Interaktywna edukacja o ultrakrótkim rzucie

Projektory EB-455Wi i EB-465i zostaną zaprezentowane po raz pierwszy na wystawie BETT w Wielkiej Brytanii.

Interaktywna edukacja o ultrakrótkim rzucie


Podczas tegorocznej wystawy BETT firma Epson zaprezentuje najnowsze projektory: EB-455Wi i EB-465i. Urządzenia te pozwolą wprowadzić do szkół przystępną cenowo edukację interaktywną, ponieważ wszystkie potrzebne elementy znajdują się w zestawie: projektor, pióro cyfrowe i uchwyt do montażu na ścianie. Nie potrzeba ani oddzielnego ekranu, ani interaktywnej tablicy. To dostosowane do potrzeb rozwiązanie z każdego podłoża stworzy powierzchnię interaktywną — nawet z blatu stołu.

Firma Epson jest globalnym producentem projektorów, które zostały uznane za najlepsze zarówno na świecie, jak i w rejonie EMEA . Epson doskonale rozumie potrzeby nauczycieli, dlatego wprowadził na rynek łatwe w użyciu interaktywne projektory, które znajdą zastosowanie nie tylko w salach lekcyjnych, lecz również w firmach często korzystających ze wspólnej pracy wielu osób.

Interaktywne tablice ograniczają użytkowników pod względem rozmiaru, a większy ekran wiąże się ze wzrostem kosztów. Tymczasem ultrabliska projekcja firmy Epson pozwala wyświetlić duży obraz z niewielkiej odległości. W pełni interaktywne modele EB-455Wi oraz EB-465i osiągają rozmiary wyświetlanego obrazu odpowiednio do 97 i 102 cali. Ultrakrótka odległość projekcji oznacza, że nauczyciele mogą dodawać notatki bez rzucania cienia na obszar projekcji, ponieważ 70-calowy obraz można wyświetlić z odległości 15,7 (EB-455Wi) lub 12,5 cm (EB-465i).

Notatki, wykresy i dodatkowe informacje można zapisywać za pomocą pióra cyfrowego, dającego pełną kontrolę nad obszarem wyświetlania. Można je także zachować i udostępnić po lekcji. Połączenie zintegrowanego głośnika o mocy 12 W z możliwością podłączenia mikrofonu i złączem audio tworzy naprawdę skuteczny pakiet multimedialny ze standardem plug-and-play.

Raphael Payre, menedżer produktów w firmie Epson, mówi " Projektory EB-455Wi oraz EB-465i pomogą nauczycielom wprowadzić do sali lekcyjnej kreatywność i interaktywność. Jak wynika z badań prezentacje audiowizualne skutecznie wspierają naukę i rozwój pamięci dzieci".