Firma Epson oferuje innowacyjne rozwiązanie w zakresie płaskich monitorów biznesowych, prezentując uniwersalny, interaktywny projektor laserowy do obsługi konferencji umożliwiający wyświetlanie obrazu o przekątnej 100 cali

Pierwszy interaktywny projektor laserowy ultrakrótkiego rzutu w rozdzielczości WUXGA eliminuje konieczność wymiany lamp i niepotrzebne koszty serwisowe

Firma Epson oferuje innowacyjne rozwiązanie w zakresie płaskich monitorów biznesowych, prezentując uniwersalny, interaktywny projektor laserowy do obsługi konferencji umożliwiający wyświetlanie obrazu o przekątnej 100 cali

Firma Epson prezentuje urządzenie, które pozwoli zastąpić w salach konferencyjnych niewielkie, płaskie monitory z interaktywnym obrazem o przekątnej 100 cali EB-1470Ui. Dzięki możliwości łatwego podłączenia i konfiguracji urządzenie ułatwia efektywne spotkania, a dodatkowo pozwala na pracę nawet przez 20 000 godzin bez potrzeby konserwacji.

Model EB-1470Ui charakteryzuje wysoka wydajność oraz możliwość integracji i współpracy z innymi urządzeniami. Dzięki łączności bezprzewodowej możliwe jest udostępnianie tablicy oraz innych treści, a także zdalne dodawanie komentarzy ze smartfonów, tabletów i laptopów. Funkcja automatycznego włączania oszczędza czas, gdyż projektor uruchamia się natychmiast po wpięciu kabla. Możliwość wyświetlania obrazu o przekątnej do 100 cali pozwala na dostrzeżenie wszystkich szczegółów prezentacji, co zachęca do aktywnego udziału w spotkaniu. Interaktywny projektor laserowy współpracuje z niemal każdą płaską powierzchnią, zmieniając ją w interaktywną tablicę z obsługą dotykową, stanowiąc doskonałe wyposażenie nowoczesnych sal konferencyjnych.

„Płaskie monitory nie sprawdzają się w salach konferencyjnych, ponieważ ich rozmiary nie gwarantują dobrej jakości. Dlatego firma Epson opracowała urządzenie EB-1470Ui, które umożliwia wyświetlanie obrazu o przekątnej do 100 cali, będąc doskonałym rozwiązaniem do obsługi wideokonferencji. Ponieważ do zdalnego udostępniania tablicy podczas wideokonferencji potrzebne są często dwa monitory, wykorzystywana przez firmę Epson funkcja dzielenia ekranu pozwala na wyświetlanie dwóch obrazów na jednej powierzchni. Dzięki niej możliwe jest łatwe i bezpieczne prezentowanie każdego rodzaju treści, np. za pośrednictwem udostępniania tablicy czy też w ramach wideokonferencji. Obsługa dotykowa i funkcja dual-pen sprawiają, że uczestnicy spotkania mogą dodawać komentarze, a dodatkowo udostępnianie treści lub przekazywanie obrazu ze smartfona, tabletu i laptopa stało się wyjątkowo przyjazne” — stwierdził Jakub Łapiński, Business Account Manager z Epson.

Model EB-1470Ui obsługuje wszystkie rodzaje oprogramowania przeznaczonego do prowadzenia wideokonferencji przy użyciu laptopów, komputerów stacjonarnych itp. Dotyczy to aplikacji takich jak EasyMP Multi-PC Projection i funkcji przekazywania obrazu z urządzeń z systemem Android, a także programu iProjection firmy Epson kompatybilnego z systemami iOS i Android oraz Chromebookami, tabletami i urządzeniami mobilnymi.

Urządzenie EB-1470Ui oferuje łączność bezprzewodową oraz jest wyposażone w dwa złącza HDMI, a także pozwala na wyświetlenie szczegółowego obrazu o rozdzielczości Full HD WUXGA i przekątnej 70–100 cali. Może być stosowane w każdych warunkach oświetleniowych z uwagi na funkcję automatycznego dostosowywania jasności ekranu, niezwykle wysokie natężenie światła barwnego wynoszące 4000 lumenów oraz współczynnik kontrast o wartości 2 500 000 : 1, co zapewnia intensywny obraz.

Model EB-1470Ui będzie dostępny w sprzedaży od listopada 2017 r., w cenie XX EUR.

Najważniejsze cechy:

 • Laserowe źródło światła 3LCD

 • Rozdzielczość Full HD WUXGA

 • Skalowalny obraz o przekątnej 70–100 cali

 • Funkcja dzielenia ekranu z możliwością dostosowywania — dwa obrazy na jednym ekranie

 • Łączność bezprzewodowa

 • Bezprzewodowe przesyłanie ekranu przez Miracast

 • Możliwość zdalnego połączenia z komputerem stacjonarnym

 • Zdalne udostępnianie tablicy

 • Obsługa za pomocą rysika i dotyku

 • Dwa złącza HDMI

 • Natężenie światła barwnego wynoszące 4000 lumenów

 • Współczynnik kontrastu dynamicznego o wartości 2 500 000:1