Epson® zdobywa nagrodę „Pick” w kategorii skanerów

Epson GT-1500 został uznany za najlepszy skaner jednostronny w swojej klasie i otrzymał nagrodę „Pick” przyznawaną przez Buyers Laboratory Inc. (BLI)

Epson® zdobywa nagrodę „Pick” w kategorii skanerów


Buyers Laboratory Inc.(BLI), niezależny tester produktów do przetwarzania dokumentów, ogłosił swoje prestiżowe nagrody „Fall 2008 Pick” w kategorii skanerów. Nagrody są przyznawane produktom, które wypadają najlepiej w testach oceniających czynniki, które mają znaczenie dla kupujących, m.in. niezawodność, łatwość użycia, wydajność i stosunek jakości do ceny. Najnowsza partia skanerów przetestowanych przez BLI obejmowała szeroką gamę urządzeń, od jednostronnych skanerów dla grup roboczych do maszyn o wysokiej mocy produkcyjnej. Spośród nich skaner Epson GT-1500 został wybrany jako najlepszy w swojej klasie.

Skaner Epsona – prostota i styl
Wysoka niezawodność, duża łatwość obsługi oraz stosunek jakości do ceny zapewniły skanerowi Epson GT-1500 nagrodę BLI „Pick” w kategorii „Wyróżniającego się płaskiego skanera jednostronnego dla grup roboczych”.

Sterownik Epsona charakteryzuje się dużą łatwością obsługi. Pozwala użytkownikom wybrać poziom funkcjonalności, redukując nieprzydatne w danej chwili opcje. „Ten skaner klasy podstawowej jest idealny dla użytkowników, którzy wymagają szybkiego, dobrego jakościowo jednostronnego skanowania za przystępną cenę. Ponadto dzięki szyfrowaniu PDF o rozdzielczości 1200 dpi oraz funkcjom wspierającym skanowanie fotografii, takim jak redukcja mocy, GT-1500 oferuje wyższy współczynnik ceny do wartości”, podkreśla Reider z BLI.

Patrick Perrot, menedżer ds. skanerów biznesowych w Epson Europe powiedział - „Epson zdobył pozycję lidera na rynku biznesowych skanerów A3, a teraz wprowadza swoją technologię przetwarzania obrazu na rynek skanerów formatu A4. GT-1500 oferuje użytkownikom biznesowym dokładnie to, czego potrzebują: szybkość, jakość, wydajność
i przystępną cenę”.

Płaski skaner Epson GT-1500 stworzono jako idealne rozwiązanie do zdecentralizowanego skanowania w dużych korporacjach oraz małych i średnich firmach, które szukają rozwiązań szybkich i ekonomicznych. 40-stronicowy automatyczny podajnik dokumentów (ADF) umożliwia skanowanie do 18 stron na minutę w czerni i bieli, lub 12 stron na minutę w kolorze, a w pełni konfigurowalne, przyjazne dla użytkownika elementy sterujące oraz zdefiniowane ustawienia zapewniają efektywną obsługę urządzenia.

Sterowniki Twain i ISIS oraz innowacyjne rozwiązanie Epson Event Manager dołączane standardowo do nowych modeli skanerów biznesowych Epsona, umożliwiają skanowanie dokumentów do dowolnego repozytorium takiego jak np. foldery FTP. Możliwe jest także skanowanie do takiej aplikacji jak Microsoft SharePoint, do programu OCR, a nawet
do drukarek lokalnych lub sieciowych — a wszystko to za jednym naciśnięciem przycisku. Ponadto skaner GT-1500 wyposażony jest w nowe i ulepszone oprogramowanie EpsonScan.

Zestaw funkcji, takich jak maskowanie kolorów RGB czy technologia korekcji tekstu
i obsługa dokumentów PDF, oprogramowanie Epson Scan Document Imaging, oszczędza użytkownikom inwestycji w drogie oprogramowanie do przetwarzania obrazu. Kolejną innowacją w skanerze Epson GT-1500 jest technologia Epson Ready Scan, która sprawia, że skaner jest gotowy do pracy od razu po włączeniu, bez potrzeby nagrzewania,
co zwiększa produktywność i ogranicza pobór energii .

Buyers Laboratory — informacje
Buyers Laboratory od 47 lat jest czołowym i niezależnym testerem sprzętu biurowego
oraz doradcą dla klientów biznesowych. Firma zajmuje się tworzeniem i publikowaniem fachowych raportów poświęconych biurowym urządzeniom do przetwarzania dokumentów. Oferuje także dostęp do baz danych ze specyfikacjami i cenami kopiarek, drukarek, faksów i urządzeń wielofunkcyjnych. Bazy danych obejmują 10 000 produktów i od dawna są znane w branży jako najbardziej kompletne i godne zaufania źródło informacji o globalnym rynku. Są one dostępne dla klientów BLI poprzez internetowy serwis bliQ. Ten encyklopedyczny informator zapewnia też szybki i łatwy dostęp do raportów wstępnych, raportów z testów terenowych, laboratoryjnych, raportów o rozwiązaniach oraz artykułów opracowanych przez BLI.

Oprócz testowania sprzętu biurowego na rzecz odbiorów Buyers Lab świadczy usługi konsultingowe dla kupujących oraz szeroką gamę prywatnych usług testowych
na zamówienie. Usługi te obejmują testy beta urządzeń do przetwarzania dokumentów, testy certyfikacyjne, zużycia materiałów eksploatacyjnych (takich jak toner, atrament
i fotoprzewodniki), testy oprogramowania i rozwiązań oraz testy nośników (w tym papieru nowego i pochodzącego z recyklingu).