Fabryka firmy Epson otrzymuje platynowy status organizacji RBA za odpowiedzialną społecznie produkcję

Produkcja drukarek EcoTank została uhonorowana najwyższym wyróżnieniem za społeczną odpowiedzialność biznesu

Fabryka firmy Epson otrzymuje platynowy status organizacji RBA za odpowiedzialną społecznie produkcję

Fabryka firmy Epson otrzymuje platynowy status organizacji RBA za odpowiedzialną społecznie produkcję

Produkcja drukarek EcoTank została uhonorowana najwyższym wyróżnieniem za społeczną odpowiedzialność biznesu

9 grudnia 2020 – Indonesia Epson Industry, fabryka drukarek globalnej firmy technologicznej Epson, otrzymała platynowy status od organizacji Responsible Business Alliance (Stowarzyszenia na rzecz odpowiedzialnego biznesu, RBA) za osiągnięcie najwyższego standardu w sferze społecznej odpowiedzialności biznesu.

Responsible Business Alliance (RBA) to największe na świecie zrzeszenie przemysłowe poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu w obszarze globalnych łańcuchów dostaw, mające na celu wspieranie praw i dbanie o dobrobyt pracowników i społeczności na całym świecie. Certyfikat przyznawany jest fabrykom i placówkom na całym świecie , które osiągnęły najwyższe standardy społecznej odpowiedzialności biznesowej w swoich procesach produkcyjnych i przykładają wagę do uczciwych warunków pracy, praw człowieka i zrównoważonego rozwoju.  

Certyfikacja RBA odnosi się do standardów społecznej odpowiedzialności w fabryce Indonesia Epson Industry, która w marcu 2020 zatrudniała ponad 11 300 pracowników. Zakład produkuje szereg biznesowych i konsumenckich drukarek atramentowych, w tym wyznaczające standardy ekologiczne drukarki atramentowe EcoTank. Do tej pory sprzedano na całym świecie ponad 50 milionów drukarek Epson EcoTank*

Platynowa certyfikacja RBA pokazuje, że firma Epson zarządza swoją fabryką Indonesia Epson Industry w sposób zgodny z najwyższymi możliwymi standardami społecznej odpowiedzialności biznesu i silnie skupia się na dobrobycie swoich pracowników. Wyróżnienie to stanowi znaczący kamień milowy w rozwoju Epson, także dlatego, że zgodność ze standardami pracy i standardami odgrywa istotną rolę we wszystkich specyfikacjach przetargowych w sektorze zamówień publicznych na technologię teleinformatyczną, a klienci coraz częściej oczekują niepodważalnych i niezależnych dowodów potwierdzających społecznie odpowiedzialną produkcję.

 „Dostarczając nasze produkty i usługi oraz poprzez działalność naszych fabryk i biur, jesteśmy w pełni zorientowani na budowanie zrównoważonego społeczeństwa” – potwierdził Tatsuaki Seki, Chief Sustainability Officer w firmie Epson. „Oznacza to, że nie tylko bierzemy pod uwagę wpływ naszej działalności na środowisko naturalne, ale również prowadzimy ją w sposób społecznie odpowiedzialny. Cieszymy się z przyznania nam platynowej oceny i dołożymy wszelkich starań, aby utrzymać wysokie standardy przez nią reprezentowane”.

Kazuyoshi Yamamoto, Prezes Epson Europe, dodał: „Ten certyfikat jest bardzo ważny dla naszych klientów, którzy chcą mieć pewność, że nasze procesy produkcyjne przebiegają w sposób odpowiedzialny. Ludzie są naszym najcenniejszym zasobem, a ich dobrobyt jest dla nas najważniejszy. Będziemy stale poświęcać uwagę i usprawniać każdy aspekt naszych działań, od produkcji i dystrybucji, po wykorzystanie zasobów i dobrobyt naszych pracowników.

Zapotrzebowanie na produkty i usługi ekologiczne nigdy nie było większe. Potwierdza się to szczególnie wśród młodszych pokoleń, które utożsamiają się w pełni z wartościami zrównoważonego rozwoju, co wymusza na producentach usprawnianie każdego aspektu ich działalności.  Nabywcy EcoTank oraz innych drukarek atramentowych marki Epson mogą mieć podwójną pewność, że nie tylko kupują ekowydajną drukarkę atramentową, która oszczędza energię i zmniejsza ilość plastikowych odpadów związanych z eksploatacją, ale również że warunki pracy osób odpowiedzialnych za ich stworzenie utrzymują najwyższy z możliwych platynowy standard w zakresie produkcji odpowiedzialnej społecznie.

 

UWAGI DLA REDAKTORÓW

O certyfikacji RBA

Jednym z fundamentalnych programów RBA jest Program Prawidłowej Oceny (Validated Assessment Program, VAP), będący czołowym standardem dla weryfikacji zgodności firmy z zasadami oraz efektywnych współdzielonych audytów. Sama RBA nie przeprowadza audytów, wyznaczając standardy, w kwestii ocen polegając na uznanych firmach audytorskich. RBA uważa, że główną wartością audytu sprawdzającego zgodność z zasadami nie jest sama identyfikacja błędów popełnianych w fabryce, ale ich korygowanie. RBA pragnie doceniać te fabryki, które potwierdzają swoje zaangażowanie w społeczną odpowiedzialność biznesu poprzez potwierdzoną eliminację błędów zidentyfikowanych w trakcie audytu VAP.

RBA oferuje trzy poziomy uznania:

  • Platynowy: dla fabryk, które uzyskały co najmniej 200 punktów w skali VAP i wyeliminowały wszystkie błędy o wysokim, średnim i niskim priorytecie

  • Złoty: dla fabryk, które uzyskały co najmniej 180 punktów w skali VAP i wyeliminowały wszystkie błędy o wysokim i średnim priorytecie

  • Srebrny: dla fabryk, które uzyskały co najmniej 160 punktów w skali VAP i wyeliminowały wszystkie błędy o wysokim priorytecie

Aby spełnić wymogi dla któregokolwiek poziomu, wszystkie audyty muszą zostać zatwierdzone w zamykającym procesie oceny VAP.  Audyty przeprowadzane w placówkach firm będących członkami RBA oraz placówkach ich dostawców wykonywane są przez audytorów niezależnych, odpowiednio przeszkolonych z audytu społecznego i środowiskowego oraz metodologii VAP.

Więcej informacji po kliknięciu niniejszego odnośnika: http://www.responsiblebusiness.org/vap/about-vap/