festiwalu – ok. 40 prezentowanych na niej zdjęć wydrukowano na płótnie, na wielkoformatowych produkcyjnych drukarkach Epson Stylu Pro GS-6000.

30.06 – 03.07.2011, Gdynia, Lotnisko Gdynia-Kosakowo  http://www.opener.pl

Heineken Open'er Festival to wydarzenie muzyczne, które na stałe wpisało się w europejski kalendarz najważniejszych letnich festiwali. To wyjątkowe miejsce na mapie Polski, w którym króluje najlepsza międzynarodowa oraz polska muzyka i spotykają się jej fani z 30 krajów.

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Heineken Open’er Festival będzie obfitowała nie tylko w wydarzenia muzyczne – organizatorzy przygotowali dla festiwalowiczów jeszcze więcej wciągających sposobów spędzania czasu.

Wystawa fotograficzna w Alter Space

Wspomnień z dziesięciu lat Heineken Open’er Festival jest bez liku. Swoje niezapomniane przeżycia mają fani i organizatorzy – wszyscy pamiętają dziesiątki zdarzeń i anegdot. Aby uchwycić sedno tego, czym jest i był Open’er Festival, podczas dziesiątej edycji zostanie pokazana jubileuszowa wystawa fotografii ze wszystkich edycji tego wydarzenia. Spośród wielu zdjęć wybrano jedynie około czterdziestu. Zdjęcia wydrukowano na 64” produkcyjnej drukarce Epson Stylu Pro GS-6000. - pierwszej w pełni ekologicznej maszynie do zastosowań fotograficznych reklamowanych oraz specjalnym płótnie GS Canvas Satin

Oprócz zdjęć, dokumentujących Wasze i nasze festiwalowe wspomnienia, na wystawie pokazane zostaną gadżety ze wszystkich edycji, m. in. opaski na rękę, które Open’er wprowadził w Polsce jako pierwszy. Wystawa przenie w miejscu i czasie - na koncert The White Stripes na Skwerze Kościuszki czy na pierwszy występ pod szyldem Heineken Open’er Festival, Chemical Brothers na warszawskim Torze Stegny.

Alter Space to scena muzyki eksperymentalno-awangardowej. Od 2008 r., można w niej także oglądać filmy specjalnie wyselekcjonowane dla festiwalowiczów. W poprzednich latach, pokazywaliśmy m. in. „Będzie Głośno” z Jackiem White’m, barwną dokumentacje wyjątkowej trasy koncertowej Sigur Ros pt.”Heima” czy „Part Of The Weekend Never Dies” o 2manydj’s w trasie.

Oprócz filmów o muzyce i muzykach, prezentowane będą też filmy dokumentalne, krótkometrażowe i animacje. W tym roku, w Alter Space będzie można zobaczyć m. in. dalszy ciąg zwariowanego teledysku Beastie Boys „Fight For Your Right Revisited”, zabawny dokument „Full Metal Village” o wielkim heavymetalowym festiwalu w zacisznej wiosce w Niemczech, satyryczny portret włoskiego show-biznesu w „Wideokracji” i „All Tomorrow Parties” - dokument powstały z materiałów kręconych przez uczestników festiwalu All Tomorrow’s Parties. 

Filmy będą wyświetlane panoramicznych projektorach wysokiej jasności (7.000 lumenów) Epson EB-Z8050W opartych na technologii Epson 3LCD.

Kawiarnia i teatr Alter Space

Alter Space to również ciekawe działania teatralne – pokazy fire show przygotowywane specjalnie na Open’era, łączące światło, dźwięk i taniec. Odnajdź w tej przestrzeni niepowtarzalne wystawy i instalacje przestrzenne i pozwól sobie zagubić się w artystycznych zakątkach kawiarnianej atmosfery skłaniającej do dyskusji i relaksu, oczywiście przy kawie w Alter Cafe, która w tej przestrzeni gra pierwsze skrzypce.