Nowe oprogramowanie zwiększające bezpieczeństwo oraz wydajność skanowania i drukowania za pomocą urządzeń firmy Epson

Oprogramowanie Epson Print Admin umożliwiające zabezpieczenie dostępu do urządzeń pozwala na konfigurację zadań w trybie wydruku podążającego („pull”) i uproszczenie przepływu pracy, przy równoczesnym zmniejszeniu kosztów i ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko

Nowe oprogramowanie zwiększające bezpieczeństwo oraz wydajność skanowania i drukowania za pomocą urządzeń firmy Epson

6 października 2016 - Działające na serwerze oprogramowanie Epson Print Admin do zarządzania drukiem umożliwia uwierzytelnianie użytkowników urządzeń w celu zwiększenia bezpieczeństwa dokumentów oraz zapewnia lepszą kontrolę kosztów drukowania i skanowania zarówno w małych i średnich firmach, jak i w dużych przedsiębiorstwach. Oprogramowanie Epson Print Admin jest intuicyjne w użyciu i ułatwia zdalne zarządzanie zadaniami, a zgodność z istniejącą infrastrukturą urządzeń zapewnia płynną integrację.

Każdy z klientów Epsona może bez dodatkowych opłat przetestować to nowoczesne rozwiązanie na dwóch urządzeniach. Zależnie od potrzeb można zakupić dodatkowe licencje dla jednego, pięciu, dwudziestu lub pięćdziesięciu urządzeń. Oprogramowanie Epson Print Admin pozwala w pełni wykorzystać wszystkie możliwości płynące z wielokrotnie nagradzanych drukarek Epson dla biznesu, stworzonych z myślą o zmniejszeniu ilości odpadów, zużycia energii oraz emisji CO2 i ozonu. Więcej informacji na stronie: www.epson.eu/maketheswitch.

Uwierzytelnienie profilu użytkownika pozwala na korzystanie z urządzeń tylko przez uprawnione osoby, stwarzając bezpieczne warunki do drukowania, skanowania i kopiowania. Po pomyślnej autoryzacji użytkownik może korzystać ze spersonalizowanego interfejsu, w którym z łatwością odnajdzie potrzebne funkcje, a oszczędzony czas może wykorzystać na inne zadania.

Oprogramowanie można skonfigurować w taki sposób, by pojawiające się powiadomienia informowały użytkowników o korzystnych dla środowiska naturalnego ustawieniach drukowania. W ten sposób już na etapie tworzenia zadania można zachęcić pracowników do oszczędności i odpowiedzialnego wyboru parametrów. Wbudowane reguły redukujące koszty i spersonalizowane zadania skanowania dostępne po naciśnięciu jednego przycisku zapewniają firmom pełną kontrolę nad przepływem skanów i wydruków.

Dostępne raporty i analizy dają pełen wgląd w sposób wykorzystywania urządzeń, dzięki czemu można dostosować ustawienia drukowania w firmie do indywidualnych potrzeb, zmniejszając do minimum koszty i ilość odpadów. Oprogramowanie pozwala monitorować i redukować koszty drukowania, a możliwość przypisania kodów fakturowania i bieżącego użycia do centrów kosztowych zapewnia łatwe zarządzenie budżetem.

Agnieszka Wnuczak, Business Account Manager w Epson Europe, mówi: „To rozwiązanie wpisuje się w naszą strategię, w ramach której chcielibyśmy zaoferować kompleksowe rozwiązanie dla firm. Naszą dotychczasową ofertę, obejmującą oprogramowanie Open Platform do biznesowych drukarek atramentowych, rozwiązanie do zarządzania flotą urządzeń Epson Device Admin i system zarządzania drukowaniem Print365 dla małych i średnich firm, rozszerzyliśmy o zorientowane na redukcję kosztów i ochronę środowiska usługi zarządzania drukiem dla firm.”

Oprogramowanie Epson Print jest już dostępne. Więcej informacji można uzyskać u lokalnego sprzedawcy lub na stronie www.epson.eu/epa.

Najważniejsze cechy:

Łatwa instalacja i zgodnośćKorzyści dla administratorówWiększa wydajność
Centralna konfiguracja, zdalna administracjaKontrola uprawnień dostępuUwierzytelnienie za pomocą identyfikatora, loginu/hasła lub numer identyfikacyjnego
Szeroki zakres zgodności z produktami firmy EpsonMonitorowanie korzystania z urządzeń wielofunkcyjnych przez pracownikówSpersonalizowany interfejs urządzenia wielofunkcyjnego
Wybór metody uwierzytelnieniaZastosowanie obowiązkowych ustawień w celu oszczędności i ochrony środowiskaBezpieczne drukowanie w trybie „pull”
Obsługa wielu czytników kartKontrola kosztów i przydzielanie budżetu z podziałem na użytkownika/grupę„Skanuj i wyślij do mnie”
Możliwość bezpłatnego wypróbowaniaSzczegółowe raportyBezpośredni dostęp do wstępnie ustawionych zadań skanowania
Łatwa integracja ze środowiskiem Windows ServerSzeroki wybór języków interfejsu urządzenia wielofunkcyjnego Łatwy i przyjazny interfejs urządzenia wielofunkcyjnego
Szeroki wybór językówMonitorowanie statusu zadań przez pracowników
Kompleksowe instrukcje obsługi
Zgodność z systemem operacyjnym serwera

 

Informacje o firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno atramentowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klientów związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 67 000 pracowników w 90 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

www.global.epson.com

Informacje o firmie Epson Europe

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, bliskowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2015 osiągnął sprzedaż równą 1577 mln euro. http://www.epson.pl

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/