Epson wyłącznym partnerem druku społeczności Nikonians

Epson, lider w dziedzinie technologii przetwarzania obrazu, został wyłącznym partnerem druku Nikonians® – globalnej internetowej społeczności fotografów używających sprzętu Nikon.


Epson będzie dostarczał informacje, rady i wskazówki dotyczące uzyskiwania optymalnej jakości cyfrowych wydruków. Co więcej, Epson zaoferuje fotografom unikatowe informacje o najnowszych produktach, a firmowi eksperci wyjaśnią, jak wykorzystać ich potencjał.

Bo Stahlbrandt, założyciel i właściciel witryny Nikonians, powiedział: „Jako czołowy producent rozwiązań do druku zdjęć, Epson dobrze rozumie potrzeby zaawansowanych amatorów oraz profesjonalnych fotografów i dowiódł, że będzie idealnym partnerem naszej społeczności. Kiedy ja i mój wspólnik Ramón Palacios przekonaliśmy się, jak duży nacisk Epson kładzie na edukację i dzielenie się informacjami, decyzja był prosta. Członkowie społeczności Nikonians to »maniacy sprzętu«. Uwielbiamy produkty wysokiej jakości, zapewniające rezultaty, które spełniają potrzeby zaawansowanych fotografów. Epson gwarantuje to zarówno w przypadku ogólnego druku zdjęć, jak i druku artystycznego”.

Witryna Nikonians powstała w kwietniu 2000 roku jako serwis edukacyjny i źródło wiedzy
dla fotografów tradycyjnych i cyfrowych. Dostarcza członkom społeczności najnowszych informacji, technik i idei związanych z cyfrowym przetwarzaniem obrazu. Epson zamierza nadal wspierać fotografów o każdym stopniu zaawansowania poprzez partnerstwa, patronaty, programy edukacyjne oraz udostępnianie wiedzy i aktualności branżowych.

Nikonians – informacje

Nikonians to największa na świecie społeczność internetowa użytkowników aparatów Nikona. Ponad 150 000 członków i ponad 60 000 gości codziennie spotyka
się w Nikonians, aby dzielić się, uczyć i wzajemnie inspirować. Witryna Nikonians oferuje zarówno amatorom, jak i profesjonalistom bogate źródło wiedzy o wszystkich aspektach fotografowania. Nikonians to firma typu non-profit. Wszystkie dochody są reinwestowane we współdzielenie wiedzy za pośrednictwem społeczności i Akademii Nikonians. Personel Nikonians składa się z 50 ochotników, którzy pracują głownie jako moderatorzy na forach. Ponadto Nikonians zatrudnia 25 płatnych pracowników w biurach w Donaueschingen, Bratysławie i Nowym Orleanie. Głównymi źródłami dochodu Nikonians są płatne członkostwa, reklama, sklep internetowy Photo Pro Shop oraz Akademia Nikonians.
www.nikonians.org