Najnowsze drukarki atramentowe A4 firmy Epson dla biznesu pomagają firmom drukować więcej za mniej

Nowy wygląd i sposób obsługi, mniejsze gabaryty dla najnowszych superwydajnych urządzeń A4 RIPS

Najnowsze drukarki atramentowe A4 firmy Epson dla biznesu pomagają firmom drukować więcej za mniej

Bazując na sukcesie biznesowych drukarek atramentowych A4 serii WF-C5000, które wprowadziła na rynek w tym roku, firma Epson ogłosiła premierę dwóch nowych modeli WorkForce Pro A4 RIPS (Replaceable Ink Pack System). Czterofunkcyjne drukarki WF-C579RDTWFi jednofunkcyjne drukarki WF-C529RDTWpodnoszą wydajność w miejscu pracy i zmniejszają jej wpływ na środowisko. Zapewniają bardzo niski całkowity koszt posiadania firmom o wysokich wymaganiach co do miesięcznej liczby wydruków, więc idealnie nadają się do wykorzystania w systemach zarządzanych usług drukowania. Jednoprzebiegowy skaner dwustronny 60 ipm z automatycznym podajnikiem lokuje ten wielofunkcyjny model w górnym segmencie biznesowym A4, natomiast drukarka WF-C529RDTW jest jedną z niewielu biznesowych jednofunkcyjnych drukarek A4 oferujących bezpieczne drukowanie w trybie wydruku podążającego dzięki oprogramowaniu Epson Print Admin.

„Wysoka wydajność atramentu do 50 000 stron w czerni i 20 000 stron w kolorze, szybkie skanowanie dwustronne i szeroki zakres rozwiązań w zakresie organizacji pracy dla firm sprawiają, że urządzenia te skutecznie wspierają pracę każdego biura. Wysoka wydajność atramentu zapewnia niskie koszty, generując konkurencyjny całkowity koszt posiadania, natomiast technologia atramentowa wykorzystująca mniejszą liczbę części zamiennych obniża ukryte koszty serwisowania i interwencji” – komentuje Robert Reszkowski, Business Sales Manager.

Dzięki mniejszym gabarytom łatwiej jest rozmieścić te modele w biurze lub tam, gdzie liczy się optymalne wykorzystanie miejsca, np. w placówkach służby zdrowia. Niskie zużycie energii i brak emisji ozonu podnosi ekologiczne walory tego sprzętu, a większa trwałość przekłada się na wydłużenie cyklu pracy tych modeli do 240 000 stron w porównaniu z 150 000 stron u poprzedników.

O wysokiej wydajności urządzenia decydują: krótki czas wydruku pierwszej strony (FPOT) z trybu gotowości, wynoszący 4,8 sekundy w czerni i 5,3 sekundy w kolorze, prędkość drukowania do 24 str./min. w kolorze i mono (prędkość ISO) oraz szybkie skanowanie dwustronne (60 str./min.). Technologia atramentowa nie wymaga ciepła, więc, inaczej niż w przypadku drukarek laserowych, nie trzeba czekać, aż urządzenie się rozgrzeje. Z kolei maksymalna pojemność tac na papier (1330 arkuszy) oznacza mniej czasu spędzanego na jego uzupełnianiu.

Oba modele są zgodne z szeroką paletą rozwiązań i zostały zaprojektowane z myślą o wydajności i bezpieczeństwie dokumentów, a tym samym o poprawie obiegu dokumentów wewnątrz firmy. Zgodność z niezależnymi producentami oprogramowania za sprawą platformy Epson Open Platform otwiera jeszcze więcej rozwiązań programistycznych innych producentów, takich jak PaperCut, Nuance, YSoft i inne. Producenci mogą również korzystać z własnych rozwiązań firmy Epson, takich jak Epson Print Admin, Document Capture Pro i Epson Device Admin.

Modele WF-C579RDTWF i WF-C529RDTW będą w sprzedaży od października.

 

 

Najważniejsze cechyWF-C579RDTWFWF-C529RDTW
Urządzenie wielofunkcyjne
Urządzenie jednofunkcyjne
Język oprogramowania drukarkiPCL, PSPCL, PS
Maksymalna wydajność atramentu do 50 000 stron w czerni i 20 000 stron w kolorze
Do 24 str./min w kolorze i mono (prędkość ISO)
Niski pobór mocy podczas pracyTEC 0,2 kWH (do potwierdzenia)TEC 0,2 kWH (do potwierdzenia)
Jednoprzebiegowy dwustronny skaner z autom. podajnikiem – 60/60 ipm
Zgodność z Epson Open Platform
Epson Device Admin, Epson Print Admin
Maksymalna pojemność papieru 1330 arkuszy830
Automatyczne drukowanie dwustronne