Na targach ISE 2018 Epson prezentuje swój pierwszy laserowy projektor instalacyjny 3LCD o rozdzielczości 4K

Pierwszego dnia targów przedstawione zostaną także inne premiery produktów dla profesjonalnych zastosowań w branży audiowizualnej, biznesu i reklamy

Na targach ISE 2018 Epson prezentuje swój pierwszy laserowy projektor instalacyjny 3LCD o rozdzielczości 4K

6 lutego 2018 roku — w dniu otwarcia targów ISE 2018 — firma Epson zaprezentowała swój premierowy projektor o rzeczywistej rozdzielczości 4K. EB-L12000Q to zaawansowany projektor laserowy 3LCD o jasności 12 000 lumenów, zaprojektowany z myślą o wyższej klasy wypożyczalniach AV oraz stałych instalacjach na imprezach, festiwalach, atrakcjach turystycznych, targach, w dużych audytoriach i centrach handlowych. Model obsługuje te same zgodne ze standardem 4K obiektywy, co projektory Epson z serii EB-L1000, co czyni go wyjątkowo uniwersalnym.

Produkt zostanie wprowadzony na rynek razem z modelem EB-L20000U, który stanowi pierwszy produkt firmy Epson w kategorii popularnych kompaktowych projektorów WUXGA o jasności 20 000 lumenów. Oba modele mają obudowy zaprojektowane z myślą o standardzie branżowym w zakresie rurowych ram stalowych, dzięki czemu można je łatwo instalować w istniejącej infrastrukturze. Sama instalacja jest wyjątkowo łatwa, a maksymalna niezawodność sprawia, że po zamontowaniu projektory pracują bez konieczności nadzorowania. Projekcja jest możliwa pod dowolnym kątem, również w orientacji pionowej.

W pierwszym dniu targów zaprezentowany zostanie również model EV-100 — nowy typ projektora Epson, który poszerzy ofertę firmy w kategorii rozwiązań wizualnych i oświetlenia. Dzięki eleganckiej konstrukcji, która z założenia ma zapewniać komponowanie się z dowolnym tłem, model EV-100 o jasności 2000 lumenów sprawdzi się zarówno jako projektor, jak i oświetlenie punktowe. To doskonały wybór w przypadku ekskluzywnych zastosowań w branży wizualnej, takich jak handlowe salony wystawowe, wystawy w witrynach sklepowych, wystawy w muzeach i imprezy w galeriach, gdzie kluczowe znaczenie ma schludny, minimalistyczny wygląd. Projektor może służyć do prezentowania informacji, wyświetlania wideo, projekcji ruchomych wzorów, a nawet do projekcji obrazów metodą mappingu na niewielkich przedmiotach.

Uzupełnieniem nowej serii projektorów przedstawionych na targach ISE 2018 jest wprowadzana właśnie na rynek oferta nowych projektorów laserowych 3LCD, zaprojektowanych z myślą o salach konferencyjnych, placówkach oświatowych i atrakcjach turystycznych. Modele EB-L615U, EB-L610U, EB-L610W, EB-L510U i EB-L400U mają zastąpić istniejące projektory lampowe w sytuacjach wymagających rozwiązań o jasności od 4500 do 6000 lumenów. Oferta obejmuje różne zestawy funkcji — od modeli podstawowych po specjalistyczne urządzenia wyposażone w takie funkcje jak łączność HDBaseT i przekazywanie obrazu.

Epson zaprezentuje też nowe oprogramowanie Professional Projector Tool. Ten program narzędziowy współpracuje z laserowymi projektorami instalacyjnymi Epson. Umożliwia szybką i łatwą realizację instalacji obejmującej wiele projektorów, a także pozwala wykorzystać możliwości takich technik jak łączenie krawędzi oraz projekcja metodą mappingu.

Modele ze wszystkich nowych serii projektorów zostaną zaprezentowane w użyciu podczas pokazów na targach. Będzie można zobaczyć urządzenia EB-L12000Q i EB-L20000U, a także projektory EV-100, EB-L610U, EB-L700U i EB-L1000 wykorzystywane w rzeczywistych sytuacjach. Planujemy także premierę kolorowego i przykuwającego uwagę pokazu, który zostanie wyświetlony przy użyciu wielu projektorów EB-L25000U z zastosowaniem technologii mapowania projekcji z łączonymi krawędziami.

„Dwa lata temu wprowadziliśmy na rynek pierwszy projektor o jasności 25 000 lumenów. Było to dla firmy Epson przełomowym momentem, ale zaprezentowanie na targach ISE 2018 pierwszego projektora obsługującego rozdzielczość 4K będzie chyba jeszcze większym wydarzeniem. EB-L12000Q to przykład przełomowej technologii, dzięki której firma Epson wkracza w nowy świat krystalicznie wyraźnej rozdzielczości. To element naszej najsilniejszej dotąd serii urządzeń audiowizualnych, podobnie jak nowy kompaktowy model o jasności 20 tys. lumenów, innowacyjne urządzenia wizualne i rozwiązania do sal konferencyjnych oraz oprogramowanie Epson, dzięki któremu zaawansowane techniki projekcji są dostępne dla użytkowników zaraz po wypakowaniu produktu” - komentuje Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson.

Najnowsze technologie projekcyjne firmy Epson podziwiać można przy stoisku H90 w hali 1 na targach ISE 2018.