Nowa linia projektorów Epson EB-7 to wszechstronne rozwiązanie dla szkół

Oferta niezwykle elastycznych, przystępnych cenowo i łatwych w obsłudze projektorów mobilnych EB-S7, EB-X7 i EB-W7 dla instytucji edukacyjnych.


Epson, światowy lider rynku projektorów wideo , ogłasza premierę mobilnych modeli EB-S7, EB-X7 i EB-W7. Seria ta cechuje się wszechstronnością i przystępną ceną, co sprawia, że jest idealna dla sektora edukacyjnego. Kompaktowe, lekkie konstrukcje wyróżniają się bardzo niskimi kosztami eksploatacji oraz bogactwem funkcji, dzięki którym idealnie sprawdzą się w sali lekcyjnej lub w małym biurze.

Raphael PAYRE, menedżer ds. produktów w Epson Europe, skomentował: „Epson wykorzystał doświadczenia z rynku edukacyjnego, tworząc linię innowacyjnych
projektorów. Udało się uzyskać równowagę między znakomitym zestawem funkcji, pozwalających niezwykle szybko i łatwo obsługiwać urządzenia, a bardzo atrakcyjną ceną zakupu i niskimi kosztami eksploatacji. Nie zabrakło też mechanizmów zabezpieczających, które skutecznie chronią przed kradzieżą. Dzięki projektorom nauczyciele zyskają więcej cennego czasu, który będą mogli wykorzystać na faktyczne nauczanie.”

Kwestią szczególnie istotną dla szkół jest możliwość łatwego i szybkiego przenoszenia projektorów między salami lekcyjnymi. Dlatego Epson zaprojektował nowe modele w taki sposób, aby były o 30 procent mniejsze i o 15 procent lżejsze od swoich poprzedników. Nie zapomniano także o wygodnych torbach do przenoszenia. Z myślą o ergonomii całkowicie przeprojektowano też obudowę. Płynne, naturalne linie będą znakomicie pasowały do każdej przestrzeni edukacyjnej.

Obsługa projektorów EB-S7, EB-X7 i EB-W7 jest niezwykle szybka i łatwa. Konfiguracja ustawień urządzenia jest niemal natychmiastowa – po podłączeniu projektora przez USB do komputera błyskawicznie uruchamia się projekcja. Rozgrzanie i schłodzenie każdego modelu trwa tylko kilka sekund, oszczędzając cenny czas. Zestaw do montażu pod sufitem jest niezwykle prosty w instalacji, natomiast funkcja bezpośredniego włączania/wyłączania zasilania ułatwia obsługę po zainstalowaniu urządzenia w takiej pozycji.

Modele EB-S7, EB-X7 i EB-W7 wyróżniają się nie tylko niezwykle przystępną ceną, ale także niskimi kosztami eksploatacji. Lampa E-TORL o mocy 175 W zapewnia niewiarygodny czas działania, wynoszący aż do 5000 godzin.

Jednocześnie, niski koszt nie powoduje obniżenia jakości prezentacji. Model EB-S7 oferuje podwyższoną jasność wynoszącą 2300 lumenów, podczas gdy w przypadku EB-X7 i EB-W7 jest to 2200 lumenów. Wszystkie projektory wykorzystują zaawansowaną technologię 3LCD firmy Epson, która daje naturalne, przyjemne w odbiorze obrazy o wysokiej precyzji kolorów i znakomitej szczegółowości. Regulacja efektu trapezowego w pionie pozwala wprowadzić ręczne poprawki obrazu.

Ważnym aspektem dla szkół jest bezpieczeństwo. Dlatego modele EB-S7, EB-X7 i EB-W7 są wyposażone w szereg mechanizmów przeciwdziałających kradzieżom, takich jak gniazdo dla blokady Kensington, łatwa blokada panelu sterowania czy ochrona hasłem. Dodatkowo projektor można oznaczyć dołączoną etykietą o zabezpieczeniach.

Raphael PAYRE dodał: „Są to projektory, które można bez trudu wykorzystywać w wielu salach. Ich uruchomienie i schłodzenie odbywa się niezwykle szybko. Nie ma także problemu z podłączeniem do urządzeń multimedialnych, takich jak odtwarzacze DVD
i zewnętrzne głośniki.”

Epson od lat troszczy się o ochronę środowiska, dlatego też w serii EB-7 zastosowano lampę E-TORL o niskim poborze mocy, która oszczędza zarówno energię, jak i pieniądze, bez ograniczania jasności. Ponadto całe opakowanie oraz obudowa projektora są wykonane z surowców wtórnych, co dodatkowo ogranicza emisję dwutlenku węgla.

Podsumowanie najważniejszych cech projektora EB-S7:

  • Natężenie światła barwnego (Colour Light Output, CLO ) wynoszące 2300 lumenów zapewnia fantastyczne kolory i wyraźne obrazy.
  • Wejście USB do bezpośredniego wyświetlania: projekcja i sterowanie pokazem bez żadnej konfiguracji.

Podsumowanie najważniejszych cech projektora EB-X7:

  • Przenośny, lekki projektor o współczynniku CLO wynoszącym 2200 lumenów

i rozdzielczości XGA.

  • Wyjście na monitor i wyjście audio – idealne do zastosowań w klasie.

Podsumowanie najważniejszych cech projektora EB-W7:

  • Rozdzielczość Wide XGA, pozwalająca zmieścić więcej informacji.
  • Wejście USB do bezpośredniego wyświetlania: projekcja i sterowanie pokazem bez żadnej konfiguracji.