Epson® zademonstruje drukarkę Stylus Pro GS6000 przeznaczoną na rynek oznakowania wysokiej jakości

Nowy atrament UltraChrome™ GS zapewnia najszerszą gamę kolorów w zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych.

Epson® zademonstruje drukarkę Stylus Pro GS6000 przeznaczoną na rynek oznakowania wysokiej jakości


19 września 2008 – Na targach Photokina 2008 Epson zademonstruje Stylus Pro GS6000, niedawno wprowadzoną do sprzedaży wielkoformatową drukarkę 64-calową z 8-kolorowym zestawem atramentów, która oferuje najszerszą gamę kolorów spośród drukarek przeznaczonych do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Nowy zestaw atramentów umożliwia produkcję atrakcyjnych, doskonałych jakościowo i trwałych wydruków, dzięki którym drukarnie, zakłady kserograficzne i wytwórcy znaków mogą drukować materiały wyższej jakości, na przykład grafikę lotniskową i wystawową, a także reprodukcje dzieł sztuki. Ponadto Epson Stylus Pro GS6000 umożliwia operatorom łatwą zmianę szeregu powlekanych i niepowlekanych nośników, takich jak winyl, płótno, podświetlana folia oraz zapowiedziany niedawno tradycyjny papier fotograficzny w rolkach o szerokości do 64 cali, dzięki czemu jest doskonałym, elastycznym rozwiązaniem do wielu komercyjnych zastosowań.

Wysoka jakość i trwałość wydruków jest zasługą nowego, 8-kolorowego zestawu atramentów Epson UltraChrome™ GS z ekologicznym rozpuszczalnikiem (C,M,Y,K,LC,LM,+ O,G) dostępnego w wydajnych wkładach o pojemności 950 ml. Zapewnia on wyjątkowo szeroką paletę barw z ulepszoną obsługą często używanych kolorów punktowych, dzięki czemu drukarka Stylus Pro GS6000 doskonale nadaje się do druku znaków towarowych. Co ważne dla środowiska i operatorów, atrament Epson UltraChrome™ GS nie wydziela szkodliwych lotnych związków organicznych i jest pierwszym ekologicznym zestawem atramentów, który trafia na rynek bez symbolu zagrożenia. Dzięki temu drukarka Stylus Pro GS6000 jest przyjazna dla środowiska i dla użytkownika. Ponieważ nie wymaga specjalnej wentylacji, można ją ustawić w miejscu najbardziej dogodnym dla firmy. Co więcej, Epson skupił się na ograniczeniu czasochłonnej, codziennej konserwacji, aby wydłużyć czas rzeczywistej pracy drukarki.

Epson Stylus Pro GS6000 ma rozdzielczość do 1440x1440 dpi i krople atramentu o pojemności 3,7 pikolitra. Drukarka działa z szybkością do 25 m2/godzinę dzięki technologiom Variable-sized Ink Droplet oraz MicroWeave, tworząc szybkoschnące, trwałe wydruki, które pozostają odporne na wodę i ultrafiolet przez 1,5 roku bez powlekania, ale mogą również być powlekane, jeśli będą narażone na intensywne mechaniczne obciążenia lub ścieranie. Obsługa ciężkich rolek (do 30 kg) oraz automatyczna rolka odbiorcza umożliwiają elastyczne zarządzanie nośnikami, a standardowe interfejsy Gigabit Ethernet i USB2.0 zapewniają szybką łączność. Drukarka Stylus Pro GS6000 będzie wspierana przez wszystkich czołowych producentów procesorów RIP.

Claes Jeppsson, starszy kierownik działu Pro-Graphics w Epson Europe, mówi: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wiedza i doświadczenie Epsona w dziedzinie projektowania tuszu oraz technologia głowic drukujących Micro Piezo™ pozwoliły nam opracować rozwiązanie do zastosowań produkcyjnych. Jakość, elastyczność, szybkość i niezawodność drukarki Stylus Pro GS6000 sprawiają, że nadaje się ona do produkcji oznakowania najwyższej jakości, grafiki wystawowej, reklam w punktach sprzedaży, materiałów marketingowych i zdjęć, a także reprodukcji dzieł sztuki”.


Epson Stylus Pro GS6000 — kluczowe cechy i funkcje:
·8-kolorowy zestaw atramentów Epson UltraChrome™ GS z ekologicznym rozpuszczalnikiem oraz głowica drukująca Epson Micro Piezo™
·Trwałe wydruki – zarówno we wnętrzach, jak i pod otwartym niebem
·Jakość i szybkość – do 1440x1440 dpi oraz 25,3 m2/godzinę
·Przyjazna dla użytkownika i środowiska – atrament Epson GS z ekologicznym rozpuszczalnikiem nie wydziela szkodliwych substancji lotnych, więc nie trzeba stosować dodatkowej wentylacji
·Łatwość obsługi i duży stopień kontroli dzięki elastycznemu zarządzaniu papierem oraz szybkiej łączności.
·Epson Stylus Pro GS6000 będzie sprzedawany w cenie brutto: 122 823 zł wraz z automatyczną rolką odbiorczą, usługą konserwacji i zestawem startowym (łącznie z atramentem).