Nowa superszybka drukarka Epson SureColor SC-P20000 nagrodzona przez stowarzyszenia EDP

Nowa superszybka drukarka Epson SureColor SC-P20000 nagrodzona przez stowarzyszenia EDP

Nowa drukarka SureColor SC-P20000 marki Epson otrzymała na targach poligraficznych drupa 2016 odbywających się w Düsseldorfie nagrodę dla „Najlepszej drukarki do druku fotograficznego” przyznaną przez stowarzyszenie czasopism o tematyce druku cyfrowego i poligrafii - European Digital Press Association (EDP). Każdego roku stowarzyszenie EDP nagradza najlepsze innowacyjne produkty oraz technologie na rynku druku cyfrowego. 

SureColor SC-P20000

Wprowadzona na rynek w styczniu bieżącego roku 64-calowa drukarka SC-P20000 łączy wysoką prędkość druku z doskonałą jakością drukowanych zdjęć. Nowe urządzenie jest idealne dla firm drukujących kolorowe materiały w dużych nakładach, zakładów poligraficznych, fotolabów oraz zakładów fotograficznych działających na rynku premium. To niedrogie rozwiązanie do produkcji wewnątrzzakładowej może służyć do tworzenia wielkoformatowych materiałów POS w wysokiej jakości, krótko- i długoterminowych nośników reklamowych przeznaczonych do użytku w pomieszczeniach i na zewnątrz, a także promocyjnych grafik i fotografii. W SC-P20000 zastosowano głowicę drukującą Epson PrecisionCore MicroTFP, która może produkować wydruki w rozdzielczości do 2400 x 1200 dpi. Urządzenie zostało wyposażone w szereg innowacyjnych technologii i funkcji, w tym wysoce precyzyjny mechanizm podawania nośników, nowy stabilizator podawania papieru wykorzystujących moduły optyczne oraz indukcyjny system rolek przenoszących nośniki.

„Drukarka łączy dużą prędkość drukowania z wysoką jakością wydruków, z której znane są produkty marki Epson, jednocześnie zapewniając klientom szereg nowych funkcji oraz większą wygodę użytkowania. Nagrody EDP są uznaniem innowacyjności, która może odmienić sektor druku cyfrowego. Dlatego fakt, że drukarka SC-P20000 to osiągnięcie, z którego jesteśmy niezmiernie dumni” – powiedział Tomasz Kuciński Senior Account Manager – LFP z firmy Epson

Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie innowacyjności, którego rozwiązania wykraczają poza oczekiwania klientów, niezależnie od tego, czy są to produkty do użytku w domu, biurze, handlu czy przemyśle. W szerokiej ofercie firmy znajdują się zarówno drukarki atramentowe, systemy drukowania i projektory 3LCD, jak i roboty przemysłowe, inteligentne okulary i systemy czujników. Są one kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 67 000 pracowników w 90 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy.

http://global.epson.com

Epson Europe

Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2013 osiągnął sprzedaż równą 1517 milionom euro.

www.epson.eu

Wizja środowiskowa 2050  

http://eco.epson.com