Firma Epson podpisała umowę dystrybucyjną z AB

Epson, lider w dziedzinie produktów do obrazowania, w tym drukarek, projektorów 3LCD i małych oraz średnich wyświetlaczy LCD, podpisał umowę dystrybucyjną z firmą AB - jednym z największych dystrybutorów IT i CE w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W ofercie dystrybucyjnej wrocławskiej spółki znajdzie się ponad 150 modeli urządzeń Epsona oraz szeroki asortyment materiałów eksploatacyjnych - tuszy, tonerów i kilkuset innych oryginalnych akcesoriów.

„Cieszymy się, że udało nam się podjąć współpracę z silnym partnerem, który pozwoli na zapewnić jeszcze lepszą dostępność naszych produktów na rynku. Dzięki współpracy z największymi dystrybutorami IT, w tym także z firmą AB, Epson tworzy kompleksową ofertę na rynku dzięki połączeniu nowoczesnych technologii z cennym wkładem naszych partnerów. — ich wiedzą, doświadczeniem i bardzo dobrymi kontaktami z klientami” – mówi Piotr Dudek, szef polskiego oddziału firmy Epson.

Według przedstawicieli firmy AB, nowa umowa dystrybucyjna podniesie obroty roczne firmy o blisko 2 mln euro.

„Od wielu lat współpracowaliśmy z firmą EPSON na zasadach subdystrybucji. Mocno rosnące wyniki sprzedaży sprawiły jednak, że obie strony zainteresowane były podpisaniem nowej, znacznie szerszej umowy, która według wstępnych szacunków może nam dać dodatkowo 1,5-2 mln Euro obrotu rocznie. Istotny jest również efekt synergii jaki osiągamy z punktu widzenia Grupy AB – czeski holding ATC, który przejęliśmy w ubiegłym roku, posiada dystrybucję EPSONA na swoim rodzimym rynku” – mówi Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu AB S.A.