Polska premiera Epson EH-TW9300W podczas targów Audio Video Show 2016

Epson podsumowuje Targi Audio Video Show 2016

Polska premiera Epson EH-TW9300W podczas targów Audio Video Show 2016

8 listopada 2016 – Kolejna edycja jednej z największych europejskich imprez dla audiofilów oraz profesjonalistów video -  Audio Video Show 2016 - potwierdziła swą rangę i przy jeszcze liczniejszej frekwencji zwiedzających zaprezentowała szereg nowatorskich rozwiązań z najwyższej półki. Jedną z ważniejszych premier imprezy był nowy projektor w technologii 3LCD Epson dla kina domowego - EH-TW9300W.

Na tłumnie obleganym stanowisku firmy organizowane były cyklicznie pokazy możliwości urządzenia - w zestawieniu z jego bezpośrednim poprzednikiem, Epsonem EH-TW9200W. Oba modele stworzone zostały w oparciu o autorską technologię obrazowania Epson 3LCD, która zapewnia świetne nasycenie kolorów oraz, przede wszystkim, wysokie natężenie światła barwnego, co przekłada się na realizm wyświetlanego obrazu. W nowszym urządzeniu zastosowano szereg rozwiązań sprawdzonych i znanych z projektorów premium – przede wszystkim wsparcie dla rozdzielczości Ultra HD/4K, uzyskiwanych za pomocą technologii 4K Enhancement, obsługę HDR oraz automatykę zespołu optycznego. W EH-TW9300W po raz pierwszy w tej klasie urządzeń zastosowano również funkcję kompensacji jednorodności obrazu, zarezerwowaną dotąd dla projektorów PRO AV.

Mimo że prezentacje EH-TW9300W połączone z wykładem (prowadzonym m.in. przez ekspertów z portalu HDTVPolska) miały miejsce co godzinę przez wszystkie dni imprezy, z racji  oblężenia salki nie wszyscy chętni dostali się do środka. Ci, którym dopisało szczęście – zarówno fani nowych technologii, jak i przedstawiciele branży – doceniali skok technologiczny Epsona, wykraczający znacznie poza rebranding serii.

Co ważne, nowy projektor jest już dostępny na polskim rynku w cenie ok. 16 000 zł – tyle samo kosztował jego poprzednik.

Powodzeniem wśród dorosłych oraz dzieci cieszyły się także projektory interaktywne. Multimedialny stół edukacyjny, zbudowany na bazie modeli EB-595Wi i EB-1430Wi oraz pakietu oprogramowania SMART, dawał szansę na przekonanie się o prostocie i płynności interaktywnych funkcji nowej klasy sprzętu  dla mnie bez tego wideo bo sprzęt wideo kojarzy mi się z magnetowidem. System taki potrafi nie tylko zmienić dowolny fragment powierzchni (np. ścianę, blat, etc.) w interaktywną tablicę, lecz dodatkowo zapisuje i przesyła mailem na wskazany adres rezultaty działań, a nawet umożliwia pracę zdalną z użyciem sparowanych w sieci urządzeń znajdujących się w dowolnej lokalizacji.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych był symulator wyścigów samochodowych, oparty na interaktywnym fotelu oraz projektorze instalacyjnym. Starsi podziwiali także EH-TW5350 z łącznością Miracast do zastosowań gamingowych oraz szereg udostępnionych projektorów biznesowych.

Także w tym roku Epson kontynuował sympatyczną tradycję i sukcesem dzielił się nie tylko symbolicznie. Kulminacją drugiego  dnia na stoisku było dzielenie się ogromnym tortem w kształcie… właśnie projektora EH-TW9300W. Mimo swych pokaźnych rozmiarów, zniknął w ciągu kwadransa.