Firmy Nuance i Epson rozpoczynają strategiczną współpracę

Rozwiązania firmy Nuance pozwolą klientom firmy Epson na zwiększenie produktywności i wydajności oraz poprawienie bezpieczeństwa dokumentów

Firmy Nuance i Epson rozpoczynają strategiczną współpracę

Firma Seiko Epson Corp ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie strategicznej współpracy z Nuance Communications z oddziałami na całym świecie. Dzięki temu jej klienci będą mogli uzyskać dostęp do rozwiązań Nuance przeznaczonych do skanowania dokumentów za pośrednictwem dystrybutorów i sprzedawców firmy Epson. Niskie koszty eksploatacji, obniżone wymagania w zakresie obsługi, niewielki wpływ na środowisko i niezawodność charakteryzujące drukarki Epson oraz możliwość bezpiecznego kontrolowania procesów drukowania i skanowania, a także zarządzania nimi pozwolą na zwiększenie produktywności przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów.

Firma Epson zajmie się sprzedażą oraz dystrybucją oprogramowania Nuance eCopy ShareScan i Equitrac Office/Express, dołączając je do gamy produktów z innowacyjnej linii atramentowych drukarek wielofunkcyjnych. Linia ta obejmuje szybkie drukarki Workforce Enterprise WF-C20590 oraz drukarki z serii LX-10000/7000 wykorzystujące specjalną technologię głowicy drukującej, przeznaczone dla grup roboczych w małych i średnich firmach oraz środowisku korporacyjnym. Ponadto aplikacja do skanowania firmy Epson zostanie zintegrowana z pakietem Nuance OmniPage SDK, co poprawi dokładność procesu OCR w przypadku automatyzacji przetwarzania dokumentów w ramach toku pracy klienta. Co więcej, oprogramowanie Nuance Power PDF będzie oferowane razem z produktami z wybranych linii skanerów firmy Epson.

„Rozwiązania firmy Nuance i kompleksowa pomoc techniczna, którą zapewnia, pomogą naszym klientom optymalnie i bezpiecznie zarządzać obiegiem dokumentów” — twierdzi Koichi Kubota, szef działu operacyjnego odpowiedzialnego za drukarki firmy Epson. „Połączenie drukarek wielofunkcyjnych i skanerów firmy Epson oraz oprogramowania Nuance pomoże klientom kontrolować coraz bardziej skomplikowane procesy biznesowe, upraszczając zarządzanie skanowaniem i drukowaniem dokumentów. Pozwoli to zwiększyć produktywność oraz efektywność prowadzonej działalności”.

Rozwiązania firmy Nuance udostępnione *1firmie Epson to:

W przypadku drukarek Workforce Enterprise/Pro:

Equitrac Office/Express

Equitrac® Office— pozwala firmom na oferowanie klientom dostosowanych do ich potrzeb inteligentnych rozwiązań z zakresu drukowania, które redukują koszty, podnoszą bezpieczeństwo drukowania i zwiększają zadowolenie użytkowników. Dzięki funkcji Hybrid Print Control™ rozwiązanie Equitrac Office zapewnia organizacyjną wszechstronność i kontrolę oraz pozwala uprościć proces poprzez wyeliminowanie konieczności polegania na serwerach druku, sterownikach i dużych flotach drukarek — a wszystko to przy jednoczesnym monitorowaniu każdej drukowanej strony. Rozwiązanie Equitrac Office pozwala łatwo dostosować się do ewolucji infrastruktury IT oraz zmieniających się wymagań użytkowników, umożliwiając drukowanie przez serwery druku, bezpośrednio z adresu IP lub w modelu hybrydowym, który łączy obydwie poprzednie opcje. Dzięki temu firmy mogą dopasować środowisko drukowania do konkretnych potrzeb klientów oraz branży.

 

Equitrac® Express— pozwala administratorom IT udostępnić studentom lub pracownikom zakładu możliwość drukowania wszelkich materiałów w dogodnym czasie i w dowolnym miejscu. Jednocześnie pomaga zmniejszyć koszty drukowania i liczbę potrzebnych urządzeń, optymalnie rozlokować wydatki, przygotować wyceny i umożliwia osobom z zewnątrz drukowanie w modelu płatności za rzeczywistą liczbę wydruków.

eCopy ShareScan

eCopy ShareScan— oprogramowanie do skanowania dokumentów przydatne w pracy zespołowej, podczas której poszczególne osoby wymieniają się materiałami w celu oceny i wprowadzania poprawek do projektu, który jest przez nie wspólnie realizowany. Korzystanie z drukarek wielofunkcyjnych w obszarze grupy roboczej oraz rozwiązania eCopy pozwala szybko i sprawnie przeprowadzić członków grupy roboczej przez proces skanowania dokumentów. To rozwiązanie będzie również dostępne ze skanerami firmy Epson.

W przypadku skanerów:

OmniPage

OmniPage Capture SDK— korzysta z najdokładniejszej na świecie technologii optycznego rozpoznawania znaków (OCR). Udostępnia programistom wszystko, co jest im potrzebne, aby dodawać do aplikacji niezawodne funkcje skanowania, przeprowadzania OCR oraz tworzenia i konwertowania plików PDF, a także technologie odczytywania kodów kreskowych, inteligentnego rozpoznawania znaków i rozpoznawania obszarowego oraz wiele innych.

Power PDF

Power PDF— ułatwia firmom kontrolowanie pracy z plikami PDF. Umożliwia ich tworzenie, konwertowanie, edycję, skład oraz bezpieczne udostępnianie. Oprogramowanie Power PDF oferuje najbogatszy zestaw funkcji pozwalających na współpracę oraz udostępnianie plików PDF współpracownikom i klientom. Zawiera wszystkie narzędzia do komentowania, oznaczania, zabezpieczania, redagowania i kompresowania plików PDF, a także do tworzenia i opracowywania formularzy w formacie PDF. Ułatwia również edycję i publikację tego rodzaju plików. Pozwala użytkownikom na łatwą i szybką obustronną konwersję plików programu Word do formatu PDF, zachowując przy tym wierność oryginałowi i pełną zgodność.

 

„Firma Epson wyróżnia się na rynku urządzeń biurowych dzięki innowacyjnym atramentowym drukarkom, a oprogramowanie firmy Nuance pozwoli jej oferować jeszcze doskonalsze, niezawodne i przyjazne środowisku rozwiązania dla klientów” — mówi Chris Strammiello, wiceprezes ds. globalnej współpracy i marketingu strategicznego w firmie Nuance Document Imaging. „Dzięki oprogramowaniu firmy Nuance klienci firmy Epson mogą zwiększyć produktywność, usprawniając tok pracy z dokumentami. Organizacje mogą również uzyskać pełną kontrolę nad dokumentami, aby chronić kluczowe informacje przed nieupoważnionym dostępem osób z organizacji i z poza niej”.

Informacje o firmie Nuance Communications, Inc.

Nuance Communications, Inc. (NASDAQ: NUAN) to lider w dziedzinie rozwiązań głosowych i językowych dla firm i klientów indywidualnych na całym świecie.Technologie, aplikacje i usługi tej firmy usprawniają pracę użytkowników, zmieniając sposób, w jaki korzystają oni z systemów i urządzeń. Każdego dnia miliony użytkowników i tysiące firm korzystają ze sprawdzonych aplikacji firmy Nuance. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nuance.com.

*1 Dostępność produktu i czas jego wprowadzenia na rynek mogą różnić się w zależności od regionu. Aby uzyskać więcej informacji, należy skontaktować się z regionalnym działem sprzedaży firmy Epson.