Nowa 17-calowa drukarka Epson Stylus Pro 4900 osiąga 98% pokrycia skali PANTONE

Oferuje zautomatyzowane odwzorowanie z szeroką gamą kolorów.

Nowa 17-calowa drukarka Epson Stylus Pro 4900 osiąga 98% pokrycia skali PANTONE


Firma Epson® zaprezentowała Stylus Pro 4900 – kompaktową, 17-calową drukarkę produkcyjną, która wyznacza nowe standardy w odwzorowywaniu kolorów na rynku fotograficznym. Dostarczając najlepszą jakość druku podczas przygotowania zdjęć komercyjnych i reprodukcji dzieł sztuki, drukarka zapewnia jednolitość kolorów i dokładne ich dopasowanie. Ponadto potrafi odwzorować 98% wszystkich kolorów w skali PANTONE®1. Wysoki stopień zautomatyzowania i wytrzymała konstrukcja sprawiają, że Epson Stylus Pro 4900 to wydajne urządzenie produkcyjne, które sprawdzi się w każdym niewielkim biurze czy pracowni.

Drukarka Epson Stylus Pro 4900 oferuje jedną z najbardziej rozbudowanych gam kolorów na rynku. Dzięki temu tworzenie niepowtarzalnych fotografii i reprodukcji dzieł sztuki jest niezwykle proste. Kolory na wydruku są identyczne z tymi, które znajdują się na oryginalnym obrazie, nawet w przypadku reprodukcji na innym nośniku. Opcjonalne rozwiązanie SpectroProofer zapewnia powtarzalne odwzorowanie kolorów mimo wykorzystywania różnych podłoży i automatycznie mierzy tabele kolorów podczas tworzenia profili ICC.

Dzięki dokładnemu i spójnemu odwzorowaniu kolorów każdy wydruk posiada profesjonalne wykończenie. Jest to rezultatem doskonałych możliwości dopasowywania kolorów przez drukarkę oraz 11-kolorowych atramentów UltraChrome HDR, a także głowicy Advanced-TFP, które zapewniają idealną jakość pojedynczych punktów. Atramenty i technologie są identyczne z wykorzystywanymi w drukarkach produkcyjnych firmy Epson o większym formacie (do 44 cali).

Drukarka Epson Stylus Pro 4900 pozwala na zwiększenie wydajności – jej szybkość produkcyjna może osiągnąć 46 m2/h. Urządzenie nie wymaga skomplikowanych procedur konserwacji, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania. Ładowana z przodu taca o dużej pojemności ułatwia wkładanie papieru, a zautomatyzowany podajnik papieru ogranicza czas potrzebny na zmienianie pojedynczych arkuszy na papier w rolce. Drukarka przełącza się automatycznie pomiędzy atramentami czerni fotograficznej i matowej – zainstalowane są oba, aby uniknąć przerwy w wydruku. Wszystkie atramenty znajdują się we wkładach o dużej pojemności, które nie wymagają częstej wymiany i pozwalają oszczędzić pieniądze.

Marco Van Niekerk, menedżer ds. drukarek wielkoformatowych w firmie Epson Europe, mówi: „Oferując fotografom niepowtarzalną różnorodność zastosowań, drukarka Epson Stylus Pro 4900 tworzy wysokiej jakości wydruki na wielu różnych nośnikach, nawet o grubości 1,5 mm. Urządzenie może drukować między innymi na grubych matowych papierach fotograficznych lub prezentacyjnych, płótnie i papierze Fine Art. Użytkownicy mogą wybrać drogę podawania papieru, która najbardziej odpowiada ich potrzebom: kasetę na papier, ręczny podajnik arkuszy od góry i od przodu lub rolkę”.

Produkt zatwierdzony w programie ENERGY STAR – drukarka Epson Stylus Pro 4900 pozwala użytkownikom zaoszczędzić pieniądze, zadbać o środowisko i obniżyć zużycie energii.

Podsumowanie najważniejszych cech:
·Zestaw 11 kolorowych atramentów UltraChrome HDR
·98% pokrycie skali PANTONE
·Niezawodna głowica Advanced-TFP
·Prędkość druku 46 m² na godzinę
·Kaseta na papier ładowana od przodu o dużej pojemności
·Wkłady o pojemności 200 ml
·Opcjonalne rozwiązanie SpectroProofer
·Automatyczne przełączanie się pomiędzy pojedynczymi arkuszami a papierem w rolce
·Automatyczne przełączanie się pomiędzy wcześniej zainstalowanymi atramentami czerni fotograficznej i matowej
·Produkt zatwierdzony w programie ENERGY STAR®
·Wybór ścieżek papieru – kaseta, ręczny podajnik plansz od góry i od przodu lub rolka
·Wydruk na nośnikach o maksymalnej grubości do 1,5 mm