Na targach FESPA Digital 2009 firma Epson zaprezentuje innowacyjną technologię cyfrowego druku atramentowego w szerokiej gamie zastosowań

Firma Epson z dumą informuje, że została Platynowym Sponsorem FESPA Digital 2009, czołowych europejskich targów dla firm z branży sitodruku i druku oznakowania.


Firma Epson z dumą informuje, że została Platynowym Sponsorem FESPA Digital 2009, czołowych europejskich targów dla firm z branży sitodruku i druku oznakowania. Podczas tej imprezy Epson będzie pokazywał swoją nagradzaną technologię cyfrowego druku atramentowego Micro Piezo™, którą opracowano z myślą o produkowaniu dobrych jakościowo, trwałych wydruków przeznaczonych na rynek oznakowania, sztuki dekoracyjnej oraz projektowania wnętrz.

Na stoisku firmy pojawi się pięciu strategicznych partnerów, którzy zademonstrują innowacyjną technologię cyfrowego druku atramentowego Epsona w szerokiej gamie zastosowań. Blanc Canvas, Caldera, ColorGATE, EFI i Ergosoft zademonstrują zarówno wytwarzanie tradycyjnych szyldów, jak i specjalistycznych produktów, takich jak tapety, soczewkowe wydruki dla punktów sprzedaży oraz zadrukowane tkaniny:

  • Blanc Canvas użyje urządzeń Epson Gemini 4 i Epson Stylus Pro 7880, aby pokazać druk płócien dla handlu detalicznego. Zademonstruje również tworzenie tapet i druk na metalu z wykorzystaniem urządzenia Epson Stylus Pro 7990.
  • Caldera pokaże produkcję soczewkowych wydruków dla punktów sprzedaży oraz tkanin do dekoracji wnętrz za pomocą urządzenia Epson Stylus Pro GS6000.
  • ColorGATE wyprodukuje tapetę wysokiej jakości z wykorzystaniem urządzeń Epson Stylus Pro GS6000 i Epson Stylus Pro 11880, aby pokazać proces laminowania na zimno (CFT).
  • EFI użyje urządzenia Epson Stylus Pro GS6000, aby wyprodukować ekrany

z podświetlaną folią, oraz urządzenia Stylus Pro 4880, aby pokazać rozwiązania do tworzenia wydruków próbnych.

  • ErgoSoft również użyje urządzenia Epson Stylus Pro GS6000 do produkcji tkanin wysokiej klasy przeznaczonych do dekoracji wnętrz, a urządzenia Epson Stylus Pro 7900 — do próbnego druku tkanin.

Jednym z głównych produktów na stoisku Epsona, używanym do demonstracji kilku różnych zastosowań, będzie Epson Stylus Pro GS6000 — 64-calowa drukarka wielkoformatowa, która używa nowego, rewolucyjnego atramentu solwentowego. Epson UltraChrome™ GS. Epson Stylus Pro GS6000 umożliwia operatorom łatwą zmianę szeregu powlekanych i niepowlekanych nośników, dzięki czemu jest doskonałym, elastycznym rozwiązaniem do wielu komercyjnych zastosowań. Wysoka jakość i trwałość wydruków jest zasługą nowego, 8-kolorowego zestawu atramentów Epson UltraChrome™ GS z ekologicznym rozpuszczalnikiem (C,M,Y,K,LC,LM,+ O,G) dostępnego
w wydajnych wkładach o pojemności 950 ml. Zapewnia on wyjątkowo szeroką przestrzeń barwną z ulepszoną obsługą często używanych kolorów specjalnych, dzięki czemu drukarka Stylus Pro GS6000 doskonale nadaje się do druku znaków towarowych. Co ważne dla środowiska
i operatorów, atrament Epson UltraChrome™ GS nie wydziela szkodliwych lotnych związków organicznych
i jest pierwszym w pełni ekologicznym zestawem atramentów.

Claes Jeppsson, Senior Business Manager w dziale drukarek wielkoformatowych (LFP) i rozwiązań LFP w Epson Europe, powiedział: „Jesteśmy dumni z roli platynowego sponsora targów FESPA Digital 2009. Jako czołowa impreza europejskiej branży sitodruku
i druku oznakowania, FESPA uwzględnia nasilający się trend przechodzenia z druku analogowego na cyfrowy. Epson jest prekursorem tego trendu dzięki znakomitej technologii cyfrowego druku atramentowego oraz strategii, która zakłada ekspansję na tym rynku, zwłaszcza w sektorach sztuki dekoracyjnej i projektowania wnętrz".

Epson Europe oczekuje na gości na targach FESPA Digital 2009 na stoisku G30
w holu 4 w RAI w Amsterdamie w dniach 12 - 14 maja 2009 roku, gdzie będzie można szczegółowo przyjrzeć się nowym technologiom i produktom.

Szczegółowe pytania dotyczące drukarek wielkoformatowych można kierować na adres: LFP@epson.pl