Interaktywne projektory Epson dostępne na całym świecie z oprogramowaniem SMART Notebook

Dwa nowoczesne systemy do nauczania będą dostępne łącznie, co znacznie ułatwi prowadzenie w klasach ciekawych zajęć edukacyjnych

Interaktywne projektory Epson dostępne na całym świecie z oprogramowaniem SMART Notebook

20 stycznia 2016 r. — Epson i SMART Technologies Inc. poinformowały o podpisaniu umowy, na mocy której oprogramowanie do wspólnej nauki, SMART Notebook® będzie dołączane do wszystkich interaktywnych projektorów Epson. Połączenie dwóch nowoczesnych technologii upraszcza prowadzenie interaktywnych lekcji. Nauczyciele mogą teraz korzystać ze znanego na świecie oprogramowanie do nauki razem z najlepszymi na rynku projektorami.

„Wychowawcy poszukują najlepszego sprzętu i oprogramowania, dzięki którym mogą nauczać w efektywny sposób, wzmacniać zaangażowanie uczniów i zachęcać do osiągania lepszych wyników” — powiedział Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson. „To partnerstwo oferuje rozwiązanie dla nauczycieli, którzy pragną prowadzić zajmujące, zabawne i niezapomniane lekcje oraz odpowiadać na potrzeby uczniów w czasie rzeczywistym. Łącząc wiodące technologie do interaktywnej nauki, zapewniamy narzędzia, które zaspokajają wszystkie wymagania”.

Nowe porozumienie obu firm to rozszerzenie wcześniejszej umowy, na mocy której Epson od 2013 r. sprzedawał na niektórych rynkach interaktywne projektory wraz z oprogramowaniem SMART Notebook. Teraz zestaw składający się z projektora, oprogramowania SMART Notebook oraz rocznej subskrypcji SMART Notebook Advantage będzie stanowił standard na całym świecie. Dzięki subskrypcji użytkownicy będą mogli przez pierwszy rok aktualizować oprogramowanie Notebook do najnowszej wersji. Uzyskają także dostęp do pomocy technicznej oraz funkcji premium.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy rozszerzyć zakres naszego długotrwałego partnerstwa z firmą Epson na rynki światowe” — powiedział Greg Estell, prezes ds. rozwiązań w SMART Technologies. „SMART Notebook pozwala nauczycielom łatwo tworzyć zajmujące i interaktywne lekcje w sposób naturalny dla prowadzących i uczniów. Teraz mogą korzystać także z interaktywnych projektorów Epson“.

Wychowawcy na całym świecie mogą teraz używać najpopularniejszego projektora interaktywnego1 wraz z oprogramowaniem do wspólnej nauki i tworzyć przyciągające pod względem wizualnym, angażujące i interaktywne lekcje. Cała linia interaktywnych projektorów Epson została przetestowana i autoryzowana przez SMART do użytku z oprogramowaniem SMART Notebook. W pełni obsługuje ono interaktywne funkcje Epson, takie jak obsługa dotykowa i korzystanie z dwóch piór. Obie firmy, Epson i SMART, zapewniają użytkownikom pomoc techniczną i szkolenia na temat produktów, dzięki czemu nauczyciele są zaznajomieni z narzędziami i pewnie wprowadzają metodykę współpracy do sal lekcyjnych i szkoleniowych.

Dostępność

Interaktywne projektory Epson z oprogramowaniem SMART Notebook będą dostępne na początku 2016 roku.

 


Projektory interaktywne firmy Epson

Więcej informacji o produktach edukacyjnych można znaleźć na stronie www.epson.pl/education

Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, którego rozwiązania wykraczają poza oczekiwania klientów związane z drukiem, komunikacją wizualną, jakością życia i produkcją przemysłową. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno drukarki atramentowe, systemy drukowania i projektory 3LCD, jak i roboty przemysłowe, inteligentne okulary i systemy czujników. Wszystkie produkty są kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia blisko 72 000 pracowników w 93 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

Oprogramowanie SMART Notebook

Nagradzane oprogramowanie SMART Notebook pozwala nauczycielom wzbogacać lekcje za pomocą użytecznych materiałów, które można odpowiednio modyfikować. Szeroki wybór intuicyjnych narzędzi i funkcji pomaga im łatwo i szybko tworzyć angażujące i niezapomniane zajęcia. Zestaw obejmuje roczną subskrypcję SMART Notebook Advantage, dzięki czemu użytkownicy będą mogli odblokować funkcje premium, aktualizować oprogramowanie SMART Notebook do nowych wersji oraz korzystać z pomocy technicznej. Na stronie SMART Exchange znajdują się informacje i pomoce na nauczycieli. Służy ona także do udostępniania materiałów z lekcji, wymiany wskazówek i porad oraz dzielenia się historiami, jak z sukcesem można korzystać z produktów SMART w sali lekcyjnej. Dzięki ponad 65 000 zasobów cyfrowych w 23 językach nauczyciele mają dostęp do obrazów, filmów, wstępnie utworzonych plików SMART Notebook oraz zadań lekcyjnych odpowiadających danemu poziomowi nauczania.

Informacje o firmie SMART

SMART Technologies Inc. (NASDAQ: SMT, TSX: SMA) to czołowy na świecie producent prostych i intuicyjnych rozwiązań, które umożliwiają bardziej naturalną współpracę. Jesteśmy innowatorem w dziedzinie interaktywnych technologii dotykowych oraz oprogramowania, które inspirują współpracę w edukacji i biznesie na całym świecie. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę smarttech.com.

 


1Na podstawie liczby sprzedanych projektorów o jasności 500 i więcej lumenów w roku kalendarzowym 2014, zgodnie z wynikami badań przeprowadzonymi przez Futuresource Consulting Limited.

2Jasność koloru (natężenie światła barwnego) zmierzono zgodnie z IDMS 15.4. Jasność kolorów będzie się różnić w zależności od warunków użytkowania. Projektory użyte przez zewnętrzne laboratorium do zmierzenia jasności koloru to najpopularniejsze projektory 3LCD firmy Epson do zastosowań biznesowych i edukacyjnych oraz najpopularniejsze jednoukładowe projektory DLP, na podstawie danych sprzedażowych agencji NPD zebranych w okresie od czerwca 2013 do maja 2014 r. oraz danych sprzedażowych PMA Research zebranych od I do III kwartału 2013 r.

Uwaga: Epson jest zastrzeżonym znakiem towarowym a EPSON Exceed Your Vision jest zarejestrowanym znakiem logo firmy Seiko Epson Corporation. Wszystkie inne nazwy produktów to znaki towarowe i/lub zastrzeżone znaki towarowe innych podmiotów. Epson odrzuca wszystkie lub część praw do znaków innych firm.