Nowe biznesowe drukarki atramentowe A3 i A4 spełniają wysokie oczekiwania intensywnie pracujących grup roboczych

Seria drukarek monochromatycznych zapewnia druk 40 tys. stron – to największa wydajność w tym segmencie produktów

Nowe biznesowe drukarki atramentowe A3 i A4 spełniają wysokie oczekiwania intensywnie pracujących grup roboczych

WF-C8690

Firma Epson wprowadza dwie nowe serie urządzeń wielofunkcyjnych i drukarek WorkForce Pro, które będą łączyć opatentowaną technologię druku atramentowego z małym wpływem na środowisko, minimalną konserwacją i wysoką produktywnością. Przeznaczone będą dla małych grup roboczych drukujących w formacie A4 i A3. Modele WF-C8690, WF-C8610 i WF-C8190 zapewniają wyższą wydajność druku A3 w tym segmencie produktów, a urządzenia WF-M5799DWF, WF-M5299DW i WF-M5298DW szybkie, niezawodne i wysokonakładowe drukowanie monochromatyczne w formacie A4 przy niskim całkowitym koszcie eksploatacji.

„Wspomniane drukarki atramentowe są lepsze od drukarek laserowych i pozwalają zaoszczędzić pieniądze, energię i czas, a przy tym zostały wyposażone w szereg funkcji zwiększających wydajność firmy i usprawniających zarządzanie dokumentami. Opracowano je pod kątem mniejszego wpływu na środowisko naturalne, rzadszych interwencji i uproszonego przepływu pracy. A wszystko to z zachowaniem niskich kosztów. Minimalna konserwacja i korzyści środowiskowe sprawiają, że urządzenia te są również idealne dla specjalistycznych branż, np. edukacji, służby zdrowia, administracji publicznej czy sprzedaży detalicznej, w których spełnianie oczekiwań w zakresie odpowiedzialności społecznej jest równie ważne, co spełnianie potrzeb druku” — mówi Szymon Kaczorowski, Business Account Manager z firmy Epson.

Oczekiwania klientów biznesowych, którzy chcą drukować w formacie A3, ale nie wymagają druku w bardzo wysokich nakładach zapewnionych przez urządzenia Enterprise czy RIPS firmy Epson, spełni z pewnością model z serii WF-C8000. Zapewnia on nie tylko szybki druk dokumentów w formacie A4 z czasem drukowania pierwszej strony wynoszącym 5,5 s, lecz także pozwala wykorzystać szereg zastosowań druku w formacie A3 do produkcji ulotek, szkiców broszur do sprawdzenia, arkuszy programu Excel, planów budowy, kart pracy dla uczniów czy książeczek.

Jednocześnie urządzenia z serii WF-M5000 spełniają potrzeby organizacji oczekujących niezawodnego rozwiązania do druku monochromatycznego, które będzie oferowało niski całkowity koszt eksploatacji i druk w wysokich nakładach przez małe grupy robocze. Ponadto cechuje je największa w tym segmencie produktów wydajność — do 40 tys. stron, która 1 pozwala zapewnić niski całkowity koszt eksploatacji, a przy tym minimalną interwencję użytkownika. To nie tylko zwiększa wydajność pracy. Niewytwarzający ciepła i bezkontaktowy proces drukowania pozwala też na korzystanie z różnych nośników.

Urządzenia podczas druku zużywają o co najmniej 90% energii niż porównywalne urządzenia laserowe 2, dzięki czemu można zmniejszyć ich wpływ na środowisko i obniżyć rachunki za energię. Jednocześnie czas drukowania pierwszej strony w ich przypadku wynosi zaledwie 4,8 s i jest on krótszy od zapewnianego przez porównywalne modele laserowe 3.

Stworzone z myślą o przedsiębiorstwach obie serie oferują oprogramowanie i narzędzia spełniające potrzeby różnych użytkowników, takie jak Epson Print Admin, Document Capture Pro 4czy Epson Device Admin. Dzięki nim funkcjonalność urządzenia wykracza poza druk i skanowanie. Epson Open Platform 5oraz współpraca z niezależnymi producentami oprogramowania są źródłem dodatkowych rozwiązań, np. aplikacji do zarządzania drukiem PaperCut.

1. Przybliżona wydajność. Faktyczna wydajność zależy od drukowanych dokumentów i warunków użytkowania. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.epson.eu/pageyield. Porównanie z 20 najlepiej sprzedającymi się monochromatycznymi drukarkami laserowymi w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej zapewniającymi szybkość druku 21–45 str./min, zgodnie z wynikami badań IDC prowadzonymi przez 12 miesięcy do grudnia 2017 r. Dane pochodzą od BLI lub oficjalnych stron internetowych producentów.
2. Porównanie z 10 najlepiej sprzedającymi się monochromatycznymi drukarkami laserowymi w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej zapewniającymi szybkość druku 21–45 str./min, zgodnie z wynikami badań IDC prowadzonymi przez 12 miesięcy do grudnia 2017 r. Dane pochodzą od BLI lub oficjalnych stron internetowych producentów.
3. Porównanie z 10 najlepiej sprzedającymi się monochromatycznymi drukarkami laserowymi w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej zapewniającymi szybkość druku 21–45 str./min, zgodnie z wynikami badań IDC prowadzonymi przez 12 miesięcy do grudnia 2017 r. Dane pochodzą od BLI lub oficjalnych stron internetowych producentów.
4. Tylko w urządzeniach wielofunkcyjnych.
5. Zgodne tylko z urządzeniami wielofunkcyjnymi PCL/PS.