Epson wygrywa największy na świecie przetarg na dostawę projektorów

Firma Epson dostarczy do portugalskich szkół 35 tys. projektorów. Oferta przetargowa obejmowała kompleksowy program dostawy, instalacji, pomocy technicznej oraz konserwacji projektorów. Jest to największy przetarg na dostawę projektorów, jaki kiedykolwiek ogłoszono na świecie.


Rząd Portugalii postanowił zmodernizować sektor edukacji publicznej, chcąc uczynić Portugalię jednym z pięciu najbardziej zaawansowanych technologicznie państw w Europie. Plan modernizacji objął 1200 szkół publicznych, w których uczą się dzieci
od 5 do 12 klasy.

Inicjatywa przewiduje wyposażenie 45 tys. sal lekcyjnych dla 850 tys. uczniów w 35 tys. projektorów (i częściowo w interaktywne tablice), 110 tys. komputerów stacjonarnych, infrastrukturę sieciową i szerokopasmowe łącza do Internetu, a także kamery monitoringu.
Po niezwykle emocjonującym przetargu, zwycięzcą, któremu powierzono prestiżowe zadanie dostarczenia 35 tys. projektorów, została firma Epson. Oceny przetargowe pokazały, że Epson uzyskał niesamowity wynik 96% w porównaniu do 54%, które otrzymał zdobywca drugiego miejsca, choć cena zaproponowana przez firmę Epson była najwyższa spośród wszystkich zgłoszeń. Oferta przetargowa firmy Epson obejmowała kompleksowy program dostawy, instalacji, pomocy technicznej oraz konserwacji projektorów.

Bernhard Ohling z europejskiego działu marketingu firmy Epson, skomentował: „Epson Portugal z nawiązką spełnia wymogi dotyczące jakości instalacji, niezwykle rygorystycznie traktując zobowiązania wynikające z harmonogramu. Jest to dla nas doskonałe studium przypadku, ponieważ jest to największy przetarg na projektory, jaki kiedykolwiek ogłoszono na świecie. Ten sukces sprawił, że nasz udział w rynku projektorów w Portugalii wzrósł do 85% (w ostatnim kwartale roku)”.