Na targach drupa 2016 Epson przedstawi najnowszą linię profesjonalnych drukarek LFP

Najnowsze rozwiązania przeznaczone do różnorodnych zastosowań druku to efekt zaangażowania firmy Epson w ciągły rozwój produktów oraz technologii, zapewniających wysoką jakość, wydajność i wysoki zwrot z inwestycji w porównaniu z innymi produktami na rynku.

Na targach drupa 2016 Epson przedstawi najnowszą linię profesjonalnych drukarek LFP

Podczas nadchodzących targów drupa 2016, które odbędą się w dniach 31 maja – 10 czerwca 2016 w Düsseldorfie, firma Epson przedstawi swoją najnowocześniejszą linię produkcyjnych drukarek atramentowych przeznaczonych do drukowania etykiet, oznakowań, zdjęć, obrazów na odzieży oraz dekoracji produktów. Na targach, stanowisko Epson (Hala nr 5 / Stanowisko A01), będzie podzielone na 5 obszarów: przygotowanie do druku (prepress), reklama wizualna i materiały POS, etykiety, mała poligrafia oraz technologia. Dzięki temu goście będą mogli skoncentrować się na interesujących ich prezentacjach i zastosowaniach, odkrywając istotne korzyści dla swoich działalności biznesowych.

Od ostatnich targów drupa, które odbyły się w 2012 roku, firma znacząco zintensyfikowała badania nad nowymi produktami i technologiami. W efekcie tego, tempo wprowadzania nowych produktów przez Epson w branży druku profesjonalnego zwiększyło się ponad dwukrotnie. Firma Epson nieustannie dba o to, aby jej drukarki atramentowe, urządzenia wielkoformatowe oraz atramenty cechowały się coraz wyższą jakością, wydajnością, łatwością użytkowania oraz wartością zwrotu z inwestycji. W efekcie tego w ciągu ostatnich sześciu miesięcy na rynek wprowadzono 13 nowych drukarek. Wiele z tych modeli zostanie zaprezentowanych po raz pierwszy na targach drupa.

Firma Epson projektuje i produkuje zarówno niewielkie, precyzyjne oraz energooszczędne drukarki atramentowe wyposażone w miniaturowe głowice piezoelektryczne, jak i atramenty własnej produkcji. Każdy podzespół drukarki Epson, od elektroniki przez głowicę drukującą i atrament, aż po oprogramowanie sprzętowe, został zoptymalizowany w celu zapewnienia jak najlepszej wydajności. 

Jednym z priorytetów Epson jest zmniejszenie wpływu tworzonych rozwiązań technologicznych na środowisko. Dzięki nowoczesnej konstrukcji i wysokiej precyzji, drukarki atramentowe Epson zużywają mniej energii i atramentu, generując mniej odpadów. Przykładowo drukarki rodziny SureColor SC-S prezentowane na targach drupa cechują się nawet czterokrotnie mniejszym zużyciem energii w porównaniu z urządzeniami opartymi na atramentach lateksowych, zużywając równocześnie o 15% mniej materiałów eksploatacyjnych w porównaniu z poprzednią generacją produktów SureColor i do 50% mniej w porównaniu z technologią lateksową (w zależności od podłoża oraz jakości druku).

Trzecia generacja głowic drukujących PrecisionCore TFP stosowana w konfiguracjach jedno- i wielogłowicowych znacząco wpłynęła na proces rozwoju urządzeń Epson, umożliwiając tworzenie produktów zapewniających wyższą prędkość wydruku, jakość oraz ogólną wydajność. Aby zaspokoić planowany popyt na nowe produkty, firma Epson zainwestowała równowartość 160 milionów euro w nową fabrykę w Japonii. Nowy zakład pozwoli na potrojenie produkcji, obecnie projektowanych, nowych profesjonalnych produktów.

Chcąc nieustannie spełniać zmieniające się potrzeby branży drukującej i zmaksymalizować potencjał różnych zastosowań druku, Epson połączył dotychczasowe rozwiązania druku wielkoformatowego, etykiet oraz drukowania na tkaninach, tworząc dział Profesjonalnych Rozwiązań Druku, na którego czele stanął dyrektor generalny ds. technologii Sunao Murata. Targi drupa 2016 są doskonałą okazją na oficjalny debiut tego zespołu, którego celem jest odmienienie branży druku profesjonalnego za pomocą szerokiej gamy przystępnych cenowo, łatwych w użyciu produktów.

„Nieustannie dbamy o rozwój już istniejących oraz tworzenie nowych produktów. Przedstawiciele naszej branży będą mogli zobaczyć na własne oczy efekty pracy Epson na targach drupa, gdzie zaprezentujemy większą liczbę profesjonalnych drukarek atramentowych niż kiedykolwiek. Każde z tych urządzeń będzie charakteryzować się  wyjątkowo dużą wydajnością oraz łatwością użytkowania. Pokażemy też, w jaki sposób nasze nowe produkty pozwolą firmom rozszerzyć swoją działalność i wkroczyć na nowe rynki” – powiedział Tomasz Kuciński Senior Account Manager – LFP z firmy Epson.

W dedykowanych strefach Przygotowanie do druku, Oznakowania i stanowiska wystawowe, Etykiety oraz Mała Poligrafia zostanie zaprezentowana szeroka gama najnowszych, wszechstronnych atramentowych drukarek LFP.

Zapraszamy do Hali nr 5 na Stanowisko A01

Sekcje Epson na targach drupa
 

  • reklama wizualna i materiały POS: W tym obszarze Epson zademonstruje najnowszą rodzinę wielkoformatowych drukarek SureColour SC-C do zastosowań reklamowych, a także drukarki sublimacyjne SC-F produkujące reklamy, wystrój sklepów oraz dekoracje na wielu różnych podłożach. Na odwiedzających z pewnością zrobi wrażenie nowa generacja wiodących w swojej klasie urządzeń z serii SureColor SC-S współpracujących z nowymi atramentami UltraChrome GS3 oraz trwałą głowicą PrecisionCore. Unowocześniona seria obejmuje trzy drukarki obsługujące od 4 do 11 kolorowych atramentów (w tym czerwony, pomarańczowy, biały i srebrny metaliczny), a ich szybkość sięga 95,3 m2/godz. Goście będą mogli także zapoznać się z nowym panelem sterowania – Epson Control Dashboard – który umożliwia pobranie z Internetu ponad 200 różnych profili nośników, ułatwiając i automatyzując proces przygotowania do druku.  Firma Epson zmniejszyła także ceny atramentu przeznaczonego do nowych urządzeń, a także znacząco zmniejszyła zużycie atramentu przez same urządzenia. W efekcie nowa seria jest niedroga w eksploatacji, co zapewnia szybki zwrot z inwestycji. Atrakcyjna jakość, prędkość i cena tych drukarek plasuje je w ścisłej czołówce rynku.

Epson to wiodący producent drukarek sublimacyjnych. Na targach drupa firma przedstawi swoją najnowszą serię modeli SureColor SC-F korzystających z atramentu UltraChrome DS, przeznaczoną do produkcji tekstyliów , materiałów POS na miękkich podłożach, meblach, odzieży i produktach promocyjnych.

  • Druk Etykiet: Na stoisku Epson na targach drupa będzie można zapoznać się z najszerszą oferta urządzeń do drukowania etykiet pochodzących od jednego producenta, obejmującą wysokowydajne urządzenia przemysłowe, urządzenia biurkowe, przeznaczone dla branży detalicznej, etc. Jedną z ciekawszych propozycji są cyfrowe maszyny do produkcji etykiet Epson SurePress. Między innymi zostanie zaprezentowane  jednoprzebiegowe urządzenie SurePress L-6034V z głowicami PrecisionCore oraz atramentem UV utrwalanym diodami LED, w tym atramentem białym o wysokim współczynniku krycia. Jest ono idealne do realizacji zamówień o niskim lub średnim nakładzie, które wymagają wysokiej jakości, produkując etykiety o wyjątkowej odporności na zarysowania i ścieranie. W skład serii SurePress wchodzi też siedmiokolorowa maszyna LFP SurePress L-4033AW, idealna do niskonakładowych zadań wymagających wysokiej jakości, drukująca na zróżnicowanych podłożach, w tym na fakturowanym papierze, folii oraz podłożach metalizowanych. Na stoisku zobaczymy również biurkową drukarkę etykiet ColorWorks C7500 do drukowania krótkich serii, a także wielokrotnie nagradzany, przenośny model LabelWorks LW-Z900 przeznaczony do użytku w przemyśle i na placach budowy.
  • Mała Poligrafia: W tym obszarze Epson pokazuje, w jaki sposób punkty fotograficzne, biura oraz dostawcy usług poligraficznych mogą rozwinąć swoją ofertę zapewniając druk wysokiej jakości, przekładający się na dodatkowe źródła przychodu. Firma stworzyła rodzinę urządzeń zaprojektowanych z myślą o spełnieniu rosnącego zapotrzebowania na personalizowane produkty, takie jak wydruki na płótnie i tapetach czy po kubki i ochraniacze na smartfony. W tym obszarze goście będą mogli zapoznać się z ofertą drukarek produkcyjnych, od modelu SureColor SC-F2000 drukującego bezpośrednio na gotowych ubraniach, po uniwersalny atramentowy mini lab SureLab D700.

Zwiedzając tą sekcję warto obejrzeć nowe, superszybkie wielkoformatowe drukarki SureColor SC-P, wyposażone w najnowsze głowice drukujące PrecisionCore MicroTFP, zapewniające fotograficzną jakość wydruku. Mowa o obsługującym 10 kolorów, 64. calowym modelu SC-P20000, który został  wprowadzony do sprzedaży w marcu oraz 44. calowej drukarce SureColor SC-P10000, która zadebiutuje na targach drupa. Nowe precyzyjne drukarki łączą dużą prędkość z wysoką jakością, umożliwiając wydruk wielkoformatowych fotografii, reprodukcji dzieł sztuki, plakatów oraz innych materiałów wymagających wyjątkowo wysokiego poziomu wykonania.

Na targach drupa firma Epson przedstawi także najważniejsze z nowych możliwości  wielofunkcyjnych 36. i 44. calowych urządzeń SureColor SC-T ze skanerami, które zapewniają wyjątkowo przydatną funkcjonalność i wydajność w pracach wymagających skanowania do pliku fizycznych materiałów i ich późniejszego drukowania. Urządzenia te osiągają najszybszą w swojej klasie prędkość druku – 34cm/s w odcieniach szarości i 15cm/s w kolorze. Są też wyposażone w nowy tryb produkcyjny służący do druku obrazów na fotograficznym nośniku błyszczącym, obsługę rolek o szerokości 150 cm, duże zbiorniki na atrament o pojemności 700 ml oraz wszechstronny skaner obsługujący materiały o długości do 30,4m.

  • Przygotowanie do Druku: w tej sekcji odwiedzający poznają urządzenia zapewniające najwyższą jakość kolorów – najnowszy 24. calowy model SureColor SC-P7000 i 44. model SC-P9000, drukujące za pomocą zestawu 11 atramentów UltraChrome HDX. Drukarki wyposażono w głowice PrecisionCore, zapewniające najwyższą możliwą jakość druku. Wydruki z tych urządzeń potrafią odwzorowac 99% kolorów wzornika Pantone®[i], a tym samym wiernie odzwierciedlają kolory spotowe. Duże rozmiary pojemników z tuszami (350 i 700ml) są idealne do wielkoformatowych wydruków.
  • Technologia: Epson inwestuje każdego dnia ponad milion dolarów w opracowywanie innowacyjnych produktów. W tym obszarze firma przedstawi i zademonstruje niektóre ze swoich najnowszych technologii oraz przedstawi gościom unikatową technologię drukowania. Ponadto odwiedzający będą mogli obejrzeć film przedstawiający pierwszy na świecie biurowy system do natychmiastowego recyklingu papieru o nazwie PaperLab. Nowy system przetwarza zużyty papier biurowy i produkuje arkusze A4/A3, wizytówki oraz papier kolorowy i zapachowy. PaperLab to pierwszy produkt nowego działu produkującego inteligentne urządzenia do recyklingu, który będzie badał zastosowania tej technologii w większej skali.
 

[i]PANTONE® jest własnością firmy Pantone LLC. 99% pokrycie palety z katalogu kolorów PANTONE FORMULA GUIDE dla druku powlekanego osiągnięto na papierze białym półmatowym Epson Proofing Paper White Semimatte, drukując za pomocą sterownika drukarki Epson w rozdzielczości 2880x1440 dpi. Poziom pokrycia kolorów PANTONE podczas drukowania za pomocą RIP innych dostawców może ulec zmianie.