Nowy sposób patrzenia na świat Epson prezentuje inteligentne okulary Moverio na targach Photokina

Na targach zobaczymy m.in. okulary Moverion BT-300 przeznaczone dla pilotów dronów oraz inteligentny zestaw słuchawkowo-wizualny Moverio Pro BT-2000 do usług zdalnej asysty oraz szkoleń.

Nowy sposób patrzenia na świat Epson prezentuje inteligentne okulary Moverio na targach Photokina

19 września 2016 r. – Goście targów Photokina będą mieć okazję do wkroczenia w świat rozszerzonej rzeczywistości, wykreowany przez najnowszą linię inteligentnych okularów Moverio marki Epson. Na wystawie „COPTER WORLD by Photokina” (Hala 6) firma Epson zademonstruje lekkie okulary Moverio BT-300 z wyświetlaczami Si-OLED, które zapewniają pilotom dronów oraz fotografom niespotykaną dotąd precyzję kontroli oraz wysoką jakość obrazu. Nowe modele wyświetlają wyjątkowo wyraźny obraz o wysokim kontraście i głębi kolorów wprost z kamery drona, zapewniając operatorowi widok z pierwszej osoby przy jednoczesnym obserwowaniu lotu z ziemi.

Model Moverio Pro BT-2000 o wzmocnionej odporności jest idealny do wielu różnych zastosowań. Na stanowisku B011 w Hali 2.2 można obejrzeć efekt współpracy firmy Epson z dwoma producentami oprogramowania – Eurogiciel (www.eurogiciel.fr) i Brochesia (www.brochesia.com). Trzy firmy zaprezentują wspólnie metodę pracy z użyciem okularów Pro BT-2000, która ułatwia wykonywanie skomplikowanych czynności serwisowych w trudnych środowiskach. Korzystanie z nich nie wymaga użycia rąk, ułatwiając wykonywanie złożonych zadań, takich jak obsługa serwisowa profesjonalnych drukarek wielkoformatowych czy minilabów. Użytkownik inteligentnych okularów zyskuje natychmiastowy dostęp da dokumentacji urządzenia, nad którym pracuje, a także może przesyłać widziany przez siebie obraz, osobom asystującym w zdalnej lokalizacji wykorzystując dodatkowy poziom kontaktu. Przemysłowe rozwiązania inteligentnych zestawów Moverio sprawdzą się w wielu zastosowaniach, pozwalając m.in. usprawnić szkolenia i współdzielenie wiedzy z dowolnego miejsca na świecie.

Firma Epson nieustannie udoskonala okulary Moverio, przystosowując je do różnorodnych specjalistycznych zastosowań. Oprócz rozwiązań do pilotażu dronów i prac przemysłowych, które zostaną zaprezentowane na targach Photokina, nowoczesna platforma Moverio pozwala partnerom coraz liczniejszej społeczności deweloperskiej na tworzenie szerokiej gamy aplikacji rzeczywistości rozszerzonej dla użytkowników indywidualnych oraz firm. Między innymi Moverio może wzbogacić wrażenia gościa odwiedzającego muzeum, poprzez oferowanie dodatkowych treści; w środowiskach edukacyjnych zamieniać abstrakcyjne koncepcje w rzeczywiste, trójwymiarowe sceny; zapewnić widzom wrażenie pełnego uczestnictwa w wydarzeniach sportowych; a także umożliwić graczom pokonanie barier poprzez przeniesienie gier do realnego świata.

Więcej informacji: www.epson.eu/photokina                              
Dołącz do rozmowy: #epsonphotokina                   
Instagram: @epsoneurope


Informacje o firmie Epson

Firma Epson jest globalnym liderem w dziedzinie technologii, która łączy ludzi, rzeczy i informacje. Tworzone przez nią produkty są wydajne, kompaktowe i precyzyjne. W szerokiej ofercie firmy Epson znajdują się zarówno atramentowe drukarki i urządzenia wielofunkcyjne, jak i projektory 3LCD, inteligentne okulary, systemy czujników i roboty przemysłowe. Celem firmy jest wspieranie innowacyjności i wykraczanie poza oczekiwania klientów związane z drukiem, komunikacją wizualną, urządzeniami przenośnymi i robotyką.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 67 000 pracowników w 90 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w rozwój społeczności, w których funkcjonujemy, oraz ciągłych starań o minimalizację wpływu na środowisko.

www.global.epson.com

Informacje o firmie Epson Europe

Epson Europe B.V., z siedzibą główną w Amsterdamie, zapewnia obsługę rynków europejskich, bliskowschodnich, rosyjskich i afrykańskich. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2015 osiągnął sprzedaż równą 1577 mln euro. http://www.epson.pl

Wizja ekologiczna 2050  

http://eco.epson.com/