Na targach Motek 2019 Epson prezentuje elastyczne systemy podajników części

Zintegrowane i elastyczne podajniki części (IF240 i IF530) zostaną zaprezentowane na targach Motek 2019, Stuttgart, hala 7, stoisko 7125, 7–10 października

Na targach Motek 2019 Epson prezentuje elastyczne systemy podajników części

7 października 2019 r.– Dziś firma Epson wprowadza na rynki europejskie podajniki części IF240 i IF530. Zapewniają one proste i przystępne cenowo rozwiązania w zakresie podawania szerokiej gamy części montażowych w zaawansowanych zastosowaniach w przemyśle medycznym, towarów konsumpcyjnych, motoryzacyjnym, elektronicznym i innych. Nowe urządzenia są zintegrowane i elastyczne w pełnym znaczeniu – umożliwia to wyeliminowanie kosztownego i czasochłonnego procesu przezbrajania. Pozwala to producentom na pracę z szeroką gamą części bez konieczności zakupu nowego sprzętu.

W pełni zintegrowane rozwiązania z zakresu robotyki firmy Epson wspierają proste podejście do przezbrajania i konfiguracji. Podajniki części współpracują z oprogramowaniem projektowym Epson RC+, które umożliwia skonfigurowanie systemu krok po kroku. Łatwy w użyciu kreator ułatwia przezbrojenie podajników części w celu dopasowania ich do dokładnych parametrów wymaganych w przypadku wielu różnych typów elementów montażowych.

Volker Spanier, kierownik działu rozwiązań z zakresu robotyki w regionie EMEA, powiedział: „Systemy podajników części IF240 i IF530 zaspokajają rosnące zapotrzebowanie w zakresie rozdzielania części w wysoko zróżnicowanej produkcji o niskim wolumenie (High Mix — Low Volume). Integracja podajników części z robotami 1i systemami wizyjnymi firmy Epson w ramach pojedynczego środowiska projektowego może skrócić czas projektowania i zapewnić producentom wysoką wydajność operacyjną oraz szybkie zmiany produkowanych części”. Dodał: „Ponadto cieszy nas szeroka gama obsługiwanych części i materiałów, która obejmuje: łączniki, zaciski, membrany, złączki, komponenty, wsporniki i rurki z tworzyw sztucznych, metalu i gumy”.

Kluczowe cechy modeli IF240 i IF530 to:

  • Wysokowydajne rozwiązanie w zakresie podawania części– wspierane przez roboty, oprogramowanie i system Vision Guide firmy Epson.
  • Proste przezbrajanie i konfiguracja– pełna integracja z oprogramowaniem projektowym Epson RC+.
  • Interfejs typu „wskaż i kliknij” (point-and-click)– pomaga ograniczyć typowy czas projektowania wymagany w przypadku zaawansowanych zastosowań.
  • Elastyczna obsługa części– obsługa części od 5 do 40 mm (IF240) i od 30 do 150 mm (IF530).
  • Szybka zmiana obsługiwanych części– podajnik umożliwia proste przezbrojenie w celu przystosowania do produkcji różnych części i zmniejszenia całkowitego kosztu posiadania.
  • Zgodność z szeroką gamą części montażowych– obsługa zarówno prostych, jak i złożonych elementów, a także delikatnych materiałów.
  • Inteligentne automatyczne dostrajanie– automatyczne dostosowywanie parametrów podajników do ustawień nowych części.
  • Unikatowe możliwości wibracji kierunkowych– wieloosiowa technologia wibracyjna zapewnia optymalną kontrolę części i ich rozdzielanie.
  • Opcje światła czarnego (UV-A)– dostępne źródła światła czerwonego, zielonego, niebieskiego, białego i podczerwieni.
  • Gabaryty(długość x szerokość x wysokość) — 300 x 171 x 132 mm (IF240) i 600 x 372 x 320 mm (IF530).

Podajniki części IF240 i IF530 będą dostępne w sprzedaży od października 2019 roku.

Więcej informacji na temat firmy Epson na targach Motek 2019 można znaleźć na stronie internetowej www.epson.eu/motek

1. Kompatybilne roboty firmy Epson to: seria G / seria LS / seria RS / seria T / seria C / seria N / seria VT