Innowacyjne nośniki artystyczne firmy Epson

W tym roku Epson wprowadził do sprzedaży szereg nowych nośników — matowa folia podświetlana (Epson Matte Backlit Film), tradycyjny papier fotograficzny (Traditional Photo Paper, oraz nowe płótno (GS Canvas), zwiększając potencjał artystycznej ekspresji.


Profesjonalni i komercyjni drukarze tworzący obrazy do celów reklamowych i wystawienniczych muszą zagwarantować, że wydruk będzie ostry, a materiał trwały. Folia Epson Matte Backlit Film pozwala tworzyć klarowne, żywe obrazy we wszystkich kolorach, ponieważ zapewnia najszerszą gamę barw i gęstość kolorów — prezentując się znakomicie w każdym podświetlanym panelu. Ma grubość 170 µm i jest dostępna w rolkach o szerokości od 24” do 60” z matowym wykończeniem. Cechuje się równomiernym rozpraszaniem światła, więc wydrukowane na niej prace lub reklamy są atrakcyjne, klarowne i jasne.

Na targach Photokina Epson pokaże nowe płótno GS Canvas z delikatnie fakturowanym satynowym wykończeniem. Jego polibawełniany splot 2:1 zaprojektowano pod kątem 8-kolorowej drukarki atramentowej Epson Stylus Pro GS 6000. Szybkoschnąca powłoka jest wytrzymała na rozciąganie i ma subtelną fakturę, która zapewnia artystyczny wygląd wydruku, przez co płótno nadaje się idealnie do druku cyfrowych dzieł sztuki. Epson na targach Photokina po raz pierwszy zademonstruje produkcję artystycznych wydruków na płótnie GS Canvas z wykorzystaniem atramentów rozpuszczalnikowych.

Tradycyjny papier fotograficzny Epsona został wprowadzony na rynek w zeszłym roku, a teraz jest również dostępny w rolkach. Jest to nośnik o profesjonalnej jakości, opracowany pod kątem drukarek atramentowych Epson Micro Piezo™ oraz atramentu UltraChrome™ K3 Ink z kolorem Vivid Magenta. Fotografowie, którzy kiedyś pracowali w ciemni, docenią nostalgiczną gładkość i błyszczące wykończenie, które przypomina odbitki wykonane tradycyjnymi technikami. Jednakże wydruki na tradycyjnym papierze fotograficznym Epsona natychmiast schną, nie zawierają kwasu ani ligniny i pozostają płaskie przed, podczas i po drukowaniu. Jest to gruby papier o gramaturze 300 g/m2, dostępny w rolkach o szerokości od 17” do 64”.

Frans Craandijk, menedżer ds. materiałów eksploatacyjnych do drukarek wielkoformatowych w Epson Europe, powiedział: „Jesteśmy podekscytowani i dumni z naszych nowatorskich, artystycznych nośników drukarskich. Photokina to idealne miejsce do zademonstrowania potencjału nowych nośników. Jesteśmy pewni, że produkty te zainspirują liczne innowacje w dziedzinie produkcji obrazów, zarówno w 2008 roku, jak i w przyszłości”.

Stoisko firmy Epson na targach Photokina znajduje się w hallu 2.2.