Pierwsza drukarka termiczna nagrodzona certyfikatem Energy Star

Nowa drukarka Epson TM-T88V to lider pod względem ceny, wydajności energetycznej i jakości wydruków.

Pierwsza drukarka termiczna nagrodzona certyfikatem Energy Star


Klienci biznesowi oczekują rozwiązań bardziej wydajnych i ekologicznych. W podejściu nie zmieniło się tylko jedno – dbałość o klienta, jego potrzeby i satysfakcję z usług, które otrzymuje. Drukarka termiczna TM-T88V firmy Epson doskonale wpisuje się w ten trend
i ułatwia firmom obniżanie kosztów w punktach sprzedaży (POS), zapewniając jednocześnie dużą szybkość druku oraz nowe możliwości komunikacji z klientami za pomocą paragonów. Jest to pierwsza na świecie drukarka termiczna pozwalająca na odwzorowanie odcieni szarości. Umożliwia to drukowanie paragonów i rachunków, które zwracają uwagę klientów. Piąta generacja drukarki TM-T88 firmy Epson to połączenie sprawdzonych i innowacyjnych technologii, które gwarantują dłuższą bezawaryjność oraz niezawodność.

Drukarka TM-T88V została przystosowana do pracy pod dużym obciążeniem. Optymalizacja komponentów znacząco zwiększyła możliwości urządzenia w porównaniu z poprzednimi modelami. Dzięki temu znacznie zwiększono trwałość wbudowanej gilotyny do papieru — do 2-3 milionów cięć. Liczba cykli bezawaryjnej pracy (MCBF) wzrosła o 35 proc. i wynosi 70 milionów wierszy. Obszar pokrycia wydruków wzrósł o 50 proc. w porównaniu z czwartą generacją drukarek.

Niezawodność drukarki nawet w bardzo wymagających warunkach gwarantują nowe, solidne podzespoły. Drukarka TM-T88V doskonale sprawdza się nie tylko w punktach sprzedaży, ale również w komercyjnych kuchniach. Wytrzymałe, metalowe złącza zmniejszają zużycie osłony, która jest narażona na działanie czynników mechanicznych. Wyprostowanie podajnika papieru spowodowało zmniejszenie liczby uszkodzonych paragonów. W przypadku zablokowania papieru w obudowie paragon zostanie zwinięty, ale w większości przypadków będzie on poprawnie ucięty
i czytelny.

Drukarka przyjazna dla środowiska
Nowa drukarka TM-T88V jest urządzeniem ekologicznym. Procesy technologiczne i materiały wykorzystane do produkcji urządzenia są zgodne z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi ochrony środowiska. Ilość generowanego CO2 jest minimalna i pod tym względem drukarka jest wzorem dla innych urządzeń tego typu. Epson TM-T88V to pierwsza na świecie termiczna drukarka paragonów, która otrzymała certyfikat Energy Star dla energooszczędnych urządzeń biurowych.

Istotne usprawnienia w zakresie zużycia papieru, wprowadzone w drukarce TM-T88V, pozwoliły
na zastosowanie funkcji automatycznej redukcji odległości między wierszami na paragonach bez wpływu na ich treść. Ta funkcja pozwala zaoszczędzić do 15 proc. papieru (w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami), w zależności od długości paragonu. Kolejnym mechanizmem, który pozwala na zmniejszenie zużycia papieru jest możliwość drukowania logo kolejnego paragonu, zanim aktualny paragon zostanie odcięty. W ten sposób nie powstają niepożądane marginesy na początku nowego paragonu. Dołączana w zestawie przejściówka umożliwiająca stosowanie papieru o szerokości 58 mm zapewnia dalsze oszczędności papieru.

Kontrastowe grafiki
Kolejną zaletą drukarki TM-T88V jest możliwość drukowania grafik. Jest to pierwsza na świecie drukarka POS umożliwiająca drukowanie paragonów w różnych odcieniach szarości. Dzięki tej funkcji do paragonów można dodawać grafiki o wysokiej jakości, obrazy i logo. Reklamy na paragonach stają się bardzo skutecznym narzędziem marketingowym w postaci dostosowanych rachunków czy kuponów stosowanych w kampaniach reklamowych.

Wszechstronne oprogramowanie, również w wersjach dla systemów Mac OS i Linux
Szeroka gama oprogramowania dla drukarki TM-T88V zapewnia prostą integrację i zdalne zarządzanie drukarką. Poza oprogramowaniem dla systemów Windows po raz pierwszy dostępne jest również oprogramowanie dla systemów Mac OS (od wersji 10.4.) oraz najpopularniejszych wersji systemu Linux.

Drukarka TM-T88V będzie dostępna w całej Europie od kwietnia 2010.

Kluczowe cechy i funkcje:
 

  • Oszczędność energii: pierwsza na świecie drukarka termiczna z certyfikatem Energy Star.
  • Złącze USB i uniwersalny interfejs w standardzie.
  • Rzeczywiste odcienie szarości: najlepsza na rynku drukarka termiczna umożliwiająca drukowanie grafik w odcieniach szarości.
  • Oszczędność papieru: dołączone oprogramowanie zapewniające obniżenie zużycia papieru.
  • Niezawodność: MCBF wynoszący 70 milionów wierszy.
  • Duża szybkość: wydruk tekstu i grafik z prędkością 300 mm/s (w trybie czarno-białym).
  • Prosta obsługa dla użytkowników i administratorów.
  • Obsługa większości aktualnych systemów operacyjnych:

Windows, Mac OSx (od wersji 10.4) oraz najpopularniejsze dystrybucje systemu Linux.

  • Czteroletnia gwarancja komercyjna Epson.
  • Zgodność z poprzednimi modelami.