Na targach Heimtextil 2016 Epson prezentuje możliwości druku atramentowego do produkcji elementów wyposażenia domu

Ujednolicona produkcja talerzy, sztućców, waz i stołów zdobionych za pomocą druku sublimacyjnego od Epson to nowe możliwości biznesowe dla projektantów od wystroju wnętrz.

Na targach Heimtextil 2016 Epson prezentuje możliwości druku atramentowego do produkcji elementów wyposażenia domu

11 styczeń 2016 –  Na rozpoczynających się targach Heimtextil (12-15. stycznia, Messe Frankfurt, stoisko E15 w Hali 4.0) firma Epson zaprezentuje moc  możliwości swoich najnowszych sublimacyjnych drukarek atramentowych SureColor SC-F tworząc produkty i elementy wyposażenia domu. Projektanci wnętrz i produktów codziennego użytku, a także ich producenci i sprzedawcy, będą mieli okazję przekonać się, jak można stosunkowo niskim kosztem wzbogacić linię produktową na przykładzie zaprojektowanych przez studio Blooming Bryony specjalnie na Heimtextil zestawom waz, talerzy, kubków, podstawek i sztućców.

Drukarki Epson SureColor SC-F oferują firmom szukającym narzędzia do produkcji krótkich i średnich serii akcesoriów domowych pełną elastyczność użycia. Wszystkie prezentowane na stoisku Epson tegorocznej edycji Heimtextil produkty użytku domowego zostały wytworzone przy użyciu łatwej w obsłudze drukarki SureColor SC-F6200 44”, przy współpracy z ekspertem druku sublimacyjnego 3D firmą SubliTec. Tej samej drukarki użyto też przy nadrukach na panelach ChromaLuxe, w wyniku czego stworzono niesamowite, odporne na zadrapania blaty stołów, podkładki pod szklanki i metalowe panele. Produkty te uzupełniają szeroką gamę prezentowanych na wystawie tkanin i mebli, tworząc utrzymane w jednolitym stylu, harmonijne wnętrze – jego realizacja była możliwa dzięki technologiom atramentowego druku Epsona.

Wybór i dostosowanie do potrzeb klienta ma w branży wnętrzarskiej coraz większe znaczenie. Technologia druku sublimacyjnego firmy Epson zapewnia jeden z najbardziej wszechstronnych procesów drukowania cyfrowego, co umożliwia produkcję szerokiej gamy dekorowanych produktów. Wybór materiałów, na których może być stosowana, wciąż się poszerza, a najnowsza technologia druku sublimacyjnego od Epson umożliwia reprodukcję wysokiej jakości, intensywnych i trwałych projektów na różnorodnych nośnikach. Oznacza to nowe perspektywy dla przedsiębiorstw, które pragną rozszerzyć ofertę, a także szansę na kolejne inwestycje dla firm szukających nowych możliwości.


Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie innowacyjności, którego rozwiązania wykraczają poza oczekiwania klientów, niezależnie od tego, czy są to produkty do użytku w domu, biurze, handlu czy przemyśle. W szerokiej ofercie firmy znajdują się zarówno drukarki atramentowe, systemy drukowania i projektory 3LCD, jak i roboty przemysłowe, inteligentne okulary i systemy czujników. Są one kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 73 000 pracowników w 94 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy.

http://global.epson.com

Epson Europe

Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2013 osiągnął sprzedaż równą 1517 milionom euro.

www.epson.eu

Wizja środowiskowa 2050

http://eco.epson.com