Laserowy projektor edukacyjny zapewnia 100-calowe, przyciągające uwagę uczniów obrazy w rozdzielczości Full HD, bijąc na głowę telewizory i monitory.

Pierwszy laserowy, interaktywny projektor WUXGA o ultrakrótkim rzucie do celów edukacyjnych* zapewnia wyjątkowo jasne obrazy oraz interaktywność przy pomocy dwóch piór

Laserowy projektor edukacyjny zapewnia 100-calowe, przyciągające uwagę uczniów obrazy w rozdzielczości Full HD, bijąc na głowę telewizory i monitory.

Rozmiar ekranu oraz interaktywność to ważne czynniki w środowisku nauczania, dlatego nowy, laserowy projektor EB-710Ui firmy Epson oferuje wyjątkowo jasne obrazy Full HD w rozmiarze 100 cali, obsługę dotykową przy pomocy dwóch piór, a także pełen wachlarz narzędzi do współpracy i udostępniania, dzięki którym lekcje staną się bardziej angażujące. Działa przez 20 000 godzin przy 5-letniej gwarancji, zapewniając spokój dzięki długiej pracy bez potrzeby konserwacji. Dzięki aplikacji iProjection na komputery Windows 10, Mac i Chromebook uczniowie mogą podczas lekcji korzystać z własnych urządzeń, co z roku na rok staje się widocznym trendem.

„EB-710Ui — pierwszy edukacyjny* laserowy projektor WUXGA o ultrakrótkim rzucie obsługujący interaktywność zapewnia skalowalny obraz o przekątnej do 100 cali. Przewyższa tym płaskie monitory, których rozmiar po prostu nie idzie w parze z ceną. Obrazy z projektora są interaktywne i można je udostępniać. Dzięki obsłudze dotykowej i wykorzystaniu dwóch piór uczniowie mogą nanosić notatki bezpośrednio na wyświetlanym obrazie. Jest to możliwe nawet w przypadku połączenia dwóch ekranów celem stworzenia ogromnej powierzchni do interaktywnej współpracy, zachęcającej do uczestnictwa w zajęciach. Technologia laserowa wykorzystana w modelu EB-710Ui zapewnia także łatwą obsługę, a wbudowany głośnik 16 W oraz wejście mikrofonu sprawiają, że niepotrzebny jest już żaden dodatkowy system dźwiękowy” — mówi Jakub Łapiński, Account Manager VI w Epson.

Aplikacja iProjection firmy Epson służy do obsługi urządzeń osobistych w klasie. Można ją bezpłatnie pobrać ze sklepów przeznaczonych dla systemów iOS, Android, a teraz także Chromebook. Za jej pomocą można bezprzewodowo wyświetlać treści z telefonu, tabletu czy laptopa. Funkcja dzielenia ekranu w EB-710Ui pozwala wyświetlać jednocześnie dwa rodzaje materiałów.

EB-710Ui wykorzystuje technologię 3LCD firmy Epson oraz laserowe źródło światła, dzięki czemu zapewnia wyraźne, czyste i jasne obrazy w rozdzielczości Full HD. Natężenie światła barwnego wynosi 4000 lumenów, co sprawia, że obrazy są wyjątkowo jasne i doskonale widoczne w każdych warunkach oświetleniowych, nawet przy jasnym świetle słonecznym. Do zestawu dołączone jest również oprogramowanie SMART Notebook z roczną licencją na stosowanie w salach lekcyjnych.

Model EB-710Ui trafi do sprzedaży w listopadzie 2017.

Najważniejsze cechy:

 • Skalowalny obraz (70–100 cali)
 • Obsługa dotykowa i przy pomocy dwóch piór
 • Obraz Full HD w rozdzielczości WUXGA (1920x1200 pikseli)
 • Współczynnik ultrakrótkiego rzutu (0,28:1)
 • 2 500 000:1 dynamicznego współczynnika kontrastu
 • Natężenie światła barwnego 4000 lumenów
 • Zgodny z aplikacją iProjection na urządzenia z systemami IOS, Android i Chromebook (do pobrania ze sklepów Google/Apple)
 • Wbudowany głośnik 16 W i wejście mikrofonu
 • 3 wejścia HDMI
 • Możliwość podziału ekranu
 • Interaktywność wielu ekranów
*W porównaniu do dostępnych w maju 2017 r. produktów na rynku światowym.