Epson wzbogaca serię drukarek z systemem stałego zasilania w atrament w modele do druku dwustronnego w formacie A3

Drukarki z systemem stałego zasilania w atrament przeznaczone dla różnej wielkości firm.

Epson wzbogaca serię drukarek z systemem stałego zasilania w atrament w modele do druku dwustronnego w formacie A3

1 września 2016 r. — Firma Epson wzbogaciła swoją ofertę drukarek z systemem stałego zasilania w atrament (ITS), wprowadzając dwa nowe modele, L605 i L1455, przeznaczone dla małych firm i biur domowych. Oba urządzenia mogą drukować dwustronnie, co jest konsekwentnym krokiem w rozwoju funkcjonalności drukarek ITS. Co więcej, model L1455 jest pierwszym urządzeniem firmy Epson typu 4 w 1 umożliwiającym zarówno drukowanie dwustronne w formacie A3, jak i skanowanie w formacie A3.

Funkcja automatycznego druku dwustronnego pozwala zmniejszyć zużycie papieru i pomaga obniżyć koszt eksploatacji. Drukarki Epson z systemem stałego zasilania w atrament już teraz zmniejszają  koszty druku nawet o 90%[1], a nowa funkcja dodatkowo przyczyni się do zwiększenia oszczędności.

Opracowany z myślą o dużych nakładach druku pojemnik na atrament o wysokiej pojemności eliminuje konieczność korzystania z kartridży. Zamiast nich drukarki L605 i L1455 wyposażono w dwa zestawy dużych butelek z atramentem. Dzięki nim urządzenie L1455 może wydrukować do 10 500 stron[2], a L605 nawet 11 000 stron2 przy użyciu atramentu znajdującego się w zestawie. Rozwiązanie to sprawia, że drukarki ITS gwarantują wyjątkowo niski koszt wydruku strony, a dodatkowo można wydrukować ich znacznie więcej z użyciem jednego zestawu pojemników z atramentem.

Nowe drukarki mogą przynieść korzyści przedsiębiorcom nie tylko ze względu na oszczędności kosztów. Są również bezproblemowe w obsłudze, niezawodne i pozwalają uzyskać wysoką jakość wydruków. Oba modele, dzięki wykorzystaniu trwałej i niezawodnej technologii Micro Piezo oraz oryginalnym atramentom firmy Epson, zapewniają wyraźne i precyzyjne wydruki. Idealne do zastosowań biznesowych drukarki korzystają z szybkoschnących i niepozostawiających smug atramentów barwnikowych do druku kolorów i pigmentowych do czerni. Obie pracują z dużą szybkością wynoszącą 13,7 str./min (L605) i 18 str./min (L1455)[3].

Urządzenia cechują się łatwością obsługi i niezawodnością, a specjalnie zaprojektowane zbiorniki są z nimi w pełni zintegrowane. Dla większej pewności użytkowników oba modele otrzymują gwarancję producenta na rok lub 50 000 stron wydruku.

 „Ustaliliśmy, że wśród małych firm i przedsiębiorców prowadzących biura w domu istnieje zapotrzebowanie na drukarki z systemem stałego zasilania w atrament i funkcją druku dwustronnego w formacie A3. Nasze modele L605 i L1455 zostały opracowane z myślą o zaspokojeniu tych potrzeb, dzięki czemu jeszcze więcej klientów może znaleźć produkty odpowiadające ich oczekiwaniom” — mówi Martin Schibitzki, Channel Account Manager w Epson Europe.

Drukarki L605 i L1455 są dostępne od września 2016 r. 

Najważniejsze cechyL605L1455
Zintegrowany wkład atramentowy o wysokiej pojemności
Drukowanie, kopiowanie, skanowanie, drukowanie dwustronne+ faks +A3
Automatyczny podajnik na 30 arkuszy
Technologia Micro Piezo
Gwarancja firmy Epson na 12 miesięcy lub do wydrukowania 50 000 stron
Oryginalny atrament firmy Epson (pigmentowy do czerni)
Szybkości drukowania313,7 str./min18 str./min
Łącza Wi-Fi, Wi-Fi Direct i Ethernet
Liczba stron wydrukowanych za pomocą dwóch dołączonych do drukarki oryginalnych zestawów butelek z atramentem211 00010 500
Zestaw czterech butelek 70 ml z oryginalnym atramentem firmy Epson (trzy pojedyncze kolory i czarny)2 zestawy2 zestawy
Rozdzielczość skanowania 1200 dpi

 


Uwagi dla redaktora

Informacje o firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno atramentowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klientów związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 67 000 pracowników w 90 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

www.global.epson.com

Informacje o firmie Epson Europe

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, bliskowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2015 osiągnął sprzedaż równą 1577 mln euro. http://www.epson.pl

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/

 

[1] Porównanie względem 10 najpopularniejszych monochromatycznych drukarek laserowych i urządzeń wielofunkcyjnych A4, 10 najpopularniejszych kolorowych laserowych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych oraz 10 najpopularniejszych atramentowych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych; dane o popularności modeli pochodzą z raportu IDC o liczbie wydruków w regionie EMEA (4 kw. 2015 r.). Koszt jednej strony obliczono na podstawie średniej ceny sprzedaży z raportu IDC o zużyciu materiałów eksploatacyjnych w regionie EMEA (2. poł. 2015 r.) oraz informacji o wydajnościach druku publikowanych przez producentów (grudzień 2015 r.). Dokładniejsze informacje można znaleźć na stronie www.epson.pl/itssavings

[2]Podana wydajność została ustalona za pomocą oryginalnej metodologii firmy Epson na podstawie symulacji druku wzorców testowych, zgodnie z normą ISO/IEC 24712, z zastosowaniem wymiennych wkładów z atramentem. Podane wydajności NIE są oparte na normie ISO/IEC 24711. Podana wydajność może różnić się w zależności od drukowanych obrazów, rodzaju używanego papieru, częstotliwości drukowania oraz warunków pracy, np. temperatury.  Podczas wstępnej konfiguracji drukarki pewna ilość atramentu zostaje zużyta do zapełnienia dysz głowicy drukującej. Z tego powodu wydajność początkowego zestawu może być niższa.

[3] Średnia ESAT testów kategorii biznesowej dla druku jednostronnego czarno-białego oszacowana zgodnie z normą ISO/IEC 24734