Firma Epson przedstawia nową generację technologii okularów inteligentnych Moverio

Są one zwieńczeniem dekady prac firmy Epson nad rozwojem okularów AR

Firma Epson przedstawia nową generację technologii okularów inteligentnych Moverio

Firma Epson przedstawia nową generację technologii okularów inteligentnych Moverio

Firma Epson przedstawia nową generację inteligentnych okularów Moverio

Światowa firma technologiczna Epson zaprezentowała najnowszą generację technologii okularów inteligentnych Moverio do rozszerzonej rzeczywistości (AR).  Dziesięć lat po premierze pierwszego modelu Moverio, Epson wypuszcza na rynek ich czwartą generację z dwuocznym przezroczystym wyświetlaczem Si-OLED do wyświetlania rozszerzonej rzeczywistości.

Nowa linia produktów Moverio – w skład której wchodzą okulary inteligentne BT-40 oraz BT-40S – oferuje szereg usprawnień, takich jak szersze pole widzenia, znacznie podwyższona rozdzielczość wyświetlacza HD, wysoki kontrast, poprawione funkcje łączności, a także wygodniejsza i łatwą w użytkowaniu konstrukcja z możliwością indywidualnej regulacji.

Kluczowe cechy najnowszych okularów inteligentnych marki Epson:

  • Wyższa rozdzielczość wyświetlacza – Full HD 1080p (1920 x 1080).

  • Szersze, 34-stopniowe pole widzenia – odpowiadające oglądaniu ekranu o średnicy 120” z odległości 5 metrów.

  • Współczynnik kontrastu 500 000:1 oznacza, że niewykorzystywana powierzchnia wyświetlacza jest w pełni przezroczysta.

  • Nowa konstrukcja z zaawansowanym systemem rozłożenia wagi oraz opcjonalnymi noskami dla zwiększenia wygody korzystania.

  • Poprawiona estetyka nawiązująca wyglądem do normalnych okularów oraz opcjonalne szkła przeciwsłoneczne.

  • Łączność z urządzeniami zewnętrznymi za pośrednictwem portu USB typu C.

  • Dwuoczny, przezroczysty wyświetlacz Si-OLED.

Wprowadzenie na rynek czwartej generacji okularów inteligentnych Moverio do rozszerzonej rzeczywistości to dla firmy Epson istotna i ekscytująca chwila. Już od dziesięciu lat zajmujemy się rozszerzoną rzeczywistością, stale ulepszając naszą ofertę na podstawie opinii klientów i deweloperów. W ciągu ostatnich dwóch lat technologia ta naprawdę dojrzała, co zaobserwowaliśmy także poprzez znaczący wzrost liczby rzeczywistych i praktycznych zastosowań dla Moverio." – skomentował Jakub Łapiński, Account Manager VI z Epson.

„Pandemia przyspieszyła rozwój wielu zastosowań AR, poprawiając zdalną komunikację celem dostarczenia lepszej wydajności operacyjnej, zmniejszenia kosztów oraz emisji dwutlenku węgla. Najnowsze produkty – BT-40S oraz BT-40 – sprawią, że na rynek trafi jeszcze więcej sposobów ich wykorzystania przez użytkowników, związanych z usprawnieniem funkcjonalności, takich jak szersze pole widzenia, lepsza łączność, wyższa rozdzielczość i kontrast”.

Czwarta generacja technologii inteligentnych okularów Epson rozpocznie się wraz z premierą BT-40 i BT-40S, stworzonych z myślą o różnych rynkach, które opisano poniżej.

Moverio BT-40 – dostępne od grudnia 2020 r.

Okulary Moverio BT-40 są wyposażone w port USB typu C, co oznacza, że można podłączyć je do różnych kompatybilnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety i laptopy. Mogą być wykorzystywane jako drugi lub rozszerzony ekran, podobnie do monitora lub projektora zewnętrznego do indywidualnych zastosowań. Wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości oferuje intensywniejsze, żywsze kolory i może wyświetlać treści z podłączonych urządzeń.

Zaletą Moverio BT-40 jest duży wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, którego obraz dostępny jest wyłącznie dla oczu ich posiadacza. To sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla użytkowników pracujących poza biurem, w miejscach publicznych, wszędzie tam gdzie prywatność i komfort pracy są bardzo ważne. Moverio BT-40 mogą służyć również za wirtualną stację roboczą, idealną dla osób na stanowiskach kierowniczych dostosowujących się do obecnych modeli pracy oraz pracy z domu, co sprawia że jest to obecnie tym bardziej trafiony produkt.  Dodatkową zaletą okularów jest zapewnianie wciągających wrażeń w ramach rozrywki indywidualnej. Za sprawą nowej konstrukcji, dzięki której okulary pasują do każdego kształtu głowy i można je wygodnie nałożyć na okulary korekcyjne, użytkownicy mogą komfortowo korzystać z treści. Dołączone do zestawu elastycznie modelowane noski zostały zaprojektowane tak, by pomóc użytkownikom lepiej dopasować ułożenie okularów.

Okulary te zainteresują menedżerów wyższego szczebla, którzy muszą optymalizować swój czas, pracując i przeglądając poufne materiały w miejscach publicznych.

 

Moverio BT-40S – dostępne od lutego 2021r.

Nowe okulary Moverio BT-40S zostały wyposażone w inteligentny kontroler wykorzystujący system Android do spersonalizowanej integracji oprogramowania. Inteligentny kontroler Moverio jest kompatybilny z Google Play i został dostosowany do szeregu aplikacji komercyjnych. Posiadają zintegrowany ekran dotykowy, spersonalizowany interfejs użytkownika, pamięć rozszerzalną nawet do 2 TB oraz klasę wodoszczelności IPx2. Kontroler zawiera wbudowany moduł Wi-FI, Bluetooth, GPS, kompas, akcelerometr, żyroskop, aparat, latarkę, mikrofon oraz wejście audio jack. Model został również wyposażony w wysoce wydajną baterię, pozwalającą nieprzerwanie odtwarzać materiały wideo nawet przez 5 godzin na jednym ładowaniu.

Moverio BT-40S szczególnie pomogą niezależnym twórcom oprogramowania w rozwijaniu i usprawnianiu nowych, jak i istniejących już aplikacji, które m.in. zapewnią lepsze doznania turystom, ułatwią korzystanie z napisów podczas ogladania filmów i wydarzeń artystycznych oraz znajdą zastosowanie w stomatologii. Nowe okulary inteligentne będą szczególnie przydatne w przypadku:

  • Muzeów, parków rozrywki, obiektów dziedzictwa kulturowego oraz innym atrakcji dla odwiedzających, gdyż przezroczyste okulary inteligentne dostarczają pogłębionych i angażujących doznań bez potrzeby korzystania z AR lub systemu detekcji opartego na wbudowanym aparacie.

  • Kina i teatry pragnące dotrzeć do szerszej publiczności i zapewnić jej lepszy dostęp do treści przy pomocy usprawnionych rozwiązań w zakresie prezentacji napisów, wykorzystujących większy wyświetlacz i poprawiających komfort użytkownika.

  • Praktyki dentystyczne i gabinety lekarskie, które skorzystają na usprawnionych rozwiązaniach skanowania układu zębowego.