Firmy Epson i Economa oferują nowe rozwiązanie, które w oryginalny sposób zwiększa bezpieczeństwo wspólnej pracy ludzi i robotów

Firmy Epson i Economa oferują nowe rozwiązanie, które w oryginalny sposób zwiększa bezpieczeństwo wspólnej pracy ludzi i robotów

Firmy Epson i Economa oferują nowe rozwiązanie, które w oryginalny sposób zwiększa bezpieczeństwo wspólnej pracy ludzi i robotów

Firma Epson, globalny lider w dziedzinie robotyki i dostawca robotów SCARA, wspólnie z firmą Economa Engineering wprowadza proste, oryginalne i przystępne cenowo urządzenie, które zapewnia poprawę bezpieczeństwa wspólnej pracy ludzi i robotów.

SCARAFLEX® to miękkie poszycie ochronne napełnione powietrzem z funkcją wykrywania kolizji otaczające roboty Epson SCARA. Zawiera urządzenie do monitorowania prędkości, które pilnuje, aby robot nie przekraczał wstępnie określonej bezpiecznej prędkości, oraz pozwala ludziom pracować bliżej robotów bez konieczności stosowania barier bezpieczeństwa i innych zewnętrznych środków ochronnych. 

Technologia SCARAFLEX® została opracowana przez firmę Economa Engineering wyłącznie do stosowania z robotami SCARA firmy Epson. Jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie do wspólnej pracy z robotami, dostępnej na żądanie. Zdejmowane poszycie zapewnia użytkownikom elastyczność wdrażania tego samego robota zarówno w środowiskach, które wymagają, jak i tych , które nie wymagają współpracy z człowiekiem.

Poszycie SCARAFLEX® będzie dostępne do użytku z serią robotów Epson SCARA o udźwigu 6 kg (LS6-600, LS6-700 i T6) i można je zamontować na nowych oraz już zainstalowanych robotach. Osłona może być stosowana z dwoma ramionami o zasięgu do 700 mm oraz zapewnia znacznie większą bezpieczną szybkość (do 600 mm/s) niż istniejące rozwiązania do kobotów (250 mm/s). Będzie szczególnie przydatna w zastosowaniach związanych z montażem, paletyzacją, inspekcją, kontrolą jakości i etykietowaniem.

Volker Spanier, dyrektor ds. robotyki firmy Epson Europe, mówi: „Małe i średnie firmy w całej Europie coraz częściej poszukują bardziej ekonomicznych i elastycznych rozwiązań kobotyki, ponieważ wiele z nich obecnie automatyzuje pewne aspekty swojej działalności. Firma Epson chce wspierać rozwój automatyzacji dzięki SCARAFLEX® – prostemu i oryginalnemu urządzeniu, dzięki któremu kobotyka staje się bezpieczna i opłacalna. To bardzo elastyczne rozwiązanie – można je stosować w wielu różnych środowiskach do różnych zadań: od obsługi maszyn po pakowanie i montaż”.

Thomas Hrach, dyrektor generalny firmy Economa Engineering, dodaje: „Cieszymy się, mogąc współpracować na zasadach wyłączności z firmą Epson nad stworzeniem urządzenia SCARAFLEX®, które opracowaliśmy jako skuteczną i bezpieczną opcję do wspólnej pracy.  Urządzenie SCARAFLEX® jest przeznaczone dla użytkowników, którzy wymagają prostych zautomatyzowanych zastosowań, lecz nie potrzebują robotów 6-osiowych o pełnym zakresie ruchu. Zapewnia ono użytkownikom ogromną elastyczność użycia. Poszycie można zdjąć, aby korzystć z tego samego robota w środowisku niewymagającym współpracy. Urządzenie pozwala też zaoszczędzić miejsce, sprawiając że jego bezpieczna praca jest możliwa w pobliżu ludzi bez konieczności stosowania ogrodzeń i innych zewnętrznych zabezpieczeń”.

Od maja 2021 r. urządzenie SCARAFLEX® będzie dostępne jako opcja z robotami Epson SCARA (LS6-600, LS6-700 i T6).

 

KONIEC…

Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem technologicznym, który dąży do współtworzenia społeczności poprzez łączenie ludzi, rzeczy i informacji dzięki zapewnianym przez siebie autorskim, wydajnym, kompaktowym i precyzyjnym technologiom. Firma koncentruje się na wprowadzaniu innowacji i wychodzeniu poza oczekiwania klientów w zakresie drukarek atramentowych, komunikacji wizualnej, elektronicznych urządzeń do noszenia i robotyki. Firma Epson jest dumna ze swojego wkładu w rozwój zrównoważonego ekologicznie społeczeństwa oraz ze swoich nieustannych wysiłków na rzecz realizacji celów Organizacji Narodów Zjednoczonych z zakresu zrównoważonego rozwoju. Globalna Grupa Epson, której przewodzi spółka Seiko Epson Corporation, osiąga roczną sprzedaż przekraczającą 1 bln JPY.
global.epson.com/

 

Informacje o firmie Epson Europe

Epson Europe B.V. z siedzibą główną w Amsterdamie jest oddziałem grupy na region Europy, Bliskiego Wschodu, Rosji i Afryki. Firma Epson Europe zatrudnia 1830 pracowników oraz osiągnęła sprzedaż na poziomie 1,7 mld euro w roku finansowym 2018.

www.epson.pl