Nowy skaner FastFoto od Epson: skanowanie nawet 30 zdjęć w 30 sekund*

Kilka kliknięć pozwoli na skanowanie, obróbkę i udostępnianie pamiątkowych zdjęć i historycznych fotografii.

Nowy skaner FastFoto od Epson: skanowanie nawet 30 zdjęć w 30 sekund*

FastFoto FF-680W

Co robisz, by chronić i cyfrowo udostępniać cenne odbitki? Chcesz zapanować nad stosami albumów ze zdjęciami i pudełkami z setkami fotografii? Nowy skaner FastFoto FF-680W firmy Epson to szybkie i proste rozwiązanie.

Ręczne ustawianie i skanowanie odbitki może być czasochłonne, a w przypadku setek zdjęć takie zadanie może się wydawać przytłaczające i wręcz niewykonalne. Dzięki automatycznemu podajnikowi skaner FastFoto FF-680W może skanować z prędkością 30 zdjęć w 30 sekund — to sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do archiwizacji zdjęć 1. Przetwarza fotografie o różnych kształtach i rozmiarach — standardowe, kwadratowe, panoramiczne czy polaroidowe w rozmiarze od 9 x 13 cm do 21 x 91 cm (panoramiczne). Dodatkowo rozpoznaje, czy potrzebne jest skanowanie obu stron zdjęcia, i automatycznie przechwytuje ręczne adnotacje na odwrocie fotografii.

Z oprogramowaniem dołączonym do skanera FastFoto FF-680W obróbka i korekta tysięcy zdjęć jest szybka i prosta. Można ręcznie edytować zdjęcia, ale warto skorzystać z wielu zautomatyzowanych funkcji, które wyręczając użytkownika, błyskawicznie przygotują wybrane zdjęcia do udostępnienia. Obejmują one przycinanie, obracanie, przywracanie kolorów na wyblakłych fotografiach oraz wzmacnianie jasności, kontrastu i nasycenia. Urządzenie może również automatycznie zapisywać zarówno oryginalną, jak i ulepszoną wersję zeskanowanego zdjęcia. Opcja ta bardzo przydaje się w sytuacji, gdy chcemy zachować także niewyretuszowaną kopię zapasową.

Udostępnianie i przechowywanie plików jest również proste. Aplikacja pozwala wybrać rodzaju pliku, który lepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Możesz wybrać małe i łatwe do udostępniania pliki JPEG lub duże TIFF zachowujące maksymalną jakość obrazu. Następnie za pomocą oprogramowania FastFoto możesz udostępniać zdjęcia mailowo oraz automatycznie przesyłać je do usług w chmurze, takich jak Dropbox czy Google Drive 2.

Ten wszechstronny skaner przydaje się nie tylko do skanowania zdjęć — może on także archiwizować dowolne dokumenty jedno- lub dwustronne z prędkością 45 str./min 3do formatu A4 w pionie. Pozwala to na skanowanie i organizowanie ważnych dokumentów i pamiątek, takich jak świadectwa szkolne, dziecięce rysunki, wycinki z gazet czy rachunki domowe. Skaner obsługuje nawet panoramiczne obrazy, co szczególnie przydaje się przy archiwizacji grupowych zdjęć szkolnych. Dzięki oprogramowaniu OCR zeskanowane dokumenty można edytować w programach Word czy Excel lub przeszukiwać w przeglądarce PDF.

„Cenne zdjęcia rodzinne nie powinny znikać w zakurzonych pudełkach - są warte tego, by je zarchiwizować i dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi. Uważamy, że tworzenie ich cyfrowej kopii to jedyne rozwiązanie. Skaner FastFoto FF-680W z pewnością uprości ten proces i sprawdzi się przy nawet największej kolekcji rodzinnych zdjęć. Choć prędkość może się wydawać jego główną zaletą, to warto pamiętać, że jest to całościowe rozwiązanie, które obejmuje skanowanie, sprawne edytowanie, przechowywanie i udostępnianie plików” — mówi Grzegorz Mencfel, Business Account Manager — LFP w Epson Europe.

Premiera modelu FastFoto FF-680W odbędzie się podczas targów Photokina we wrześniu 2018 r. Będzie on dostępny od grudnia 2018 r.

Najważniejsze cechy:

 • Automatyczne skanowanie 30 zdjęć w ciągu 30 sekund 1.
 • Oprogramowanie FastFoto upraszcza i przyspiesza proces dzięki automatycznym funkcjom przycinania, korekcji przekosu, obracania, przywracania wyblakłych kolorów (np. na starych fotografiach), wzmacniania jasności, kontrastu i nasycenia, usuwania czerwonych oczu.
 • Za pomocą oprogramowania FastFoto można udostępniać zdjęcia mailowo oraz bezpośrednio przesyłać je do zasobów w chmurze, takich jak Dropbox czy Google Drive 2.
 • Wi-Fi
 • Skaner wykrywa i automatycznie skanuje ręczne naniesione uwagi na odwrocie fotografii.
 • Skanuje zdjęcia o różnych kształtach i rozmiarach. Może skanować fotografie standardowe, kwadratowe, panoramiczne czy wykonane polaroidem w rozmiarze od 9 x 13 cm do 21 x 91 cm (panoramiczne).
 • Oprogramowanie FastFoto przetwarza jednocześnie dużą liczbę zdjęć i zapisuje opcjonalnie: jedynie ich poprawioną wersję, albo zarówno oryginał i poprawioną kopię.
 • Możliwość wyboru pliku adekwatnie do potrzeb: małe i łatwe do udostępniania pliki JPEG lub duże w formacie TIFF zachowujące maksymalną jakość obrazu w rozdzielczości optycznej.
 • Archiwizowanie jedno- lub dwustronnych dokumentów z prędkością 45 str./min 3od wycinków z gazet i dziecięcych rysunków po recepty, ważne dyplomy szkolne, akty urodzenia i zobowiązania oraz rachunki domowe.
 • Dzięki oprogramowaniu OCR zeskanowane dokumenty można edytować w programach Word czy Excel lub przeszukiwać w przeglądarce PDF.
 • Chroni delikatne zdjęcia, znaczki czy dokumenty, skanując je w trybie powolnego skanowania w załączonej przez producenta „koszulce”.

 

1/*. Na podstawie średniej szybkości od rozpoczęcia podawania do wysunięcia ostatniego zdjęcia; skanowanie trzydziestu zdjęć formatu 10 x 15 cm w rozdzielczości 300 dpi i w orientacji poziomej.
2. Wymaga instalacji na komputerze PC lub Mac dołączonego oprogramowania Epson FastFoto i/lub Epson ScanSmart do przesyłania skanów na konta Google Drive oraz Dropbox.
3. Dane uzyskane przy skanowaniu dokumentów A4 w rozdzielczości 300 dpi w kolorze, skali szarości oraz czerni i bieli. Szybkości skanowania mogą być różne w zależności od warunków w danej sieci.