Firma Epson prezentuje alternatywę dla wielkoformatowych telewizorów - pierwszy laserowy projektor ultrakrótkiego rzutu do zastosowań domowych

Brak ograniczeń odbiornika telewizyjnego i elastyczne, długowieczne rozwiązanie do oglądania filmów na dużym ekranie

Firma Epson prezentuje alternatywę dla wielkoformatowych telewizorów - pierwszy laserowy projektor ultrakrótkiego rzutu do zastosowań domowych

EH-LS100

Firma Epson ogłosiła premierę pierwszego laserowego projektora o ultrakrótkim rzucie do zastosowań domowych (model EH-LS100). W przeciwieństwie do modeli o standardowym rzucie ten projektor można łatwo umieścić w niewielkiej odległości od powierzchni wyświetlania. Laserowe źródło światła o długim czasie eksploatacji zapewnia wysoką jakość odtwarzania wideo na dużym ekranie.

„Z wielką przyjemnością włączyliśmy ten produkt do naszej oferty. Pozwala on rozwiązać częsty problem — jak pogodzić oglądanie filmów na dużym ekranie i zachować pożądany wystrój mieszkania? Duży, czarny telewizor natychmiast rzuca się w oczy, podczas gdy obraz z rzutnika można wyłączyć jednym naciśnięciem przycisku. W przypadku modelu EH-LS100 nie trzeba martwić się o montaż, a sam rzutnik można umieścić w odległości nawet 6 cm od powierzchni rzutowania. Jest on o wiele elastyczniejszy od telewizora dzięki możliwości regulacji rozmiaru ekranu od 1,77 m do nawet 3,3 m. Taka elastyczność pozwala na doskonałe dopasowywanie skalowania do oglądanych filmów”. - twierdzi Jakub Łapiński, Business Account Manager z Epson.

Ten projektor wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD jest bardzo prosty w montażu i obsłudze. Przesyłanie treści jest bezproblemowe dzięki trzem wejściom HDMI (w tym jednym w standardzie MHL), zaprojektowanym do podłączania odtwarzaczy DVD, konsol do gier i wielu innych urządzeń. To wszechstronne urządzenie jest także proste w obsłudze — kontrolować je można poprzez sieć domową dzięki złączu RJ45 lub przez sieć Wi-Fi za pomocą opcjonalnego adaptera ELPAP10. Obie możliwości pozwalają na proste sterowanie projektorem z urządzenia mobilnego z zainstalowaną aplikacją iProjection.

Technologia 3LCD i równie wysokie natężenie zarówno białego, jak i barwnego światła (CLO) o natężeniu 4000 lumenów pozwalają na wyświetlanie wyraźnego, żywego obrazu, nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Wysoki współczynnik kontrastu urządzenia na poziomie 2 500 000:1 zapewnia także wyraźne cienie i głębokie czernie. Ponadto optymalizacja wyświetlanych szczegółów zapewnia większą ostrość i płynność obrazu.

Ten nowy projektor to bezproblemowe, trwałe rozwiązanie przeznaczone do domowego użytku. Model EH-LS100 może służyć jako główny wyświetlacz programów telewizyjnych, gier wideo lub najnowszych hitów kinowych dzięki laserowemu źródłu światła o długim czasie eksploatacji wynoszącym nawet 10 lat 1. Objęty jest także pięcioletnią gwarancją, zapewniającą pełen komfort użytkowania 2.

Model EH-LS100 będzie dostępny w sprzedaży od listopada 2017 r.

Najważniejsze cechy:

 • Ultrakrótki rzut
 • Podwójne laserowe źródło światła
 • Technologia 3LCD
 • Równe natężenie światła białego i barwnego: 4000 lumenów
 • 2 500 000: 1 dynamicznego współczynnika kontrastu
 • Rozdzielczość Full HD (rozdzielczość rzeczywista WUXGA)
 • Optymalizacja szczegółów
 • Długi czas eksploatacji laserowego źródła światła wynoszący nawet 20 000 godzin w trybie ekonomicznym
 • Gwarancja obejmująca 5 lat (lub 12 000 godzin pracy) 2
 • Opcjonalne połączenie Wi-Fi (przez adapter ELPAP10)
 • iProjection
 • Wbudowany głośnik 16 W
 • 3 porty HDMI (w tym jedno złącze MHL)
1. Zakładając korzystanie z projektora przez 5 godzin każdego dnia w trybie ekonomicznym.
2. Gwarancja jest ważna przez pięć lat lub 12 000 godzin, w zależności od wcześniejszego spełnienia któregoś z tych warunków.