Epson® zdobywa dwa prestiżowe wyróżnienia w konkursie

W 2008 roku Epson odniósł kolejny sukces w konkursie TIPA Awards: dwa innowacyjne produkty firmy otrzymały tytuł „najlepszych w swojej klasie” od największego w Europie stowarzyszenia wydawców prasy poświęconej przetwarzaniu obrazu.

Epson® zdobywa dwa prestiżowe wyróżnienia w konkursie


Firma Epson, pionier cyfrowego przetwarzania obrazu, otrzymała dwie spośród najbardziej cenionych europejskich nagród w dziedzinie fotografii i przetwarzania obrazu, Technical Image Press Association (TIPA) Awards. Profesjonalna drukarka fotograficzna formatu A3 Epson Stylus R1900 zdobyła tytuł „Najlepszej w Europie drukarki fotograficznej dla ekspertów 2008”, a sztandarowej drukarce szerokoformatowej Stylus Pro 11880 przyznano tytuł „Najlepszej w Europie drukarki wielkoformatowej 2008”.

TIPA obecnie zrzesza 31 czasopism z 12 krajów i jest największym oraz najbardziej wpływowym europejskim stowarzyszeniem wydawców prasy poświęconej fotografii i przetwarzaniu obrazu. Co rok eksperci branżowi
zasiadający w jury TIPA spotykają się, aby zagłosować na najlepsze europejskie produkty do cyfrowego przetwarzania obrazu. Dwie tegoroczne nagrody kontynuują tradycję sukcesów Epsona w konkursie TIPA.

Barbara Kuhr, dyrektor ds. marketingu strategicznego w Epson Europe, powiedziała: „Podwójne zwycięstwo Epsona w konkursie TIPA to kolejny powód do świętowania w 2008 roku. Epson jest znany z innowacyjnych rozwiązań do przetwarzania obrazu, a nagrody dowodzą, że firma wciąż spełnia potrzeby klientów i dostarcza przełomowe produkty. Przyjmujemy te nagrody z wielkim zadowoleniem, a w przyszłości nadal zamierzamy przesuwać granice technologii przetwarzania obrazu”.

Epson po raz drugi z rzędu otrzymał nagrodę za „Najlepszą drukarkę fotograficzną dla ekspertów”, a jury TIPA wymieniło kilka kluczowych cech, które odróżniają zwycięską drukarkę Epson Stylus Photo R1900 od konkurencyjnych modeli, w tym siedem oddzielnych kolorów, możliwość tworzenia wydruków o szerokości do 13 cali na szerokiej gamie nośników, od papierów błyszczących do artystycznych, a także głowicę drukującą z 1440 dyszami, która zapewnia rozdzielczość druku 5760x1440 dpi.

Sędziowie TIPA stwierdzili: „Nowy system atramentów Epson UltraChrome™ Hi-Gloss 2 zapewnia szerszą gamę kolorów i naturalne odcienie skóry na zdjęciach portretowych, a błyszczące wykończenie uzyskane dzięki optymalizatorowi połysku zapewnia doskonały wygląd wydruków. Dodatkowe atramenty w kolorze czerwonym i pomarańczowym przyczyniają się do większej jaskrawości kolorów”.

Inwestycje Epsona w technologię druku wielkoformatowego zostały nagrodzone tytułem „Najlepszej drukarki wielkoformatowej” dla urządzenia Epson Stylus Pro 11880. Sędziowie TIPA skomentowali: „Epson Stylus Pro 11880 to profesjonalna drukarka do zastosowań wielkoformatowych, takich jak drukowanie dzieł sztuki, fotografii i wydruków próbnych. Technologia atramentowa Epson Ultrachrome™ K3 Vivid Magenta oferuje dwa nowe atramenty purpurowe, zapewniając bardziej precyzyjną reprodukcję barw — zwłaszcza w trudnych do odwzorowania czerwonych i niebieskich obszarach spektrum kolorów”. Sędziowie docenili też zalety cienkowarstwowej głowicy drukującej Epson Micro Piezo Thin-Film, która wyrzuca około 40 000 kropli tuszu na sekundę, zapewniając dużą szybkość i wysoką rozdzielczość druku.

Epson Stylus Photo R1900 — kluczowe cechy i funkcje:
·Drukowanie trwałych zdjęć i stron albumów na różnych nośnikach do formatu A3+
·Żywe kolory i naturalne odcienie skóry dzięki atramentowi Epson UltraChrome Hi-Gloss2
·Zaawansowane przetwarzanie kolorów: technologia Epson LUT zapewniającą płynne przejścia kolorów i wierne barwy
·Szeroka gama wykończeń dzięki błyszczącym, matowym i artystycznym papierom Epsona w arkuszach lub w rolkach
·Personalizacja płyt CD i DVD przystosowanych do druku atramentowego
·Odporność na światło: 80 lat na papierze Epson Premium Glossy Photo Paper
·Bezmarginesowy druk z rodzielczością do 5760 x 1440 dpi
·Druk zdjęcia formatu A3+ z rozdzielczością 1440 x 720 dpi (tryb fotograficzny) w ciągu zaledwie 106 sekund
·Ekonomiczny druk dzięki oddzielnym nabojom z atramentem, wystarczy wymienić zużyty kolor
·Ulepszona łączność — podwójny port USB 2.0 Hi-Speed
·Sprzedawana z zaawansowanym oprogramowaniem fotograficznym, w tym dodatkiem Camera RAW plug-in for Creativity Suite zapewniającym szybki, łatwy druk plików RAW

Epson Stylus Pro 11880 — kluczowe cechy i funkcje:
·Profesjonalna obsługa papieru do szerokości 64 cali
·Spójne wydruki dzięki głowicy drukującej Epson MicroPiezo TFP™
·Technologia atramentowa Epson UltraChrome K3™ z kolorem Vivid Magenta
·Standardowe złącza USB 2.0 i Gigabit Ethernet
·Elastyczna obsługa papieru: rolki albo arkusze od formatu A3/tabloidowego do 64” z drukiem bezmarginesowym (BorderFree™) na rolkach o szerokości od 10” do 64”
·Przyjmuje nośniki o grubości do 1,5 mm
·Produktywny druk dzięki wbudowanemu systemowi automatycznego cięcia nośnika oraz rolce odbiorczej
·Rejestrowanie informacji o papierze dzięki systemowi śledzenia i identyfikacji kodów kreskowych
·Doskonałe przetwarzanie obrazów dzięki technologii Epson Super-Halftone Screening
·Łatwość użycia i konserwacji dzięki systemowi automatycznego wykrywania kropli atramentu
·Duża jakość druku, maksymalna rozdzielczość 2880 x 1440 dpi
·Dziewięć oddzielnych nabojów z atramentem o pojemności 700 ml
·Automatyczna zmiana z czarnego fotograficznego na czarny matowy
·Technologia ciśnieniowych naboi z atramentem
·Duża szybkość mechanizmu drukującego
·Duży, podświetlany ekran LCD o przekątnej 2,5”
·System wskaźników LED informujących o poziomie atramentu
·Zgodna z serwisem MyEpson Printer™