Firma Epson przekazuje drukarki EcoTank i projektory dla fundacji Usaina Bolta

100 drukarek EcoTank i 20 projektorów wspomoże edukację dzieci na Jamajce

Firma Epson przekazuje drukarki EcoTank i projektory dla fundacji Usaina Bolta

Firma Epson przekazuje drukarki EcoTank i projektory fundacji "The Usain Bolt Foundation"

100 drukarek EcoTank i 20 projektorów wspomoże edukację dzieci na Jamajce

Epson przekazał organizacji pozarządowej zorientowanej na edukację i rozwój kultury - The Usain Bolt Foundation, 100 bezkartridżowych drukarek EcoTank oraz 20 projektorów laserowych. Urządzenia o łącznej wartości ponad 100 tys. euro zostały wręczone podczas specjalnej ceremonii, zorganizowanej w szkole podstawowej na Jamajce Waldensia Primary, do której uczęszczał założyciel fundacji Usain Bolt. Waldensia to jedna z kilku szkół na Jamajce, która skorzysta z nowego sprzętu. Inne obdarowane placówki to między innymi szkoły podstawowe w Salt Marsh, Duanvale i Kinloss.

 „Tego typu sprzęt jest niezbędnym rozwiązaniem dla wszystkich placówek edukacyjnych na całej Jamajce, ponieważ nasze potrzeby w zakresie drukowania są ogromne” – powiedziała dyrektorka szkoły w Waldensii, Nicola Ottey-Anderson. Wyjaśniła też, że tysiące uczniów wciąż nie mają dostępu do Internetu, dlatego nauczyciele dokładają wysiłków, aby wszystkie dzieci miały dostęp do materiałów edukacyjnych także w innej formie.

 W oficjalnej ceremonii przekazania wziął udział Usain Bolt, który w tym roku został europejskim ambasadorem firmy Epson oraz twarzą ważnej kampanii budowania świadomości na temat drukarek EcoTank. Zachęcając obecnych na spotkaniu uczniów do ciężkiej pracy i wyrzeczeń oraz wiary w siebie i ambitnych marzeń, powiedział: „Zawsze z radością wspieram Jamajkę. To wspaniałe uczucie widzieć, że dzieci mają większe możliwości niż ja kiedyś. Wiem, przez co wiele z nich przechodzi i zdaję sobie sprawę z trudności, którym musiały stawić czoła podczas pandemii. Uważam, że dzieci mają prawo do jak najlepszego startu w życiu. Przekazany sprzęt przyniesie szkołom na Jamajce znaczne korzyści. Razem z Epson podzielamy wizję powszechnego dostępu do edukacji i wspólnie pomagamy dzieciom z całej Jamajki, realizując marzenie o zrównoważonej, zdrowszej i szczęśliwszej przyszłości”.  

Epson wspiera ambicje Usaina Bolta, co do zmieniania na lepsze społeczności i pomagania dzieciom w uzyskaniu jak najlepszego wykształcenia. „Cieszymy się, że razem z The Usain Bolt Foundation możemy wspierać jamajskie dzieci. Mamy nadzieję, że dostęp do drukarek i projektorów pomoże im w wyznaczaniu ambitnych celów i zapewni dobry start do ich realizacji” – powiedziała Maria Eagling, dyrektor marketingu w Europie w Epson.

W spotkaniu – poza prezesem Usainem Boltem - udział wzięli także: Karlene Segree z ministerstwa edukacji, prezes fundacji Usain Bolt, Winsome Wilkins, Nugent Walker – menedżer Usaina Bolta oraz Jennifer Bolt – matka słynnego lekkoatlety.