Ożyw lekcje dzięki nowym wizualizerom firmy Epson

Wykorzystując inteligentne funkcje kamery, nauczyciele stworzą dla uczniów dynamiczne środowisko do nauki

Ożyw lekcje dzięki nowym wizualizerom firmy Epson

20 stycznia 2016 r. — Prezentujemy dwa nowe wizualizery, które będą doskonałym uzupełnieniem naszych projektorów edukacyjnych. Dzięki zastosowanej w nich kamerze Full HD cała klasa będzie mogła cieszyć się wyraźnymi obrazami i treściami wideo. Równoległe wyjścia wideo pozwolą przesyłać wysokiej jakości obraz równocześnie do kilku wyświetlaczy, na przykład laptopa, projektora i telewizora.

Wizualizery ELPDC21 i ELPDC13 pomogą nauczycielom i wychowawcom prowadzić żywsze, ciekawsze i zabawniejsze zajęcia, aby zachęcić uczniów do aktywnego uczestnictwa i ułatwić im osiąganie lepszych wyników. Dzięki kamerom Full HD wyświetlany obraz będzie wyjątkowo wyraźny, co umożliwi uczniom dostrzeżenie nawet najdrobniejszych szczegółów. Duży obszar rejestrowania w formacie A3 pozwoli pokazać całej klasie dwie całe strony podręcznika, mapy, szczegółowe wykresy lub trójwymiarowe obrazy bez konieczności zmiany ustawienia kamery.

Wyświetlanie obrazów nie jest jedyną mocną stroną tych wizualizerów. Dzięki częstotliwości odświeżania równej 30 klatek na sekundę odtwarzane filmy będą cechować się wyjątkowo płynnym i wyrazistym obrazem bez efektu rozmycia. A jeśli potrzebne będzie powiększenie obrazu, na przykład podczas analizy tekstów historycznych, zoom cyfrowy i optyczny (tylko w modelu ELPDC21) wraz z wbudowaną lampą LED sprawią, że nawet najmniejsze szczegóły będą dobrze widoczne. Kamera umożliwia wyświetlanie bardzo małych obiektów na dużym ekranie dzięki wbudowanej nasadce na mikroskop, która będzie szczególnie przydatna podczas lekcji biologii.

Andrzej Bieniek, Business Account Manager w Epson, mówi: „Po sukcesie poprzednich modeli uważnie wysłuchaliśmy opinii naszych klientów i przygotowaliśmy kilka nowych funkcji, dzięki którym ta seria stanie się jeszcze lepsza. Nowe urządzenia umożliwiają wyświetlanie treści w jakości Full HD, a równoległe wyjścia wideo pozwalają przesyłać obrazy i filmy na żywo równocześnie do kilku wyświetlaczy, na przykład laptopa, projektora i telewizora. Oprócz tego nauczyciele mogą sterować kamerą bezpośrednio z ekranu,[1] aby utrzymać uwagę uczniów i uniknąć ciągłego chodzenia wokół urządzenia w celu jego obsługi.”

Aby jeszcze bardziej zwiększyć ich użyteczność, obie kamery do dokumentów wyposażono w funkcję dzielenia ekranu, dzięki której nauczyciele mogą równocześnie prezentować dwa zestawy materiałów na dużym ekranie obok siebie, co ułatwi porównanie omawianych treści, takich jak np. informacje dotyczących rozwoju roślin i zwierząt.

Oba wizualizery są wyjątkowo lekkie i poręczne, a dołączony do nich miękki futerał ułatwia ich przenoszenie pomiędzy klasami. Blokada Kensington i pas zabezpieczający pozwolą chronić nieużywaną lub pozostawioną na moment kamerę przed kradzieżą w szkołach i innych miejscach publicznych.

ELPDC21 i ELPDC13 są kompatybilne ze wszystkimi projektorami o krótkim i długim rzucie z serii EB-51 i będą dostępne od lutego 2016 r.

Najważniejsze cechy

ELPDC21ELPDC13
2-megapikselowa kamera zapewniająca obraz Full HD 1080p
Częstotliwość odświeżania ekranu 30 kl./s gwarantująca płynne wyświetlanie treści
Duży obszar przechwytywania w formacie A3
Wbudowane lampy LED do stosowania przy słabszym oświetleniu250 luksów250 luksów
Wbudowany mikrofon
Przycisk automatycznego ustawiania ostrości za pomocą jednego naciśnięcia
Mechanizm obracania ramieniemPionowo: od -90° do +90° Poziomo: od -90° do 0°Pionowo: od -90° do +90° Poziomo: od -90° do 0°
Funkcja stop-klatki
Funkcja zoom pozwalająca uchwycić każdy szczegółOptyczny 12 x Cyfrowy 10 xCyfrowy 16 x
Obraz w rozdzielczości 1080p przesyłany przez wejścia VGA, HDMI i USB
Obsługa równoległego przesyłania obrazu wideo
Gniazdo kart pamięci SD do przechwytywania filmów i obrazów
Obsługa funkcji dzielenia ekranu, pozwalająca wyświetlać obraz lub film z karty SD i obraz na żywo z kamery do dokumentów
Nasadka mikroskopu w zestawie
Dodawanie komentarzy do obrazów nieruchomych i filmów za pomocą oprogramowania Easy Interactive Tools w wersji 4.0
Sterowanie kamerą do dokumentów i projektorem edukacyjnym z serii EB-6 firmy Epson za pomocą pilota
Lekka i przenośne (futerał w zestawie)2,6 kg2,5 kg
Blokada Kensington i pasek zabezpieczający chroniące przed kradzieżą

Informacje o firmie Epson

Epson jest globalnym liderem w dziedzinie innowacyjności, którego rozwiązania wykraczają poza oczekiwania klientów, niezależnie od tego, czy są to produkty do użytku w domu, biurze, handlu czy przemyśle. W szerokiej ofercie firmy znajdują się zarówno drukarki atramentowe, systemy drukowania i projektory 3LCD, jak i roboty przemysłowe, inteligentne okulary i systemy czujników. Są one kompaktowe, energooszczędne i precyzyjne.

Grupa Epson, na czele której stoi japońska firma Seiko Epson Corporation, zatrudnia ponad 73 000 pracowników w 94 spółkach na całym świecie. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ochronę środowiska naturalnego oraz rozwój społeczności, w których funkcjonujemy.

http://global.epson.com

Epson Europe

Epson Europe BV z Amsterdamu to regionalna centrala grupy odpowiedzialna za Europę, Środkowy Wschód, Rosję i Afrykę. Zatrudniający 1700 pracowników oddział Epson Europe w roku fiskalnym 2013 osiągnął sprzedaż równą 1517 milionom euro.

www.epson.eu

Wizja środowiskowa 2050

http://eco.epson.com


[1] Funkcja obsługi kamery do dokumentów bezpośrednio z projektora jest dostępna wyłącznie w przypadku urządzeń EB-595Wi, EB-585Wi, EB-575Wi i EB-536Wi, gdy są podłączone do komputera PC z włączonym oprogramowaniem Easy Interactive Tools w wersji 4.0.