Estetyka i funkcjonalność — równowaga między pracą a życiem prywatnym staje się prostsze

Epson rozszerza ofertę stylowych wielofunkcyjnych urządzeń, które łączą wysoką wydajność z niewielkim rozmiarem.

Estetyka i funkcjonalność — równowaga między pracą a życiem prywatnym staje się prostsze

Funkcjonalność jest najważniejsza, jednak nie ma powodu, by drukarka zmieniała wygląd i charakter otoczenia. Wybierając XP-5100, nie trzeba zgadzać się na kompromisy. Cechuje ją stylowy wygląd i niewielkie rozmiary, świetny wygląd z każdej strony, a do tego wyposażenie w wiele przyjaznych w użyciu funkcji i opcji połączeń.

Najnowszy model to niezwykle wydajna drukarka wielofunkcyjna, która idealnie się sprawdzi w domu. Łatwo dopasowuje się do dowolnego otoczenia dzięki zwartej i estetycznej konstrukcji. Dodatkowe zalety to wyświetlacz LCD o przekątnej 6,1 cm oraz łatwy w obsłudze interfejs.

Drukarka ta to korzystny finansowo wybór nie tylko przy zakupie — zapewnia także długoterminowe oszczędności przy korzystaniu z atramentów XL, dzięki którym można wydrukować do 2,5 razy więcej stron 1. Ta niedroga i łatwa w obsłudze drukarka wyposażona została w takie przydatne funkcje jak drukowanie dwustronne w formacie A4 oraz ładowany od przodu podajnik papieru na 150 arkuszy. 

Urządzenie wspiera wiele standardów połączeń, dzięki czemu uniknąć można plątaniny kabli oraz skomplikowanej instalacji i obsługi. Łączność Wi-Fi pozwala drukować z dowolnego miejsca w domu, a interfejs Wi-Fi Direct umożliwia bezpośrednie drukowanie ze zgodnych urządzeń bez logowania się do sieci.

Ponadto z XP-5100 dostarczane są bezpłatne rozwiązania i aplikacje firmy Epson do drukowania z urządzeń mobilnych (np. Epson iPrint), 2za których pomocą można drukować i skanować bezprzewodowo z urządzeń inteligentnych w obrębie całego domu. Będąc w podróży, można skorzystać z aplikacji Epson Email Print i za jej pomocą wysyłać pliki do druku z niemal dowolnego miejsca na świecie 2.  

„Coraz więcej osób potrzebuje w domu funkcjonalnych drukarek wykorzystywanych do celów prywatnych, ale i zawodowych. Dlatego ważne jest, by tworzyć drukarki proste w obsłudze, funkcjonalne i z bogatymi opcjami łączności, pamiętając przy tym o estetyce i niewielkich rozmiarach — tak, by pasowały do dowolnego otoczenia. Nasz najnowszy model zapewnia użytkownikom jeszcze większy wybór” - powiedziała Magdalena Ośka, menedżer produktów w Epson Europe.

Model XP-5100 trafi do sprzedaży 1 czerwca 2018 r.

Najważniejsze cechy

 • Kompaktowa i oszczędzająca miejsce konstrukcja
 • Drukowanie, skanowanie, kopiowanie
 • Funkcja Epson Connect 2:

Funkcja Epson iPrint umożliwia łatwe drukowanie ze smartfonów i tabletów PC przez sieć Wi-Fi

Drukowanie z dowolnego miejsca na świecie za pomocą wysyłania zdjęć i dokumentów e-mailem bezpośrednio do drukarki.

Remote Print Driver

Skanowanie do chmury

 • Drukowanie mobilne ze smartfonów i komputerów za pomocą usługi Google Cloud Print
 • Drukowanie wiadomości e-mail, zdjęć, stron internetowych i dokumentów bezpośrednio z urządzenia z systemem iOS przy użyciu funkcji AirPrint 3
 • Łatwa instalacja dzięki automatycznej konfiguracji przez Wi-Fi 4
 • Wi-Fi Direct do drukowania bezprzewodowego bez korzystania z sieci
 • Automatyczne drukowanie dwustronne
 • Ładowany od przodu podajnik papieru na 150 arkuszy
 • Wyświetlacz dotykowy LCD o przekątnej 6,1 cm z łatwym w obsłudze interaktywnym menu
 • Gniazdo karty pamięci
 • Szybkość drukowania ISO do 14/7,5 stron na minutę (czarny/kolorowy) 5
 • Skaner 1200 dpi
 • Oprogramowanie Presto! PageManager do zarządzania dokumentami
 • Wkłady atramentowe XL pozwalające na wydrukowanie prawie 2,5-krotnie więcej stron 1
   
1. Więcej informacji na stronie www.epson.eu/pageyield
2. Korzystanie z funkcji Epson iPrint i Epson Creative Print wymaga połączenia bezprzewodowego i aplikacji Epson do drukowania. Do korzystania z funkcji Epson Email Print, Epson Remote Print Driver i Epson Scan-to-Cloud konieczne jest połączenie internetowe. Więcej informacji o produkcie, obsługiwanych językach i urządzeniach można znaleźć na stronie www.epson.pl/connect.
3. Drukarki obsługujące funkcję AirPrint współpracują z urządzeniami iPhone 4s (lub nowszymi), iPad 2 (lub nowszymi), ze wszystkimi modelami urządzeń iPad Air oraz iPad mini i iPod touch piątej generacji z najnowszą wersją systemu iOS, a także z komputerami Mac z najnowszą wersją systemu OSX.
4. Automatyczna konfiguracja działa w systemach Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista i Mac OS.
5. Ustalono zgodnie z normą ISO/IEC 24734 obrazującą średnią ESAT testów kategorii biznesowej dla druku jednostronnego w formacie A4. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.epson.eu/testing.