Nowe internetowe rozwiązanie do zarządzania drukarkami firmy Epson

Podczas targów Photokina 2008 Epson poinformował o uruchomieniu nowego portalu administracyjnego, myEpsonPrinter.eu.


Ten internetowy serwis oferuje bogaty zbiór funkcji, umożliwiając firmom zdalne zarządzanie flotą drukarek. Zapewnia bezpieczne, aktualizowane na bieżąco informacje o stanie wszystkich drukarek, w tym alarmy konserwacyjne oraz dane o poziomie atramentu, i umożliwia kontrolowanie kosztów wszystkich zadań druku. Serwis myEpsonPrinter.eu został zaprojektowany tak, aby umożliwić partnerom i klientom wykorzystanie nowych możliwości biznesowych, a jednocześnie wzmocnić ich wzajemne relacje dzięki precyzyjnej analizie informacji o drukarkach.

Za pośrednictwem portalu myEpsonPrinter.eu właściciele drukarek Epson Stylus Pro mogą uzyskać aktualne informacje techniczne i monitorować każdą drukarkę w swojej sieci. Portal pełni również funkcję rozwiązania do zarządzania flotą, umożliwiając zdalne monitorowanie z dowolnej lokalizacji. W środowisku produkcyjnym pozwala to wyeliminować niepotrzebne przestoje drukarek. Z portalu mogą również zdalnie korzystać firmy serwisowe, co oszczędza czas i niepotrzebne opłaty za wzywanie serwisu, ulepszając obecną usługę Cover+ oferowaną przez firmę Epson.

Za pośrednictwem portalu myEpsonPrinter.eu biznesowi dealerzy Epsona mogą bezpiecznie kontaktować się z klientami, aby oferować szerszą gamę rozwiązań i usług, takich jak scentralizowana administracja. Informacje o zadaniach druku, sprzęcie, poziome atramentu i historii drukarek mogą być również bezpośrednio współdzielone przez dystrybutorów i ich klientów, co stwarza nowe okazje biznesowe i prowadzi do nowych modeli sprzedaży dostosowanych do specyficznych potrzeb klientów. Wszystkie informacje są przekazywane bezpośrednio do Epsona, więc klienci mają gwarancję, że ich prywatność jest chroniona, a dane bezpieczne.

Dostęp do portalu myEpsonPrinter.eu będzie oferowany bezpłatnie nabywcom nowej drukarki z ekologicznym atramentem rozpuszczalnikowym – Epson Stylus Pro GS6000 – przez trzy lata po rejestracji, a także dołączany do wszystkich pakietów Cover+ dla wielkoformatowych drukarek Epsona.

Z serwisem myEpsonPrinter.eu zintegrowany jest nowy program zbierania i recyklingu wkładów z atramentem do wielkoformatowych drukarek Epsona. Dzięki temu użytkownicy myEpsonPrinter.eu mogą sprawdzić szczegółowe informacje o zwróconych wkładach i otrzymać punkty PrintCredits, a następnie wymienić je na promocje i nagrody.

myEpsonPrinter.eu — kluczowe cechy:
·Zarządzanie flotą drukarek z dowolnego miejsca ze standardowym dostępem do Internetu
·Prewencyjny (lub w pełni konfigurowalny) system powiadomień zapewniający zaawansowaną pomoc techniczną
·Rozbudowane raportowanie — nowe modele biznesowe dla dealerów i klientów
·Informacje aktualizowane w niespełna minutę
·Bezpieczne i niezawodne rozwiązania
·Usługa w pełni zintegrowana z nowym programem zbierania i recyklingu wkładów z atramentem

Portal myEpsonPrinter.eu będzie dostępny dla użytkowników drukarek Epson Stylus Pro GS6000 od 1 października 2008 roku, a dla użytkowników innych wielkoformatowych drukarek Epsona — od 1 grudnia 2008 roku.