Europejska premiera pierwszego na świecie biurowego systemu do produkcji papieru bez użycia wody

PaperLab rewolucjonizuje biurowy recykling zamieniając w suchym procesie zużyty papier na nowy, nadający się do druku.

Europejska premiera pierwszego na świecie biurowego systemu do produkcji papieru bez użycia wody

Firma Epson, światowy lider technologii i innowacji, po raz pierwszy prezentuje  w Europie swój autorski produkt o nazwie PaperLab – pierwszy[1] na świecie kompaktowy system do wytwarzania papieru oparty na suchym procesie. PaperLab to przeznaczone do biur, urządzenie , które jest zdolne wytworzyć nowy papier z bezpiecznie niszczonej makulatury[2] praktycznie bez użycia wody[3]. Dzięki temu systemowi na bazie papieru poddanego recyklingowi można produkować tysiące arkuszy dziennie.                                       

PaperLab to idealne rozwiązanie dla organizacji, które mają potrzebę bezpiecznego niszczenia poufnych dokumentów oraz chcą uzyskiwać makulaturę w sposób przyjazny dla środowiska, wydajny i zrównoważony. Urządzenie po raz pierwszy w Europie jest prezentowane podczas targów CeBIT (Hannower, 20-24 marca), a pokaz ten będzie częścią szerszej prezentacji innowacyjnie wydajnych, kompaktowych i wysoce precyzyjnych technologii Epsona, przeznaczonych dla środowiska pracy.

Minoru Usui, główny prezes firmy Epson, bierze udział w targach CeBIT, aby zaprezentować PaperLab wraz z innymi najnowszymi technologiami zaprojektowanymi na potrzeby miejsca pracy. Prezes Usui wygłosi także przemówienie programowe na temat przyszłości technologii w miejscu pracy i wyjaśni w jaki sposób technologia od Epsona i wizja przyszłości stworzona przez firmę może usprawnić środowisko pracy oraz poprawić jakość życia pracowników.

“Jestem niezwykle dumny z tego, że możemy zaprezentować publiczności PaperLab – pierwszy na świecie biurowy system do przetwarzania papieru w procesie suchym. PaperLab to narzędzie, które produkuje nowy papier na bazie bezpiecznie przetwarzanej makulatury mogąc odzyskać ją w postaci tysięcy nowych arkuszy, zdatnych do ponownego drukowania” – powiedział Minoru Usui.

„Pod koniec ubiegłego roku produkt został wprowadzony na rynek japoński. Planujemy start sprzedaży systemu PaperLab w Europie jesienią 2018 roku. Naszym celem jest stworzenie nowego ekosystemu drukowania biurowego, w którym klienci będą mogli cieszyć się super szybkim drukiem dzięki drukarkom atramentowym wykorzystujących papier, poddany recyklingowi w PaperLab. Ten produkt jest stworzony dla organizacji, które potrzebują narzędzia do niszczenia tajnych dokumentów i zarazem chcą przetwarzać makulaturę w zrównoważony sposób” – dodał Usui.

„To wizja świata, w którym możesz drukować, a potem odzyskiwać papier w dowolnej postaci. Mam nadzieję, że pewnego dnia będziemy mogli rozwinąć projekt PaperLab i dostosować wielkość urządzenia tak, by można go było stosować w fabrykach, biurach, czy nawet w domu.”

Dzięki temu wynalazkowi firmy będą w stanie produkować papier o różnej grubości, w dowolnych rozmiarach i rodzajach, od papieru biurowego i wizytówkowego, po papier kolorowy.

W ramach dążenia do zrównoważonego rozwoju firma Epson stworzyła zarys założeń ekologicznych pod hasłem „Wizja Ekologiczna 2050”, której celem jest redukcja emisji dwutlenku węgla o 90% podczas cyklu użytkowania wszystkich produktów i usług firmy Epson do roku 2050.

Informacje o firmie Epson
Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki i urządzenia wielofunkcyjne atramentowe, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klienta związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.


Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia blisko 67 000 pracowników w 90 spółkach na  całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

http://global.epson.com

Epson Europe

Epson Europe B.V. z siedzibą główną w Amsterdamie to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2015 osiągnął sprzedaż równą 1577 mln euro. http://www.epson.pl

Wizja środowiskowa 2050  

http://eco.epson.com

 

[1] PaperLab to pierwszy biurowy system oparty na suchym procesie, według badań globalnych Seiko Epson z listopada 2016 roku.

[2] System może wykorzystywać w charakterze surowca zwykły papier w formacie A3 i A4.

[3] Niewielka ilość wody jest potrzebna do utrzymania określonego poziomu wilgoci wewnątrz urządzenia.