Firma Epson inwestuje 16 mld jenów w nowy budynek na terenie siedziby Hirooka

W nowym obiekcie będą pracować zespoły produkcyjne i badawczo-rozwojowe zajmujące się drukiem komercyjnym i przemysłowym.

Firma Epson inwestuje 16 mld jenów w nowy budynek na terenie siedziby Hirooka

Firma Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, „Epson”) zainwestuje około 16 miliardów jenów w budowę nowego obiektu (nazwanego jako: Centrum Innowacji Budynek B) na terenie biura Hirooka, które znajduje się w mieście Shiojiri w japońskiej prefekturze Nagano. Nowy budynek pomieści laboratorium testowe zajmujące się drukiem cyfrowym na tkaninach i zakład tworzenia prototypów i produkcji seryjnej dla dużych systemów drukowania do zastosowań komercyjnych i przemysłowych. Obiekt powstaje w ramach średniookresowych planów rozwoju działalności z zakresu rozwiązań do druku.

Łączna powierzchnia Budynku B — Centrum Innowacji wyniesie 37 650 m². Zakład produkcyjny i laboratorium testowe zlokalizowane będą na parterze, a pierwsze i drugie piętro zostaną przeznaczone na biura. Prace budowlane mają rozpocząć się w lecie 2018 roku, a około marca 2020 roku budynek powinien zostać oddany do użytku. Zgodnie z przewidywaniami nowy obiekt zwiększy możliwości badawczo-rozwojowe i produkcyjne firmy Epson w dziedzinie druku komercyjnego i przemysłowego. Dodatkowo zebranie w jednym miejscu wszystkich działów, które zajmują się tymi rozwiązaniami, powinno podnieść ich wydajność operacyjną.

Biuro Hirooka jest centrum badawczo-rozwojowym i produkcyjnym najważniejszych urządzeń stosowanych w branży rozwiązań do drukowania, a także miejscem projektowania drukarek atramentowych, dlatego blisko współpracuje z zakładami produkcyjnymi firmy Epson na całym świecie. Opracowane tam zaawansowane technologie produkcyjne i doświadczenie zdobyte podczas prac i produkcji są przekazywane do zakładów zlokalizowanych w innych krajach, by pomóc w maksymalizacji możliwości produkcyjnych całej grupy Epson. Obecnie na terenie biura powstaje nowa fabryka, która będzie wytwarzać najnowocześniejsze głowice drukujące PrecisionCore. Budowa ma zostać zakończona w pierwszej połowie roku fiskalnego 2018.

Zgodnie ze średnio- i długoterminową wizją korporacyjną „Epson 25” druk komercyjny i przemysłowy jest kluczowym obszarem działalności firmy. Decyzję o budowie Centrum Innowacji podjęto w związku z rozwojem najważniejszych rynków. W sektorze materiałów ekspozycyjnych firma Epson poszerzyła i unowocześniła swoją ofertę drukarek, by zapewnić oszałamiającą jakość grafik na produktach takich jak szyldy do zastosowań wewnętrznych czy zewnętrznych. Oprócz tego organizacja spodziewa się gwałtownego zwiększenia udziału w branży druku cyfrowego na tkaninach, ponieważ systemy Epson pozwalają szybko i tanio realizować niskonakładowe zlecenia, a dodatkowo są przyjazne dla środowiska.

Firma Epson dokłada wszelkich starań, by rozwijać stworzone przez nią technologie i na podstawie oryginalnych urządzeń podstawowych dostarczać produkty i usługi, które przekraczają oczekiwania klientów.

O Budynku B — Centrum Innowacji

Koszt inwestycjiok. 16 milionów ¥
Rozpoczęcie eksploatacjimarzec 2020 r.
Całkowita powierzchniaok. 37 650 m²
Konstrukcja budynkuszkielet stalowy, trzy poziomy

O biurze Hirooka (stan na 31 marca 2017 r.)

Lokalizacja80 Harashinden, Hirooka, Shiojiri-shi, Nagano-ken 399-0785
Zakres działalnościRozwój, projektowanie i produkcja rozwiązań do drukowania. Przygotowywanie nowych możliwości biznesowych dla całej firmy Epson. Opracowywanie nowych produktów.
Powierzchnia działki211 810 m²
Rok rozpoczęcia działalności1970