Firma Epson wspiera wystawę „7 miliardów Innych”

portret zbiorowy ludzi z początku XXI wieku

Firma Epson wspiera wystawę „7 miliardów Innych” – portret zbiorowy ludzi z początku XXI wieku Instalacja wideo „7 miliardów Innych” to portret dzisiejszej ludzkości wykonany przez 20 zespołów reporterskich z całego świata. Rezultatem ich wielomiesięcznej pracy jest symultaniczna wystawa video, składająca się z filmów takich jak m.in. „Miłość”, „Strach” czy „Różnice”. Katowicką instalację zwiedzający będą mogli oglądać w najwyższej jakości obrazu, dzięki wykorzystaniu projektorów Epson 3LCD.

30 listopada 2015 — Już 3 grudnia rusza polska edycja wystawy będącej częścią projektu „7 miliardów Innych” prowadzonego przez Fundację GoodPlanet. W ramach przedsięwzięcia zaprezentowane zostanie ponad 6000 wywiadów z ludźmi mieszkającymi w 85 krajach dzielących się przed kamerą swymi marzeniami, obawami, doświadczeniami i nadziejami. Reporterzy zadając wszystkim te same pytania prosili uczestników o wypowiedzi na temat uniwersalnych tematów, takich jak miłość, szczęście, czy rodzina. Zebrane głosy posłużyły do stworzenia monumentalnej wystawy video, która od 2009 roku była prezentowana ponad 4 milionom widzów w kilkudziesięciu miastach świata.

Od 3 grudnia będzie można ją oglądać cały miesiąc w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Katowicka instalacja będzie kulminacyjną, zamykającą projekt prezentacją, będąc równocześnie pierwszą z udziałem mieszkańców polskich miast. Jesienią 2015 mobilne studio nagrań odwiedziło 21 miast w Polsce. Jako mieszkańcy 85. kraju, do którego dotarli reporterzy Fundacji GoodPlanet, Polacy dopełnią mozaikę ludzkich twarzy i historii, tym wzbogacając wiedzę na temat tego, czym się różnimy, a co nas łączy z innymi mieszkańcami globu.

Realizacja i powodzenie projektu oparte są w dużej mierze na wsparciu firm wcielających w życie zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, w tej liczbie BGŻ BNP Paribas, Touax i Bonito.pl. Działania takie są również stałym elementem aktywności firmy Epson, dlatego poproszona o wsparcie technologiczne wystawy zapewniła osiem najwyższej klasy projektorów, które przez cały czas trwania instalacji używane będą do prezentacji nakręconych w ramach projektu filmów. Użyta w urządzeniach technologia generowania obrazu 3LCD zapewnia wierne kolory i stabilny, przyjazny dla oka obraz nawet podczas wielogodzinnego oglądania materiału.

„ ‘7 miliardów Innych’ to wspaniałe przedsięwzięcie wykraczające poza performance video-artu: proste, sprowadzone do odpowiedzi na elementarne pytania przesłanie buduje refleksję nad tym jak wiele łączy ludzi całego świata, niezależnie od ich koloru skóry, majątku czy języka. Jest to bardzo istotne szczególnie w obecnym czasie, który musi się mierzyć z zagrożeniami podziałów i bazujących na nich konfliktów.” – mówi Ewa Pytlak, Marketing Coordinator w Epson Europe – „Cieszymy się i jesteśmy dumni z tego, że udostępniając fundacji GoodPlanet projektory Epson możemy zapewnić zwiedzającym odpowiednie do wysokiego poziomu artystycznego wsparcie technologiczne.”

Sama prezentacja filmów to nie wszystko, co czeka na gości katowickiego Centrum Kongresowego. Oprócz wysłuchania przekazu odwiedzający będą mogli wejść do zainstalowanego tam studia i nagrać własne przesłanie dla świata, tym samym stając się częścią globalnego projektu.

Miejsce i czas ekspozycji:

Miejsce: Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe (al. Korfantego 35)

Czas: 3 grudnia 2015 – 3 stycznia, codziennie w godz. 9:00-19:00

Wstęp: bezpłatny Więcej informacji o wystawie: http://www.7billionothers.org/pl/ https://www.facebook.com/7MiliardowInnych/

Partnerzy: Epson, BGŻ BNP Paribas,Touax, Bonito.pl


Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie innowacyjności, którego rozwiązania wykraczają poza oczekiwania klientów, niezależnie od tego, czy są to produkty do użytku w domu, biurze, handlu czy przemyśle. W szerokiej ofercie firmy znajdują się zarówno drukarki atramentowe, systemy drukowania i projektory 3LCD, jak i roboty przemysłowe, inteligentne okulary i systemy czujników. Są one kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 73 000 pracowników w 94 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy. http://global.epson.com

Epson Europe

Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2013 osiągnął sprzedaż równą 1517 milionom euro. www.epson.eu

Wizja środowiskowa 2050

http://eco.epson.com