Kino pod chmurką z projektorami Epsona

Filmowa rozrywka przestaje być już tylko domeną kin czy domowych salonów i coraz lepiej radzi sobie w plenerze.

Kino pod chmurką z projektorami Epsona

Epson, we współpracy z Kombinatem Filmowym, organizuje w tym roku trzy projekty tzw. „kina pod chmurką”: Filmowe piątki z Zielonymi Arkadami w Bydgoszczy, letnie kino w Galerii Kaskada w Szczecinie oraz „kino pod gwiazdkami” w DH Supersam w Katowicach.

Lipiec 2017 r. – Moda na kina plenerowe w Polsce przyjęła się na dobre, wszystko dzięki technologiom, które pozwalają cieszyć się nie gorszej jakości obrazem niż w kinach również na pokazach filmowych „pod chmurką”. Spore udziały w tej kwestii ma firma Epson, która czynnie wspiera podobne projekty. To właśnie dzięki japońskiej marce widzowie letnich seansów organizowanych przez Kombinat Filmowy – firmę zajmująca się kompleksową organizacją imprez filmowych - obejrzą największe kinowe hity. Miejscem seansów będą dachy centrów handlowych w trzech polskich miastach.

Filmy będą wyświetlane przy użyciu projektora instalacyjnego Epson EB-Z8050W o rozdzielczości WUXGA. Urządzenie wyposażono w innowacyjne lampy oraz technologię 3LCD doskonałą do zastosowania podczas wielkich wydarzeń w dużych pomieszczeniach. Trójkolorowe obrazy z matryc LCD łączone są w pryzmacie, aby wyświetlić na ekranie obraz w milionach kolorów. Technologia 3LCD oraz wysokiej wydajności podwójne lampy o jasności 6000 lumenów są gwarancją najwyższej jakości obrazu i wydajności projektora.

Mieszkańcy Bydgoszczy w trakcie filmowych piątków w Zielonych Arkadach obejrzą m.in. takie produkcje jak „Snajper”, „Panie Dulskie”, „Jak zostać Królem” czy „Slumdog. Milioner z ulicy”. Szczecinianie, którzy w letnie wieczory odwiedzą Galerię Kaskada, zobaczą m.in. „Labirynt”, „Makbeta”, „Pod Mocnym Aniołem” czy „Interstellar”, a kinomaniacy z Katowic m.in. „Polowanie na prezydenta”, „Panią z przedszkola” oraz „Wilka z Wall Street”. Seanse będą odbywać się do końca wakacji.

„Jesteśmy otwarci na wspieranie najciekawszych przedsięwzięć kulturalnych takich jak projekty kina plenerowego zainicjowane przez Kombinat Filmowy. Seanse pod przysłowiową chmurką to olbrzymie wyzwanie, nie tylko pod kątem artystycznym, ale przede wszystkich technologicznym – używany do wyświetlania obrazu sprzęt musi sprostać wyzwaniom projekcji plenerowej z zachowaniem wiernego odwzorowania barw, świateł czy kontrastów – mówi Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson Europe. – Nasz projektor instalacyjny EB-Z8050W został stworzony m. in.  z myślą o tego rodzaju projektach. Dzięki oparciu o technologię 3LCD, urządzenie spełnia wysokie wymagania co do jakości i równego natężenia jasności światła barwnego oraz białego, dzięki czemu sprawdza się w plenerze równie dobrze co w tradycyjnej sali kinowej.”

Szczegółowe informacje o repertuarze i terminach dostępne są na stronach: