Jaśniej, wyraźniej i bez problemów

Pięć nowych projektorów Epson do zastosowań biznesowych i edukacyjnych

Jaśniej, wyraźniej i bez problemów

Marzec 2013 – firma Epson wprowadza na rynek pięć nowych projektorów instalacyjnych 3LCD, umożliwiających łatwe wyświetlanie jaśniejszych i wyraźniejszych obrazów. Urządzenia przeznaczone są dla firm, szkół i uczelni. Nowe modele projektorów zapewniają jasność do 5200 lumenów
i zostały wyposażone w szeroką gamę łatwych w obsłudze funkcji, opracowanych pod kątem maksymalnego uproszczenia instalacji urządzeń i ich codziennego użytkowania.

Dostępne funkcje: modele Epson EB-4950WU i EB-4850WU — rozdzielczość ekranu Full HD WUXGA; Epson EB-4750W — rozdzielczość WXGA; Epson EB-4650 i EB-4550 — rozdzielczość ekranu XGA.

Technologia 3LCD firmy Epson gwarantuje równie wysokie natężenie światła białego i barwnego, umożliwiając wierne odtwarzanie soczystych kolorów i wyświetlanie obrazów w różnych warunkach oświetleniowych. Ponadto wszystkie modele charakteryzują się współczynnikiem kontrastu na poziomie 5000:1, który zapewnia głębokie i bogate w szczegóły czernie.

Wszystkie modele posiadają łatwe w obsłudze, przydatne funkcje, a ich instalacja nie stwarza najmniejszych problemów. Dzięki szerokiemu zakresowi powiększenia, korekcji geometrii obrazu, korekcji punktu i korekcji łuku każdy z projektorów z łatwością można szybko ustawić w różnych pozycjach i skorygować obraz, tak by nie był rozmazany ani zniekształcony.

„Dzięki wysokiej jasności obrazu i jakości HD wszystkie nowe modele idealnie sprawdzą się w audytoriach, aulach wykładowych i dużych salach konferencyjnych. Funkcja dzielenia obrazu zapewnia dużą elastyczność i umożliwia jednoczesne wyświetlanie obrazów z różnych źródeł. Można na przykład wyświetlić dwie różne prezentacje z różnych komputerów lub z wizualizera biurkowego, takiego jak Epson ELPDC20.” – powiedział Karol Andruszkiewicz, menedżer produktu w polskim oddziale Epson Europe.

Projektory Epson EB-4950WU, EB-4850WU, EB-4750W, EB-4650 i EB-4550 będą dostępne od czerwca 2013. Ceny nowych modeli nie zostały jeszcze ustalone.

FunkcjeEB-4950WUEB-4850WUEB-4750WEB- 4650EB- 4550
Wyjątkowa jakość obrazu dzięki systemowi 3LCD firmy Epson
Jednakowo wysokie natężenie światła białego i barwnego4500 lm4000 lm4200 lm5200 lm4500 lm
RozdzielczośćWUXGAWUXGAWXGA●GA●GA
Współczynnik kontrastu 5000:1
Współczynnik powiększenia (zoom)x1,8x1,8x2,0x2,0x2,0
2 wejścia cyfrowe: HDMI i DisplayPort
Łatwa wymiana lampy i filtra
Dzielenie ekranu
Konfiguracja i sterowanie projektorem w sieci przy użyciu programu Easy MP
Duże możliwości podłączania (komputer, systemy konferencyjne wideo Full HD, odtwarzacz Blu Ray)
Ręczna pozioma i pionowa korekcja geometrii obrazu (+/– 30 stopni)
Standardowy zakres regulacji kąta ustawienia obiektywuPionowo: +/- 50%, Poziomo: +/- 10%Pionowo: +/- 50%, Poziomo: +/- 10%Pionowo: +/- 70%, Poziomo: +/- 38%Pionowo: +/- 58%, Poziomo: +/- 38%Pionowo: +/- 58%, Poziomo: +/- 38%
Technologia DCDi firmy Faroudja
Kolor biały

Informacje o  firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie obrazowania i innowacji. Epson dąży do tego, by przekraczać oczekiwania klientów, tworząc kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne technologie. W szerokiej ofercie Epson znajdują się zarówno drukarki atramentowe, jak i projektory 3LCD, czujniki i inne mikrourządzenia. Chcąc pozyskać klientów z całego świata, firma Epson jako przedsiębiorstwo zdobywające kolejne rynki dostarcza najlepsze możliwe kompaktowe, energooszczędne, precyzyjne rozwiązania dla handlu i przemysłu.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 81 000 pracowników w 97 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy.

Wizja środowiskowa 2050- http://eco.epson.com

Epson Europe

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, dalekowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Firma Epson Europe zatrudnia 1757 pracowników, a jej sprzedaż w roku obrachunkowym 2011 wyniosła 1546 miliony euro. www.epson-europe.com

Dodatkowych informacji udzielają:

Epson Europe BV                                                  INDALO Public Relations
Oddział w Polsce                                                  
Marta Menc-Maciejewska                                        Zbigniew Blewoński
tel. (22) 375 75 16                                                 tel. 501 772 619      
e-mail: marta.maciejewska@epson.pl                      e-mail: zbigniew.blewonski@indalo.pl