Firma Epson poszerza ofertę drukarek wielkoformatowych o nowe, bezprzewodowe urządzenia z serii T, które trafią w potrzeby jeszcze większej grupy profesjonalnych odbiorców

Modele SureColor T3100 i T5100, przeznaczone dla firm inżynieryjnych i architektonicznych, cechują się wysoką prędkością, precyzją i niezawodnością połączoną z elegancką i kompaktową obudową

Firma Epson poszerza ofertę drukarek wielkoformatowych o nowe, bezprzewodowe urządzenia z serii T, które trafią w potrzeby jeszcze większej grupy profesjonalnych odbiorców

10 lipca 2018— Firma Epson przedstawiła dziś dwie nowe, przyjazne w obsłudze wielkoformatowe drukarki o dużej szybkości — 24-calową drukarkę biurkową SureColor T3100 i 36-calową wolnostojącą drukarkę SureColor T5100. Te bezprzewodowe urządzenia z serii T są przykładem rozwoju firmy Epson na rynku drukarek CAD klasy podstawowej/średniej i charakteryzują się nowym, eleganckim i kompaktowym wyglądem połączonym z niezawodną wydajnością drukowania — integralną cechą rozwiązań technicznych firmy Epson.

Drukowanie planów, rysunków kreślarskich, oznaczeń czy plakatów szkolnych — drukarki SureColor T3100 i SureColor T5100 będą służyć fachowcom z wielu dziedzin, w tym architektury, inżynierii, projektowania CAD, systemów GIS, edukacji, biznesu, a także użytkownikom w małych i domowych biurach. Wyjątkowy tryb automatycznego przełączania umożliwia zmianę formatu drukowania między rolkami papieru wielkoformatowego a rozmiarami A4/A3 bez interwencji użytkowników. To idealne rozwiązanie dla małych firm, które mają różnorodne wymagania w zakresie druku i dysponują ograniczoną przestrzenią.

„Drukarki SureColor T3100 i T5100 zostały opracowane z myślą o innowatorach — inżynierach, projektantach i architektach — poszukujących niewielkiej drukarki, która idealnie wpasuje się w ich miejsca pracy” — powiedział Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP w Epson Europe. „Dzięki najnowszej technologii firmy Epson, która zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność druku, nowe drukarki pozwolą użytkownikom niemal w dowolnym miejscu na bezprzewodowe przesyłanie dokładnych i żywych wydruków wprost z ich tabletów i smartfonów”.

Nowe urządzenia wykorzystują technologie głowic drukujących PrecisionCore MicroTFP i weryfikacji dyszy firmy Epson w celu automatycznego wykrywania i regulacji stanu dyszy. Pozwala to na uzyskanie dokładnego i szczegółowego wydruku w formacie A0/E w czasie 31 sekund przy zachowaniu niezawodności klasy komercyjnej. Dzięki zintegrowanej łączności bezprzewodowej i funkcji Wi-Fi Direct architekci i projektanci mogą bezproblemowo wykonywać wydruki z poziomu tabletów i smartfonów lub korzystać z kolorowego ekranu dotykowego LCD o przekątnej 4,3 cala oferującego prosty i intuicyjny system menu i nawigacji. Wysoko wydajne atramenty pigmentowe nowej generacji UltraChrome XD2 pozwalają na uzyskanie trwałych, spełniających wymogi archiwizacji wydruków o znakomitych kolorach i wyraźnych liniach na praktycznie każdym rodzaju papieru.

Dodatkowe informacje dotyczące drukarek SureColor serii T

 

24-calową drukarkę biurkową SureColor T3100 i 36-calową wolnostojącą drukarkę SureColor T5100 wyposażono w wiele funkcji ułatwiających specjalistom zwiększenie produktywności, w tym: 

  • Duże szybkości drukowania— Drukarki SC-T3100 i T5100 zapewniają dokładne wydruki w formacie A1/D w czasie odpowiednio 34 i 31 sekund.

  • Łatwość obsługi— Duży, intuicyjny 4,3-calowy kolorowy ekran dotykowy LCD ułatwia wykonywanie zadań drukowania.

  • Kompaktowa, prosta budowa— Wyjątkowo małe rozmiary i elegancki, minimalistyczny wygląd zwiększają dostępną przestrzeń w miejscu pracy.

  • Rzadsza konieczność wymiany atramentu— Bardzo wydajne wkłady o pojemności do 50 ml (atrament kolorowy) i 80 ml (atrament czarny).

  • Możliwość drukowania z praktycznie każdego miejsca w biurze— Zintegrowana łączność bezprzewodowa i funkcja Wi-Fi Direct pozwalają m.in. na łatwe drukowanie z poziomu tabletów, smartfonów i nie tylko.

  • Wysoka wydajność— Głowica drukująca PrecisionCore MicroTFP wykorzystuje technikę precyzyjnej kontroli kropli, zapewniając wyjątkową przejrzystość wydruków, oraz gwarantuje niezawodną jakość klasy komercyjnej dzięki technologii weryfikacji dyszy.

  • Trwałe wydruki o żywych kolorach— Technologia atramentu pigmentowego nowej generacji UltraChrome XD2 umożliwia uzyskanie wydruków spełniających standardy archiwizacji o znakomitych kolorach i wyraźnych liniach.

  • Wszechstronna obsługa nośników— Obsługa rolek o długości do 24 i 36 cali oraz arkuszy o rozmiarach nawet do 11 x 17 cali za pomocą automatycznego podajnika z funkcją automatycznego przełączania, jak również pojedynczych arkuszy w maksymalnym formacie A1 (model 24-calowy) lub A0 (model 36-calowy).

  • Precyzyjne i wyraźne szczegóły— Plany, rysunki kreślarskie, plakaty i inne materiały można drukować z rozdzielczością nawet 2400 dpi.

  • Łatwa konfiguracja— Błyskawiczny czas przygotowania drukarki do pracy.

Drukarki SureColor T3100 i T5100 będą dostępne w sprzedaży od września. Cena detaliczna modelu SC-T3100 wyniesie 995 EUR (bez VAT), a modelu SC-T5100 — 1450 EUR (bez VAT).