Najlżejsze okulary inteligentne Moverio BT-300 firmy Epson będą dostępne na Gwiazdkę

Entuzjaści dronów sięgają po okulary Epson Moverio BT-300 do pilotowania dronów i rejestrowania filmów z powietrza

Najlżejsze okulary inteligentne Moverio BT-300 firmy Epson będą dostępne na Gwiazdkę

15 grudnia 2016 r. – Firma Epson informuje, że produkowane przez nią najlżejsze okulary inteligentne do rzeczywistości rozszerzonej na rynku - BT-300 będą dostępne w sprzedaży już w grudniu, a zamówienia dotrą do klientów przed Gwiazdką 2016 r.

Okulary Moverio BT-300 zostały wyposażone w wyświetlacze Si-OLED (krzemowe organiczne diody świecące). Nowe okulary to najlżejsze okulary inteligentne na rynku. Ich waga jest mniejsza o 72% od premierowego modelu Moverio, który miał swoją premierę w 2011 r., wyznaczając nowy standard w dziedzinie inteligentnych okularów do rzeczywistości rozszerzonej.

BT-300 jest zgodny z aplikacją GO firmy JDI, która zapewnia entuzjastom dronów większą kontrolę nad bezzałogowymi pojazdami, znacznie usprawniając filmowanie i fotografowanie z powietrza.

„Okulary Moverio BT-300 zwiększą bezpieczeństwo obsługi dronów i filmowania z ich użyciem, a także zagwarantują użytkownikom działanie zgodne z przepisami”, - twierdzi Michael Perry, dyrektor ds. partnerstwa strategicznego DJI. – „Po połączeniu aplikacji GO z okularami Moverio piloci otrzymają dostęp do czytelnych, przezroczystych widoków z perspektywy pierwszej osoby, przesyłanych bezpośrednio z kamery urządzenia, jednocześnie zachowując możliwość obserwowania drona. Aplikacja DJI GO jest zgodna z dronami DJI serii Phantom, Inspire i Mavic, a także z zawieszeniem kardanowym i kamerą Osmo”.

„To przełomowe wydarzenie. Nikt nie oferował wcześniej okularów rzeczywistości rozszerzonej współpracujących z aplikacją konsumencką przeznaczoną na rynek masowy. Rynek dronów stał się priorytetem dla firmy Epson. Sądzimy, że współpraca z DJI zrewolucjonizuje sposób obsługi dronów przez pilotów w tej szybko rozwijającej się branży. Nasze okulary inteligentne Moverio BT-300 zostały dostosowane do zadań związanych z pilotowaniem drona. Wbudowane czujniki śledzące położenie głowy pozwolą pilotom utrzymać kontakt wzrokowy z urządzeniem. To ważna kwestia z punktu widzenia wygody pilotażu oraz przepisów, ponieważ pilot może lepiej skoncentrować się na swoim zadaniu i szybciej podejmować decyzje” – powiedział Andrzej Bieniek, Business Account Manager z firmy Epson.

Pierwszy model okularów Moverio pojawił się w 2011 r., a kontynuacja tej linii w postaci Moverio BT-300 pozwoliła na wprowadzenie najlżejszych okularów inteligentnych z wyświetlaczem OLED na rynku. Połączenie przełomowej technologii wyświetlania Si-OLED oraz systemu operacyjnego Android 5.1 sprawia, że użytkownicy okularów BT-300 będą mogli cieszyć się w rzeczywistością rozszerzoną w dowolnym miejscu i czasie. Północnoamerykańska wersja modelu BT-300 będzie dostępna w pierwszym kwartale 2017 r.

Więcej informacji o Moverio BT-300 znaleźć można w tym filmie.

Informacje o firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno atramentowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klientów związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 67 000 pracowników w 90 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

http://www.global.epson.com/

Informacje o firmie Epson Europe

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, bliskowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2015 osiągnął sprzedaż równą 1577 mln euro. http://www.epson.pl

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/