Farmy drukarek stają się coraz bardziej popularne

Producenci drukarek inwestują coraz częściej w małe drukarki o wysokiej jakości

Farmy drukarek stają się coraz bardziej popularne

Farmy drukarek stają się coraz bardziej popularne

Podróżowałem dużo po Europie, odwiedzając komercyjne firmy drukarkowe, które oferują szeroki wybór różnych usług. Zauważyłem pojawienie się nowego trendu — farmy drukarek. To miejsca, w których firmy inwestują w małe, niezawodne drukarki o wysokiej jakości i takim samym modelu, aby zapewnić jednakową wydajność, w miejsce kupowania jednej bardzo dużej drukarki wysokonakładowej.

Nasi profesjonalni klienci kupujący drukarki stale szukają elastycznych rozwiązań dotyczących druku, aby zmaksymalizować potencjalną sprzedaż. Jednocześnie chcą w jak najbardziej efektywny sposób zarządzać kosztami produkcji. W wyniku tego coraz większa liczba firm inwestuje w skalowalne technologie, które umożliwiają stosowanie jednocześnie wielu zestawów atramentów, nośników i są bardzo niezawodne.

Takie podejście umożliwia firmom nie tylko rozłożenie jednego zadania na wiele drukarek, ale także wykonywanie wielu różnych zadań na wielu drukarkach przy zachowaniu pewności, że ich jakość będzie taka sama. Niektórzy z naszych dużych klientów mają po 6, 10, 14 i więcej drukarek. Ten sam trend zaczynamy widzieć w sektorze przemysłowego druku etykiet — firmy zwielokrotniają jednostki SurePress.

Zaletą farm drukarek jest to, że firmy unikają znacznej, jednorazowej inwestycji w jedno urządzenie, które musi być mocno obciążone przez wiele lat, aby osiągnąć zwrot z inwestycji. Zamiast tego mogą robić regularnie dodatkowe, przystępne inwestycje w nowe drukarki, aby korzystać z rozwoju technologii.

Doskonałym przykładem farmy drukarek jest PhotoBox. Firma używa ponad 20 modeli drukarek SureColor firmy Epson, wszystkie w bardzo podobnej konfiguracji, aby tworzyć spersonalizowane odbitki zdjęć na płótnie o wszystkich żądanych poziomach jakości. Produkuje ona tysiące odbitek dziennie, przez siedem dni w tygodniu — osiągając ponad 12 000 indywidualnych odbitek na płótnie w okresie Bożego Narodzenia!

Nie dziwi więc, że druk na płótnie w firmie PhotoBox musi być operacją bardzo zoptymalizowaną. Obrazy otrzymywane z 18 regionalnych witryn internetowych są przed drukiem automatycznie umieszczane w partiach na drukarce SureColor przed cięciem na rozmiar i wykańczaniem. Cały proces — od przyjęcia zamówienia do wysyłki — trwa zazwyczaj krócej niż 24 godziny.

Farma drukarek to idealny model dla takiego środowiska. Produkcja może być skalowalna i rozkładana na wiele jednostek, a wybór nośników i przestoje drukarki z jakiegokolwiek powodu mają minimalne znaczenie.

Model farm drukarek zyskuje na popularności nie tylko pośród takich zastosowań jak druk oznakowań, druk odbitek na płótnie czy produkcja etykiet. Największymi odbiorcami drukarek Robustelli MonnaLisa drukującymi bezpośrednio na tkaninie są farmy ponad 10 sieci. Ten sam trend można zaobserwować w przypadku nowej drukarki sublimacyjnej SureColor F9200 — sprzedawcy wymieniają w laboratoriach fotograficznych urządzenia analogowe na modele drukarki SureLab D700.

Firma Epson uwzględnia te potrzeby już na najwcześniejszym etapie projektowania drukarek. Nasze podstawowe zasady — kompaktowa forma, wysoka precyzja i energooszczędność — umożliwiają projektowanie drukarek, które nadają się idealnie do farm.

Aby uzyskać więcej informacji na temat profesjonalnej produkcji drukarek Epson, odwiedź stronę: Kliknij tutaj.