Firma Epson publikuje raport „Green Choice” dotyczący zrównoważonego rozwoju w Europie w 2020 roku

„Każdy z nas może dokonać ekologicznego wyboru” – powiedział Kazuyoshi Yamamoto, Prezes Epson Europe

Firma Epson publikuje raport „Green Choice” dotyczący zrównoważonego rozwoju w Europie w 2020 roku

Firma Epson publikuje raport „Green Choice” dotyczący zrównoważonego rozwoju w Europie w 2020 roku

 

„Każdy z nas może dokonać ekologicznego wyboru”

                            Kazuyoshi Yamamoto, Prezes Epson Europe

Firma Epson opublikowała raport „Green Choice” dotyczący zrównoważonego rozwoju. 48-stronicowy niefinansowy raport zawiera szczegółowe informacje o działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju i CSR podjętych przez firmę Epson w ramach jej całej aktywności w regionie EMEA.  W 2020 roku firma Epson poczyniła znaczne postępy w dostosowywaniu swojej działalności biznesowej do Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) ONZ, które to zobowiązanie podjęto w następstwie porozumienia paryskiego z 2016 r. i ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC).

Ważne punkty raportu:

  • Firma Epson uzyskała ocenę EcoVadis Platinum w kategorii zrównoważonego rozwoju, co oznacza, że spełnia najwyższe standardy w zakresie praw człowieka, warunków pracy, środowiska, etyki i zrównoważonych zakupów. To osiągnięcie plasuje firmę Epson w 1% najlepszych firm w swojej branży.

  • Emisja gazów cieplarnianych w przeliczeniu na pracownika zmniejszyła się o 8,56%.

  • Emisje z zakresów 1 i 2 spadły o 18% (co odpowiada 485 753 tonom CO2).

  • Firma Epson poddała recyklingowi 23 700 ton materiałów, w tym baterii, papieru, drewna, tworzyw sztucznych i zużytego sprzętu elektrycznego.
  • Firma Epson we wszystkich swoich budynkach wykorzystuje obecnie w 100% energię odnawialną.

  • Dzięki sprzedaży ponad 50 milionów drukarek EcoTank bez kartridży Epson zaoszczędził potencjalne 1,1 miliona ton materiałów eksploatacyjnych z tworzyw sztucznych. [1]

  • W ramach programu „Nowe Horyzonty” firma Epson nawiązała współpracę z ponad 11 000 uczniów w różnym wieku, wprowadzając młodych ludzi w świat zrównoważonej technologii i inspirując ich do osiągania celów zawodowych.

  • Firma Epson została partnerem technologicznym opracowanego przez ONZ programu wdrożeniowego United for Smart Sustainable Cities w celu wykorzystania technologii do osiągnięcia Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) w miastach na całym świecie.

„Raport firmy Epson, „Green Choice”, daje naszym klientom pewność, że podejmujemy wszelkie dostępne działania, aby osiągnąć zrównoważony rozwój w całej naszej europejskiej działalności” – oznajmił Kazuyoshi Yamamoto, Prezes Epson Europe.

„Zrównoważony rozwój jest wpisany w nasze DNA, jest obecny we wszystkim, co robimy. Chodzi o ciągłe ulepszanie każdego aspektu naszej globalnej działalności, od produkcji i dystrybucji po wykorzystanie zasobów i zachowania naszych pracowników.

Praca z naszymi klientami to moja pasja. Rozumienie ich potrzeb i słuchanie, co mówią, jest niezbędne, aby nieustannie ulepszać naszą ofertę” – dodał Yamamoto. Raport „Green Choice” ma na celu zagwarantowanie naszym klientom, że firma Epson w pełni poważnie podchodzi do kwestii zrównoważonego rozwoju i przyszłości naszej planety.

„Każdy z nas może dokonać ekologicznego wyboru. Stając przed wyzwaniami w tej „nowej normalności”, wszyscy razem musimy pracować jeszcze ciężej, aby dokonać właściwych wyborów i stworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość dla naszych ludzi i planety”

– powiedział Henning Ohlsson, CSR and Sustainability Director w Epson Europe. „Nasz raport „Green Choice” dotyczy dokonania właściwego wyboru z myślą o przyszłości. Popyt na bardziej ekologiczne produkty i usługi nigdy nie był większy niż teraz, a dotyczy to zwłaszcza młodszych pokoleń, które patrzą w przyszłość z prawdziwym niepokojem. Szczególnie cenne jest ich zaangażowanie w kwestii zrównoważonego rozwoju, które zmusza firmy do wprowadzania zmian.  Marki, które nie podzielają tych wartości oraz świadomości potrzeby podjęcia pilnych działań, nie mają przed sobą długofalowej przyszłości”.

„Firma Epson jest w pełni zaangażowana w Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDG), które są włączone do naszych planów średnio- i długofalowych oraz wyznaczają kierunek wszystkich naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju”. Raport „Green Choice” pokazuje precyzyjnie i przejrzyście, w jaki sposób kontynuujemy realizowanie naszego zobowiązania w zakresie zrównoważonej, długofalowej przyszłości.

„Nadal mamy dużo do zrobienia. Zarówno jako firma, jak i jednostki, musimy pokazać, że jesteśmy zaangażowani, odpowiedzialni i nie mamy niczego do ukrycia”. „W firmie Epson przywiązujemy wagę do etycznego przywództwa i dobrego zarządzania poprzez strategie oparte na wartościach oraz pozytywne działania na rzecz zrównoważonego biznesu w lepszym świecie”.

Raport Epson „Green Choice” jest dostępny do pobrania tutaj www.epson.eu/greenreport.

O firmie Epson
Epson jest globalnym liderem technologicznym, który dąży do współtworzenia społeczności poprzez łączenie ludzi, rzeczy i informacji dzięki zapewnianym przez siebie autorskim, wydajnym, kompaktowym i precyzyjnym technologiom. Firma koncentruje się na wprowadzaniu innowacji i wychodzeniu poza oczekiwania klientów w zakresie drukarek atramentowych, komunikacji wizualnej, elektronicznych urządzeń do noszenia i robotyki. Firma Epson jest dumna ze swojego wkładu w rozwój zrównoważonego ekologicznie społeczeństwa oraz ze swoich nieustannych wysiłków na rzecz realizacji celów Organizacji Narodów Zjednoczonych z zakresu zrównoważonego rozwoju. Na czele globalnej Grupy Epson stoi japońska firma Seiko Epson Corporation. Roczna sprzedaż grupy przekracza 1 bilion JPY.
www.global.epson.com/

 

[1] Z obliczeń firmy Epson wynika, że przy drukowaniu 100 000 stron EcoTank Mono wymaga średnio o 85% mniej materiałów eksploatacyjnych na bazie tworzyw sztucznych niż konkurencyjne monochromatyczne urządzenia laserowe A4 pracujące z prędkością 1–20 str./min.