Na targach FESPA 2019 Epson prezentuje dwie zaawansowane, wydajne drukarki oznakowań

Podczas trwających od 15 do 18 maja w Monachium targów FESPA na stoisku firmy Epson (G10, hala B) prezentowane są nowe drukarki SureColor SC-S dostarczane z pakietem innowacyjnych aplikacji.

Na targach FESPA 2019 Epson prezentuje dwie zaawansowane, wydajne drukarki oznakowań

15 maja 2019– dziś firma Epson ogłasza premierę dwóch nowych drukarek do produkcji oznakowań SureColor SC-S: SC-S60600L i SC-S80600L. Te 64-calowe urządzenia są rozwinięciem wielokrotnie nagradzanej serii drukarek SureColor SC-S i oferują klientom oczekującym wysokiej wydajności jeszcze niższy całkowity koszt eksploatacji (TCO). Użytkownicy drukarek z serii SC-S w dalszym ciągu mogą korzystać z dostarczanych z nimi wielu aplikacji współpracujących z panelem oprogramowania Epson Edge, zawierającym ponad 250 profilów EMX do pobrania dla wielu typów nośników różnych producentów.

„Główną zaletą tych nowych drukarek przemysłowych jest wyposażenie ich w pojemne 1,5-litrowe zasobniki na atrament” – mówi Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP. „Pozwala to na dłuższy cykl eksploatacji, co przekłada się na mniejszą potrzebę interwencji użytkownika i skrócenie przestojów. Worki na tusz zawierają atramenty ekosolwentowe Epson UltraChrome GS3, które otrzymały kluczowe certyfikaty ekologiczne, w tym GreenGuard Gold i AgBB. Jak wszystkie drukarki oznakowania z serii SureColor SC-S, są one łatwe w obsłudze, wysoce niezawodne i proste w instalacji”.

Modele SC-S60600L i SC-S80600L są wyposażone w głowice drukujące Epson PrecisionCore TFP i będą dostarczane z oprogramowaniem Epson Edge RIP oraz narzędziem LFP Accounting Tool (dostarczającym dokładne dane na temat kosztów).

Epson Edge Print jest rozbudowanym, lecz prostym w obsłudze i bogatym w funkcje oprogramowaniem, oferującym uproszczenie procesu drukowania pozwalające na szybkie rozpoczęcie produkcji. Ponadto Epson wciąż powiększa pulę dostępnych plików EMX, umożliwiając optymalizację jakości druku zarówno na najbardziej popularnych, jak i specjalistycznych nośnikach.

Oba modele urządzeń SureColor SC-S L mogą drukować na różnorodnych podłożach, takich jak folia przezroczysta, papier fotograficzny, tapeta, płótno i winyl, dzięki czemu nadają się do tworzenia dużych elementów oznakowania i tablic informacyjnych, rozwiązań dla punktów sprzedaży, billboardów, a także oznakowania podświetlanego od tyłu lub od przodu oraz materiałów do oklejania samochodów.

„Przewidujemy znaczne zainteresowanie ze strony dostawców usług poligraficznych i producentów oznakowań dla wielu zastosowań, współpracujących z różnymi branżami, oferując produkty z dziedziny oznakowania, punktów sprzedaży, tekstyliów, wystroju wnętrz oraz sztuki” – mówi Tomasz Kuciński.

„Użytkownicy będą pod wrażeniem szybkości druku, precyzji i wydajności nowych urządzeń oraz przekonujących atutów ekonomicznych, które przemawiają za ich dodaniem do obecnych zasobów. Odbiorcy końcowi będą pod wrażeniem jakości i tempa pracy”.

Inne drukarki prezentowane na stoisku to między innymi SureColor SC-S60600, SureColor SC-P20000, SureColor SC-F9300, SureColor SC-F6200 i SureColor SC-F2100.