Globalna premiera cyfrowej drukarki etykiet Epson Digital Label Press

Podczas targów IPEX firma Epson zaprezentuje rozwiązania atramentowe do prepressu oraz profesjonalnego druku opakowań, fotografii i grafiki wystawowej.

Globalna premiera cyfrowej drukarki etykiet Epson Digital Label Press


Na targach IPEX 2010 firma Epson zaprezentuje rodzinę profesjonalnych drukarek atramentowych, które łączą jakość, elastyczność i produktywność i są przeznaczone do takich zastosowań, jak druk komercyjnych opakowań, proofing oraz tworzenie grafiki wystawowej.

Ważne miejsce wśród produktów Epson zajmują rozwiązania do druku opakowań i etykiet, a podczas targów odbędzie się premiera cyfrowej drukarki etykiet — Digital Label Press. Urządzenie to używa uznanej technologii atramentowej Epson Micro Piezo i jest przeznaczone dla firm, które chcą ekonomicznie drukować krótkie serie etykiet wysokiej jakości. Drukarka zapewnia płynne gradacje i doskonałą jakość barw na szerokiej gamie nośników, takich jak standardowe arkusze etykiet półbłyszczących, foliowych i matowych o grubości do 320 mikronów oraz rolki o szerokości od 80 do 330 mm. Digital Label Press drukuje z szybkością do 5 metrów na minutę i wykorzystuje ulepszony, sześciokolorowy system atramentów pigmentowych firmy Epson, aby reprodukować kolory z nadzwyczajną dokładnością.

Podczas targów będzie można też zobaczyć drukarkę atramentową Epson Stylus Pro WT7900 do kontraktowego druku opakowań i produkcji dokładnych próbek. Stylus Pro WT7900 oferuje zaawansowane zarządzanie kolorami i precyzyjny druk na różnorodnych nośnikach - foliach, papierach i podłożach metalicznych. Dzięki zestawowi atramentów Epson UltraChrome HDR-White zapewnia szeroką gamę barw i precyzyjne kolory spotowe wymagane w procesie produkcji opakowań i etykiet. Jej kluczową funkcją jest drukowanie gęstych odcieni bieli i dokładnych nakładek z wykorzystaniem pierwszego na świecie wodnego atramentu białego opracowanego przez Epson specjalnie na potrzeby tej drukarki.

Potwierdzając swoją czołową pozycję na rynku wielkoformatowego druku grafiki wewnętrznej i zewnętrznej, Epson zademonstruje też drukarkę Stylus Pro GS6000, która wykorzystuje w 100 proc. ekologiczne tusze rozpuszczalnikowe. Ta 64-calowa, wielkoformatowa drukarka z zestawem atramentów UltraChrome GS zapewnia bardzo szeroką gamę kolorów w zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych. Zestaw atramentów umożliwia produkcję atrakcyjnych, doskonałych jakościowo i trwałych wydruków, dzięki którym drukarnie, zakłady reprograficzne i wytwórcy grafik reklamowych mogą drukować materiały wyższej jakości, na przykład grafikę lotniskową i wystawową.

Firma zaprezentuje także nagradzaną rodzinę drukarek atramentowych Epson Stylus Pro, demonstrując druk wielkoformatowych fotografii, dzieł sztuki, plakatów
i wydruków próbnych, we współpracy z czołowymi partnerami - twórcami oprogramowania RIP.

Targi IPEX odbędą się w dniach 18-25 maja 2010 r. Produkty firmy Epson będą dostępne w hali 10, stoisko C260, NEC, Birmingham.