Nowe wszechstronne skanery do uniwersalnych zastosowań biznesowych

Szybkie, elastyczne skanery płaskie w przystępnej cenie o najmniejszych rozmiarach w swojej klasie1 z automatycznym podajnikiem dokumentów zapewniającym większą wydajność.

Nowe wszechstronne skanery do uniwersalnych zastosowań biznesowych

1 września 2016 — Uprość pracę biurową i zwiększ jej wydajność dzięki nowym skanerom dokumentów WorkForce DS-1660W i DS-1630. Skanery dostępne w atrakcyjnej cenie łączą wszechstronność zastosowań skanera płaskiego z wygodą automatycznego podajnika dokumentów na 50 arkuszy, który zapewnia dużą szybkość pracy.. Skaner płaski doskonale sprawdzi się przy skanowaniu paszportów, broszur czy delikatnych dokumentów, zaś podajnik ADF doskonale poradzi sobie ze stosem papieru.

 „Niezależnie, czy skanujesz dokumenty codziennego użytku, ważną dokumentację, taką jak akty urodzenia, stare listy lub księgi rachunkowe, to uniwersalne i łatwe w obsłudze urządzenie sprosta wszystkim wyzwaniom.” — mówi Szymon Kaczorowski, Business Account Manager . „Te dwa modele są najszybsze w swojej klasie, osiągając 25 str./min. W swej kategorii mają również najmniejsze wymiary[1] dzięki czemu łatwo wpasować je w umeblowanie biura”.

Zarówno małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa, szukające łatwego w obsłudze, przystępnego cenowo urządzenia do skanowania, na pewno skorzystają na łączności USB 3.0, dzięki której nie ma opóźnień, a skanowanie jest szybkie nawet w wysokiej rozdzielczości 300 dpi. Ponadto tryb skanowania długich dokumentów pozwala na pracę nawet z kilkumetrowymi materiałami (tylko jednostronnie). Wydajność zwiększają również funkcje skanowania dwustronnego oraz automatycznego wykrywania typu dokumentów. Z kolei opcje łączności Wi-Fi i Wi-Fi Direct dostępne w modelu DS-1660W zapewniają dodatkową wygodę firmom, którym zależy na wdrożeniu łatwego rozwiązania do skanowania dostępnego dla wielu użytkowników.

Obydwa modele z wyposażono w technologię przetwarzania obrazu firmy Epson zapewniającą funkcje inteligentnego dopasowania koloru i obrazu, takie jak przycinanie dokumentów, korekcja skosu czy usuwanie pustych stron i tła.

Sterowniki TWAIN i ISIS[2] dołączono w celu łatwej i płynnej integracji urządzeń z posiadanym systemem zarządzania dokumentami. Można skanować do urządzeń PC, Mac lub kont online, przyciskając tylko jeden przycisk.

Urządzenia WorkForce DS-1660W i DS-1630 znajdą się w sprzedaży od października.

Najważniejsze cechy:

 • Szybkość maks. 25 str./min — jeden z najszybszych skanerów w swojej klasie
 • Skanowanie wielu różnych rodzajów dokumentów, włącznie z książkami, paszportami, dokumentami zszytymi lub delikatnymi
 • Najmniejsze rozmiary w swojej klasie1
 • Łączność Wi-Fi, Wi-Fi Direct i NFC (tylko model DS-1660W)
 • Prosta i płynna integracja z posiadanymi systemami zarządzania dokumentami dzięki obsłudze sterowników TWAIN i ISIS
 • Skanowanie obu stron dokumentu dzięki funkcji dwustronnego skanowania
 • Automatyczny podajnik na 50 arkuszy
 • Tworzenie do 30 zadań skanowania i korzystanie z łatwych funkcji skanowania do folderów, do e-maila, do kont systemów online2 i nie tylko dzięki opcjonalnemu panelowi sieciowemu (tylko model DS-1630)
 • Łączność USB 3.0 niweluje opóźnienia, nawet przy skanowaniu w wysokiej rozdzielczości 300 dpi
 • Inteligentna technologia przetwarzania obrazu firmy Epson — funkcje inteligentnego dopasowania koloru i obrazu, takie jak przycinanie dokumentów, korekcja skosu, usuwanie pustych stron i tła.
 • W zestawie oprogramowanie Epson z opcją Dual Image Output — jednokrotne skanowanie z wysłaniem do dwóch różnych miejsc docelowych
 • Tryb długich dokumentów pozwala na skanowanie ponad trzymetrowych dokumentów (3048 mm) (tylko jednostronnie)

 


Uwagi dla redaktora

Informacje o firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno atramentowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klientów związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 67 000 pracowników w 90 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

www.global.epson.com

Informacje o firmie Epson Europe

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, bliskowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2015 osiągnął sprzedaż równą 1577 mln euro. http://www.epson.pl

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/


[1] Na podstawie danych ze stron internetowych i broszur na temat pięciu najlepiej sprzedających się modeli konkurencyjnych w regionie EMEA w roku 2015, według raportu InfoSource Document Management Scanner Sales Full Year 2015.

[2] Sterowniki ISIS dostępne tylko w modelach DS-1630